Skocz do zawartości

Piekne San Francisco, perla swiatowej turystyki


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat pracuje w centrum SF i codziennie łażę tam ulicami z i do roboty i jakoś tych stad bezdomnych nie widuje. Oczywiście, czasem leży jeden tu czy tam, może więcej niż w PL ale jakoś w oczy mnie nie kłuje (może jestem mniej wrażliwa?). Natomiast zawsze ale to zawsze gdy wysiadam rano ze stacji BART i się rozglądam mam w głowie tylko jedną myśl „Boże jakie to miasto jest piękne!” 

Moze mi sie jeszcze kiedyś znudzi, ale jednak jak na razie zachwyt trwa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
On 8/1/2018 at 7:38 AM, ilya_ said:

powyzszy film to nie sa przedmiescia. To jest srodek miasta. Downtown.

Do tego masz jeszcze Venice i Santa Monica gdzie przy boardwalku na zielonej trawce mozna spora bezdomnosc zobaczyc.

Mieszkałam kiedyś w Venice Beach, przy samej plazy (krótko bo na wakacjach ale jednak) i nie potrafię sobie przypomniec nawet jednego bezdomnego...

Co ciekawe w Polsce wszystkich żuli spod bloku pamietam i niemiło wspominam (mimo ze zapewne bezdomni nie byli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MeganMarkle napisał:

zawsze ale to zawsze gdy wysiadam rano ze stacji BART i się rozglądam mam w głowie tylko jedną myśl „Boże jakie to miasto jest piękne!” 

Ja tez tak reaguje... sliczne, oryginalne miasto, przepiekne polaczenie wody i wzgorz, a wszystko spiete tymi zgrabnymi mostami... I left my heart in SF ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Mieszkałam kiedyś w Venice Beach, przy samej plazy (krótko bo na wakacjach ale jednak) i nie potrafię sobie przypomniec nawet jednego bezdomnego...

Co ciekawe w Polsce wszystkich żuli spod bloku pamietam i niemiło wspominam (mimo ze zapewne bezdomni nie byli)

board walk na venice beach teraz jest inne.

zul spod bloku, a homeless/drug addict to troche jest roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/9/2018 at 9:44 AM, andyopole said:

 

Oj, tam, nie tak od razu.:D Narazie @MeganMarkle nagina z mopem po korytarzach. Dajcie chwile na awans….   ;)

Hehe, trochę tak... uczę sie na razie robiąc robotę moich ludzi, żeby zrozumieć co robią. 

On 8/9/2018 at 9:16 AM, ilya_ said:

board walk na venice beach teraz jest inne.

zul spod bloku, a homeless/drug addict to troche jest roznica.

Ja tam wole tych śmierdziuchów tutaj, przynajmniej mnie nie zaczepiają, w przeciwieństwie do żuli w PL :P 

On 8/8/2018 at 9:13 PM, katlia said:

No dobra, teraz czas na wrazenia z pracy. Pisz!

Wrażenia z pracy jak na razie dobrze - firma super, praca fajna i ludzie też bardzo w porządku. Generalnie dostałam tez fajne benefity, tyle ze trochę nie do końca wszystkie rozumiem (plany medyczne to jakaś masakra) i nie rozumiem tez do końca co mm wpisać w tych formularzach stanowych DE i federalnym W-4 bo nie wiem czy to sie odnosi do moich zarobków w USA czy te co zarobiłam w PL w tym roku tez? No nie czaje na razie wszystkiego... 

jestem za to miłe zaskoczona że ludzie pracują normalnie, wcale nie siedza jakoś po godzinach. ChodA tez na 2-3tyg urlopy tak wiec jakaś normalność jest zachowana :) 

jedyne co mi pasi to dojazdy - commuting w Bay Area to jakiś koszmar :/ żeby odebrać córkę ze żłobka o 17 musze wyjsć z pracy 1.5h wczesniej! Ale umówiłam sie z szefem ze będę pracować 7-15:30 i zgodził sie bez problemu. W prawdzie musze wstać 5:30 codziennie żeby o tej 7am być w biurze ale warto - rano dojazd bez tłoku, w biurze cicho i można sie skupić no i o 15:30 fajrant! Ogólnie jest git :D 

On 8/9/2018 at 7:22 AM, ilon said:

I zdjecie widoku z okna! 

Wrzucę fotkę jak tylko ją ogarnę (mam na drugim telefonie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...