Skocz do zawartości

Piekne San Francisco, perla swiatowej turystyki


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Byl czas ze bralem 2 tabletki Hydrocodeine co 4 godziny i jedyny problem byl taki ze nie zawsze pamietalem jakim cudem wrocilem do domu z pracy. Ale zeby jakis odlot, ni hu hu.

Jak sie moj czarnoskory kolega z pracy dowiedzial ile tego mam chcial placic  natychmiast $20 za tabletke. Jak  oni robia ten odlot? Chyba na sama mysl ze tabletka kosztowala $20 robia sie majaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Eee, nie. Nie ma chyba krotszej... Najpierw dostajesz od lekarza opiaty silniejsze od zwyklej heroiny, za ktore w CVS placisz $1.73 bo wszystko pokrywa ubezpieczenie. Jeden na bol lokcia, drugi na bol glowy, trzeci na bolesne zaparcia z powodu 2 pierwszych. Potem sie okazuje, ze lekarz nie przepisze Ci wiecej, a bez recepty tabletki chodza za setki $. Nagle sie okazuje, ze latwiej i ekonomiczniej sobie dziabnac w zyle pod mostem...

z mixowane wszystko oczywiscie  - moze dc bardzo silny efekt.

47 minut temu, MeganMarkle napisał:

Lekarz przypisuje opiaty na ból łokcia??? A co to za lekarz? 

A poza tym chyba aż tak szybko sie człowiek nie uzależnia? 

Dostalam kiedyś paracetamol z kodeiną na ból i jakoś nie pamiętam żebym płakała jak sie skończyły.... ale widać tutaj większy kaliber dają :( aż strach do lekarza iść..

 

bardzo czesto dentysci polecaja kupno kodeiny np po wyrwanym zebie czy czymkolwiek innym bolesnym. 

Kodeina jest wstepem do morfiny. Jest zaraz pod nia. Morfina i heroina sa najwyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Ale chwila moment... od uzależnienia od przeciwbólowych prochów do ćpania heroiny jeszcze daleka droga - wg mnie to nie tłumaczy tej liczby narkomanów ze strzykawkami. To tłumaczy bardziej tabuny regularnych ukrytych narkomanów którzy prowadzą pozornie normalne życie a na codzień łykają garściami Vicodin albo inne dragi „na ból”... ale heroina? To juz jest totalny hardcore :-/

pytanie czy narkomanow mozna wciagnac pod bezdomnych teraz....

nie tylko lykaja dragi na bol - na bezstresowe i blogie zycie, dobry sen, efekty w pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Ale chwila moment... od uzależnienia od przeciwbólowych prochów do ćpania heroiny jeszcze daleka droga - wg mnie to nie tłumaczy tej liczby narkomanów ze strzykawkami. To tłumaczy bardziej tabuny regularnych ukrytych narkomanów którzy prowadzą pozornie normalne życie a na codzień łykają garściami Vicodin albo inne dragi „na ból”... ale heroina? To juz jest totalny hardcore :-/

To jest niestety bardzo krótka droga. Kiedyś oglądałam bardzo ciekawy reportaż świetnego dziennikarza Louis Theroux "Dark States". Jest tam pokazany schemat tego typu uzależnień.  Pewnie nie każdy taką drogą dochodzi do ćpania, ale koncerny farmaceutyczne i lekarze, mają w tym swój spory udział.

Jak gdzieś uda Ci się znaleźć w sieci ten reportaż, to polecam go obejrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncerny farmaceutyczne, niektórzy (nie wszyscy) lekarze ale przede wszystkim przestawienie szpitali i przychodni na model biznesowy i pogoń za "customer satisfaction." Ludzie nie chcą czuć bólu w ogóle, niezależnie od tego czy jest to rozsądne czy nie. Jak im odmówisz - zagrożą jedną gwiazdką lub/oraz obsmarują na fejsie, yelpie itp. Włażenie pacjentowi w doopę jest teraz ważniejsze niż leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Lekarz przypisuje opiaty na ból łokcia??? A co to za lekarz? 

A poza tym chyba aż tak szybko sie człowiek nie uzależnia? 

Dostalam kiedyś paracetamol z kodeiną na ból i jakoś nie pamiętam żebym płakała jak sie skończyły.... ale widać tutaj większy kaliber dają :( aż strach do lekarza iść..

Oczywiscie ze lekarze przepisza opiaty na bol lokcia jezeli to naprawde boli i nic innego nie pomaga... chodzi o chronic pain, ludzie biora lekarstwa przez wiele lat. 
 

6 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Ale chwila moment... od uzależnienia od przeciwbólowych prochów do ćpania heroiny jeszcze daleka droga - wg mnie to nie tłumaczy tej liczby narkomanów ze strzykawkami. 

W wielu miejscach heroina jest tanszan (a crystal meth jeszcze tansza) i bardziej dostepna od opiods... zwlaszcza teraz, kiedy jest trudniej dostac takie leki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, katlia napisał:

Oczywiscie ze lekarze przepisza opiaty na bol lokcia jezeli to naprawde boli i nic innego nie pomaga... chodzi o chronic pain, ludzie biora lekarstwa przez wiele lat. 
  

No i po jakimś czasie wątroba się ćwiczy i zwykła dawka przestaje wystarczać. 

 

5 godzin temu, andyopole napisał:

Byl czas ze bralem 2 tabletki Hydrocodeine co 4 godziny i jedyny problem byl taki ze nie zawsze pamietalem jakim cudem wrocilem do domu z pracy. Ale zeby jakis odlot, ni hu hu.

Ja kiedyś (jeszcze w PL) dostałam Ketonal Forte po usunięciu ósemki. No i po pierwszej (i ostaniej) tabletce zaliczyłam odlot :) 

Już tutaj przy wyjściu ze szpitala lekarz wręczył mi receptę na opiaty, zapas na tydzień. Mimo iż deklarowałam, że nie potrzebuję, dam radę bez. Dostałam tak czy siak, bo a nuż zmienię zdanie i nie będzie pod ręką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...