Skocz do zawartości

Pomoc w podjęciu decyzji


Kamil12

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chciałbym, aby ludzie, którzy zdecydowali się na wyjazd do USA pomogli mi podjąć decyzje.

Mam 22 lata, mieszkam w Polsce, nie zarabiam aż tak źle jak na Polskie realia, bo około 3500 netto, ale czuje się tutaj trochę nieszczęśliwy.

Chciałbym się zdecydować na życie w USA, marzy mi się California, wiem, że wiąże się z tym wiele wyrzeczeń oraz, że na start czeka mnie ciężka praca na budowie lub coś powiedzmy
"mało ambitnego" tyle by przeżyć, zaczyna się tam życie od nowa. Nie mam nikogo w USA, aby mógł mi pomóc ani nic, mam poczucie, że nie osiągnę dobrego standardu życiowego w USA, i boje się opuścić moją "bezpieczną strefę" ale zarazem chce spełnić swoje marzenie. Moglibyście mi przybliżyć z czym się muszę liczyć?

Pozdrawiam, Kamil. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kamil12 napisał:

Hej,

Chciałbym, aby ludzie, którzy zdecydowali się na wyjazd do USA pomogli mi podjąć decyzje.

Mam 22 lata, mieszkam w Polsce, nie zarabiam aż tak źle jak na Polskie realia, bo około 3500 netto, ale czuje się tutaj trochę nieszczęśliwy.

moze musisz sobie jakas dupe ogarnac....

48 minut temu, Kamil12 napisał:

Chciałbym się zdecydować na życie w USA, marzy mi się California, wiem, że wiąże się z tym wiele wyrzeczeń oraz, że na start czeka mnie ciężka praca na budowie lub coś powiedzmy
"mało ambitnego" tyle by przeżyć, zaczyna się tam życie od nowa. Nie mam nikogo w USA, aby mógł mi pomóc ani nic, mam poczucie, że nie osiągnę dobrego standardu życiowego w USA, i boje się opuścić moją "bezpieczną strefę" ale zarazem chce spełnić swoje marzenie. Moglibyście mi przybliżyć z czym się muszę liczyć?

 

musisz drogi kamilu zoreentowac sie jakie sa drogi dostania sie do usa i legalnie mieszkanie tutaj....jaka wiza, w jaki sposob dostac, jakie benefity z tym zwiazane itp....

nielegalnej drogi nie polecam bo wlasnie z tym wiaza sie wyrzeczenia o ktorych napisales....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil12 napisał:

Moglibyście mi przybliżyć z czym się muszę liczyć?

 

 

Głównie to musisz zacząć od tego czy kwalifikujesz się na jakąkolwiek wizę imigracyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, ilya_ said:

musisz drogi kamilu zoreentowac sie jakie sa drogi dostania sie do usa i legalnie mieszkanie tutaj

Oczywiście, że biorę pod uwagę, tylko i wyłącznie legalne sposoby na dostanie się do Stanów Zjednoczonych.

7 hours ago, Roelka said:

Głównie to musisz zacząć od tego czy kwalifikujesz się na jakąkolwiek wizę imigracyjna. 

Nie bardzo wiem, gdzie mogę sprawdzić takie rzeczy, ogólnie to czytając różne fora oraz inne rzeczy na temat imigracji do USA, natrafiam na rzeczy typu, że można dostać się albo za pomocą zielonej karty, za pomocą rodziny oraz na wizie pracowniczej, co najbardziej interesuje właśnie mnie, to wiza pracownicza.

Niestety, nie jestem wykwalifikowanym pracownikiem IT lub jakimś niesamowitym specjalistą na którego jest zapotrzebowanie, a brakuje takich ludzi w USA, jedynie co to mam kwalifikacje na defektoskop ultradźwiękowy oraz RTG X-ray. Dlatego chciałem spróbować zacząć w ten sposób, aby znaleźć pracę typu na farmie lub budowie, coś z czym mają problemy Amerykańscy pracodawcy, aby znaleźć Amerykanina do takich prac, przemęczyć się pół roku lub rok i potem próbować swoich sił gdzieś w bardziej ambitnym miejscu. Oczywiście mógłbym od razu po tygodniu zrezygnować na rzecz czegoś lepszego o ile bym coś znalazł, ale wówczas miałbym problem z dostaniem w przyszłości obywatelstwa. Taki mam plan na ten moment, a o rady, o które proszę, to bardziej związane z trudnościami, które nie spotka się na forum lub w życiu codziennym już na miejscu.

