Skocz do zawartości

Paczka do USA - czy dotrze do odbiorcy?


phenix1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Hobbystycznie zajmuję się wyrobem noży do rekreacyjnego i sportowego rzucania. Ostatnio mam coraz więcej zapytań z USA o nie, jednak nie wiem czy nie zostanie taka paczka zatrzymana. Takie noże nie mają ostrej krawędzi tnącej i bliżej jest im do rzutek z darta niż do klasycznego noża.

Jak to wygląda od strony praktycznej. Jeśli nie ma z tym problemu (w końcu dotrze do odbiorcy) to czym wysyłać taką paczkę tak aby dotarła do odbiorcy a jednocześnie żeby nie kosztowała majątku. Nie musi być najtańsza bardziej zależałoby mi na sprawdzonej firmie/usłudze.

Będę wdzięczny za pomoc w tej materii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA to nie UK. Nie ma zakazu na chodzenie z nożem. Możesz wysyłać Pocztą, to będą małe paczki więc zapewne taniej ale z gwarancjami dostarczenia i czasem dostawy bywa różnie. Sa firmy kurierskie. Większość świata, która coś wysyła do nas (firmy w której pracuje) robi to za pośrednictwem Fedexu lub TNT. TNT ma ponoć najlepsze ceny dostawy do USA ale biorąc pod uwagę że od niedawna  należy do Fedexu przyszłość może być różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andyopole napisał:

USA to nie UK. Nie ma zakazu na chodzenie z nożem. 

Zalezy. Odpowiednio duzy noz ktory jest schowany w niektorych stanach bedzie potraktowany jako concealed weapon - bez pozwolenia to jest felony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kzielu napisał:

Zalezy. Odpowiednio duzy noz ktory jest schowany w niektorych stanach bedzie potraktowany jako concealed weapon - bez pozwolenia to jest felony...

Tak ale tu pytam konkretnie o noże do rzucania/rzutki sportowo rekraacyjne bez krawędzi tnącej, ostry jest tylko czubek. Jednym słowem sprzęt trochę jak do darta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kzielu napisał:

Zalezy. Odpowiednio duzy noz ktory jest schowany w niektorych stanach bedzie potraktowany jako concealed weapon - bez pozwolenia to jest felony...

Mój Nick sugeruje że geograficznie nie jestem raczej specjalista od scyzorykow.;)

Trzeba pytać kogoś ze stron gdzie bywaja przeciągi na dworcach.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, andyopole napisał:

Mój Nick sugeruje że geograficznie nie jestem raczej specjalista od scyzorykow.;)

Trzeba pytać kogoś ze stron gdzie bywaja przeciągi na dworcach.:P

Ja w sumie tez nie ;-) Ale na serio - noz moze byc potraktowany jako concealed weapon jak milicja nie jest w humorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, phenix1 napisał:

Hobbystycznie zajmuję się wyrobem noży do rekreacyjnego i sportowego rzucania.

Troche nie na temat, ale kurde wlasnie jakis czas temu rzucalam sobie rekreacyjnie nozami i mi sie spodobalo. Wygooglowalysmy tez z kumpela miejsca, gdzie mozna sobie isc porzucac rekreacyjnie siekierami! Jak ktos czasami sie denerwuje, silownia albo inne rekreacyjnie zajecia nie pomagaja to ja polecam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ilon napisał:

Troche nie na temat, ale kurde wlasnie jakis czas temu rzucalam sobie rekreacyjnie nozami i mi sie spodobalo. Wygooglowalysmy tez z kumpela miejsca, gdzie mozna sobie isc porzucac rekreacyjnie siekierami! Jak ktos czasami sie denerwuje, silownia albo inne rekreacyjnie zajecia nie pomagaja to ja polecam! 

Geees! Informacja w lokalnej gazecie:

Mrs. Ilona B. podczas obierania ziemniaków pomylkowo trafiła nozem swego konkubenta myśląc ze jest jej treningowym obiektem imitujacym tarcze do rzucania nozem. ;)Został jej przedstawiony zarzut usilowania zabójstwa. Konkubent przeżył ponieważ okazał się pustym rezydentem USA pozbawionym jakiegokolwiek ciekawego wnetrza.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2018 o 20:08, andyopole napisał:

Geees! Informacja w lokalnej gazecie:

Mrs. Ilona B. podczas obierania ziemniaków pomylkowo trafiła nozem swego konkubenta myśląc ze jest jej treningowym obiektem imitujacym tarcze do rzucania nozem. ;)Został jej przedstawiony zarzut usilowania zabójstwa. Konkubent przeżył ponieważ okazał się pustym rezydentem USA pozbawionym jakiegokolwiek ciekawego wnetrza.:o

Andy, moje nazwisko nie zaczyna sie na B, to po pierwsze. A po drugie, gdzie taka oaza spokoju jak ja by w kogos celowala nozem. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...