Skocz do zawartości

Praca z zamieszkaniem(na poczatek) agencje,biura posrednictwa


tedyhees

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

OP, jeśli szukasz kogoś kto poprowadzi cię za rączkę, da mieszkanko i pracę i pomoże załatwić papiery... to chyba się rozczarujesz. 

Nowi imigranci są skazani głównie na siebie. Każdy tutaj na forum spędza naprawdę dużo czasu szukając informacji na temat życia w USA, gdzie najlepiej zamieszkać, szukając ofert pracy... nikt ci na dzień dobry tego nie da. Sam poszukaj i zobacz jak szczegółowo niektórzy wszystko mają zaplanowane. 

Sam szukasz mieszkania, pracy, załatwisz sprawy ssn,  ubezpieczenie zdrowotne, samochód, etc. 

No i póki co nie jesteś posiadaczem zielonej karty. Na razie masz wizę którą uprawnia cię na wjazd do USA.  :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, andyopole napisał:

A jaki ma wybór jeśli zawodu konkretnego nie ma a i z językiem nie za zbytnio....

byl w Anglii pare lat. To chyba umie powiedziec pare zdan. 

Pojscie do pracy do rodakow do polonijnych firemek remontowych wiaze sie z dozywotnim uwiazaniem do takowej pracy [im predzej z tego ucieknie tym lepiej] i nienauczeniem sie jezyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ludzie przyjezdzaja na W&T to mieszkanie wynajmuja sobie na wlasna reke. Czasami pracodawca pomoze cos znalezc i maja ogarniete przed przyjazdem, ale nie powiedzialabym ze przyjezdzaja na gotowe. Poza tym, jak juz ktos napisal, jak masz zielona karte (czy tam bedziesz mial), jestes dorosly, pracowales za granica, jezyk napisales, ze tam troche znasz, to jakos sobie poradzisz. Tutaj sa troche inne realia niz w Europie. Ale wiem o co Ci chodzi. Tez pracowalam za granica, gdzie wszystko bylo ogarniete przez biuro. Transport, praca i mieszkanie. Mnostwo ludzi sobie radzi. Powodzenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, o to chodzi ze ja wiem znam realia polakow z europy, ale od czegos zaczac trzeba . Ewentualnie zrobie jak kazdy od zera z lotniska. 

 

co mialem na mysli piszac watek otoz to ze moze sa firmy agencje etc, ktore za nieco mniejsza stawke oferuja na start lokum byle jakie zapewne ale jakies, a wiec majac to szukam dalej a nie ze na tym pozostaje, zawsze chcialem pojechac do ameryki i wkoncu po tylu latach moge to zrobic jednak z doswiadczeniem w europie od a do z i te lepsze i te gorsze nie sa mi obce po doswiadczeniu kiedy w miare sie uklada nagle dostaje wypragniona od dziecka mozliwosc zycia w tym ze kraju. poniewaz jak wspominalem jestem w holandii chociaz teraz w piatek jade na 3 tyg do polski na wakacje, az tak nie jestem w temacie jak reszta tu z was i temu jest to powodem, wkoncu laczy nas siec internetowa wiec zapytalem, 

 

Jesli chodzi o angielski to na tyle by w sztabie administracyjnym podjac prace jeszcze nie umiem ale reszte sobie radze, czy w Anglii jak mieszkalem czy nawet tutaj w nl gdzie jest to ich drugi jezyk nazwijmy to w skrocie . majac czy nie majac polskie czy europejskie papiery ze szkoly ktoi co ukonczyl maja sie zapewne nijak do realiii, wiec jak mowicie dostac sie i dzialac ,, life is going on " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zabrzmi to dziwnie,  ze wzgledu na to ze jestem w EU poki co, i wcale jak wiekszosc nie nastawiam sie na zarobki ale na rodzaj  ,,style zycia'' w skrocie.  Powiem w dodatku ze ludzie media mowia,......wszystko jest co byc mialo,,,,,,,,co chcesz czlowiek wiecej? 

A z roku na rok nowe start up'y daja rade i ma to swoja przyszlosc, co tez mialbym w planie .

Poczekam moze ktos mnie konkretniej zrozumie i cos pomoze nakierowac a jesli nie,,,,to jak mowa powyzej dzialami zdani na siebie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, tedyhees said:

moze zabrzmi to dziwnie,  ze wzgledu na to ze jestem w EU poki co, i wcale jak wiekszosc nie nastawiam sie na zarobki ale na rodzaj  ,,style zycia'' w skrocie.  Powiem w dodatku ze ludzie media mowia,......wszystko jest co byc mialo,,,,,,,,co chcesz czlowiek wiecej? 

A z roku na rok nowe start up'y daja rade i ma to swoja przyszlosc, co tez mialbym w planie .

Poczekam moze ktos mnie konkretniej zrozumie i cos pomoze nakierowac a jesli nie,,,,to jak mowa powyzej dzialami zdani na siebie. :) 

Ok, ale to boisz sie jechać w ciemno nie mając pracy i szukasz agencji która Ci pomoże a chcesz zakładać start up w USA? To mi sie nie klei jakoś....

ludzie tutaj naprawdę chcą Ci pomóc, może warto posłuchać rad tych którzy juz przez to przeszli i w stanach mieszkają? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tedyhees napisał:

moze zabrzmi to dziwnie,  ze wzgledu na to ze jestem w EU poki co, i wcale jak wiekszosc nie nastawiam sie na zarobki ale na rodzaj  ,,style zycia'' w skrocie.  Powiem w dodatku ze ludzie media mowia,......wszystko jest co byc mialo,,,,,,,,co chcesz czlowiek wiecej? 

A z roku na rok nowe start up'y daja rade i ma to swoja przyszlosc, co tez mialbym w planie .

Poczekam moze ktos mnie konkretniej zrozumie i cos pomoze nakierowac a jesli nie,,,,to jak mowa powyzej dzialami zdani na siebie. :) 

Wejdź na stronę bazarynka i zobaczysz ile jest ofert pracy i mieszkania plus dziennik związkowy gdzie też są.sam możesz dać ogłoszenie i kto wie może ktoś się zgłosi lecz pamiętaj że wtedy możesz dużo nie zarobić idąc taka ścieżka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...