 

Po prostu chciałem aby ktoś mi powiedział swoje wady i zalety życia tam oraz czy warto jest wyjeżdżać, bo zdaje sobie sprawę. że to wymaga niesamowitych poświęceń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na mysli piszac "to wymaga niesamowitych poświęceń." Najbardziej to wymaga mozliwosci dostania odpowiedniej wizy i otwarcia na przygode. Na wize pracownicza chyba sie nie zalapiesz -- chociaz poszukaj tu na forum mozliwosci przyjazdu do USA jako kierowca tirow, bo w tej chwili to jest mozliwe -- wiec zostaje malzenstwo lub wygranie zielonej karty. Ja bym najpierw przyjechala tu turystycznie. Nonsens myslec o emigracji do kraju w ktorym nigdy nie byles i nie wiesz czy ci nawet podoba sie. 

Wady zycia w USA
* daleko od Europy/rodziny
* marny socjal, wiec placisz ogromne sumy za ubezpieczenia najrozniejsze (i majac ubezpieczenie medyczne tez placisz ogromne sumy jak na Europe za jakiekolwieg zabiegi), wyksztalcenie, sam musisz nazbierac forsy na stare lata bo to co otrzymuja amerykanie to minimum ktore na zycie nie starczy, i w ogole nie wiadomo jak dlugo nawet te pieniadze jeszcze beda istnialy
* jednak spore roznice kultury, niektorzy sie tu nie odnajduja i wracaja do Polski/Europy
* coraz trudniej dla klasy pracowniczej/sredniej klasy, pensje nie doganiaja z szybko rosnacych kosztami zycia
* malo komunikacji, wiekszosc ludzi zmuszona do zakupu samochodu
* to jest ogromny kraj, i czesto europejczykom jest trudno przyzwyczaic sie do tutejszych odleglosci
* bardzo agresywny kapitalizm, materializm, wielkie korpo w tym kraju zachowuje sie bezkarnie w porownaniu do Europy
* w wielu rejonach spore problemy spoleczne zwiazane z bieda, przestepnoscia, rasizmem, bronia, nielegalna imigracja 
* ogromna biurokracja 
* multi-kulti... to nie kraj dla tych, ktorych to drazni ;) 

Zalety zycia w USA
* przewaznie otwarci ludzie ktorzy nie bardzo sie interesuja co robisz i jak to robisz
* sporo indiwidualnej wolnosci
* generalny optymizm w porownaniu do Polski
* latwo sie przeprowadzac z miasta do miasta, spoleczenstwo jest raczej mobilne
* mozliwosci rozwiniecia sie nawet po false-startcie naprzyklad w szkole. Latwiej dostepne "drugie szanse." Nawet uczen ktory ledwo zdal high school moze sie tu ksztalcic, najpierw doganiajac w community college, potem z przeniesieniem sie na 4-letnia uczelnia 
* bardzo roznorodna kultura i krajobraz - jest tu wszystko: oceany, lasy, rzeki, pustynie, gory fantastyczne, super miasta i ogromniaste pustki. 
* multi-kulti... po wielu latach tu czuje sie dziwnie w miejscach gdzie nie ma ludzi innych nacji, religii, rasy i gdzie brakuje dobrej etnycznej kuchni

Napewno inni moga dodac swoje wrazenia/opinie


 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil12 napisał:

Oczywiście, że biorę pod uwagę, tylko i wyłącznie legalne sposoby na dostanie się do Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

To napisz jakie bo bez drogi dostania się do US pisanie o czymkolwiek to strata czasu. Na wszystkie Twoje pytania odpowiedź brzmi - zależy. Zależy w jaki sposób się dostaniesz do US, zależy jaki będziesz miał zawód i doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...