Skocz do zawartości

Odnowienie polskiego prawa jazdy


Zyzio

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Niestety to prawda, jakoś niedawno to zmienili i każdy teraz musi odnawiać co ileś tam lat :/

ale w PL nie można na amerykańskim DL jeździć ??

Jak dobrze kojarzę wszyscy znajomi posiadający prawojazdy amerykańskie w Pl poruszają się głównie na międzynarodowym - dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Niestety to prawda, jakoś niedawno to zmienili i każdy teraz musi odnawiać co ileś tam lat :/

ale w PL nie można na amerykańskim DL jeździć ??

Kiedyś bez problemu brali, ostatni rok czy dwa kręcą nosem i chcą co najmniej międzynarodowe - w wypozyczalniach. Policja to już trzy lata temu jak mnie zatrzymała to się czepnela bo na dzień dobry im dałem US prawo jazdy, trzymają asa ;) w rękawie (polskie bezterminowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
24 minuty temu, jkb napisał:

Nie wiem na ile prawde pisza w tym artykule, ale zacytuje:

https://www.motofakty.pl/artykul/wymiana-prawa-jazdy-ile-wazny-jest-dokument.html

Jutro będę wypozyczal samochód w Berlinie a w następną niedzielę w Warszawie wiec zobaczymy czy wezmą moje bezterminowe. Miło by było gdyby info z tego linku było prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cee napisał:

Czyli w myśl nowych przepisów ( nie ma mandatu za brak dokumentów podczas kontroli), lepiej jeździć bez prawka? emoji2.png

Huh? 

Na dzień dzisiejszy, zgodnie z treścią, art. 95 Kodeksu Wykroczeń: „kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany”.  

Zmiana, o której chyba myślałeś, wejdzie w życie z dniem 01.10 tego roku, jeśli nic nie pójdzie źle z systemem CEPIK 2.0. i będzie dotyczyła TYLKO I WYŁĄCZNIE osób posiadających polskie uprawnienia do prowadzenia pojazdów oraz pojazdów zarejestrowanych w Polsce i tylko i wyłącznie podczas poruszania się po polskich drogach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...