Skocz do zawartości

książka WIEDMA Moniki Maciewicz


timki

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechałem nie dawno, to mój pierwszy post i pomyślałem, że nie zacznę od "hej jest tu kto.. może się poznamy" tylko np. od ... recenzji książki.  Nie mam tu zbyt wielu znajomych, na razie moje życie towarzyskie jest dość ubogie więc często siedzę i przeglądam księgarnie internetowe.

Znalazłem nowość w dziale fantazy, a że lubię ten typ literatury to się skusiłem... i nie żałuje

WIEDMA  Moniki Maciewicz - książka za grosze. Myślałem, że trafie na kolejny klon Sapkowskiego ale nie... To nowy typ literatury, to połączenie fabularyzowanej powieści historycznej z magią słowiańskich wierzeń przedcheścijańśkich. Archaizowane dialogi i fabuła współgrają tu z przypisami do źródeł, z których korzystała autorka. Pojawiające się w fabule artefakty są archeologicznymi perełkami, którym autorka przypisuje fabularną historię nadając nowe życie. Często podniecałem się sagami nordyckimi, celtami, elfami a tu trafiłem na coś co jest nasze, oparte na mitologi słowiańskiej, wierzeniach i kulturze. Jak to wieszcz napisał "...Polacy nie gęsi swój język mają..." - mają więcej, mają kulturę, która została stłumiona i zdemonizowana przez religię katolicką przez co szkoły nauczają historii od czasów Mieszka I i przyjęcia chrztu choć bali się nas  wikingowie, a ślady Rzymian na polskich ziemiach świadczą o handlu a nie podboju.

Polecam bo warto, linki można sobie wygoglować, allegro, empik i inne

wiedma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym zbiegiem okoliczności taki sam post, ten sam nick pisze na innym forum, twierdząc że właśnie zamieszkał w Edynburgu.

Poniżej wklejam kopię tamtego posta:

 

 

]
2018-08-08 00:31:04, timkis napisał(a):
To mój pierwszy wpis na forum i nie chciałbym by było to tylko "hej co tam u was" wiec napisze recenzję. W UK a dokładnie w Szkocji jestem od miesiąca. Oczekując na formalności przeglądałem księgarnie z ebookami..... trafiłem na książkę WIEDMA - Monika Maciewicz.
Nowość... kosztuje grosze wiec nawet nie ma co przeszukiwać chomików.
Lubie fantazy więc co mi zależy. 
Książkę pożarłem w 2 wieczory. To nie jest fantazy, to coś nowego. NIe jest to klon Sapkowskiego czy innego Zajdla. To harmonijna synteza powieści historycznej z mnóstwem przypisów z słowiańską mitologią, kulturą, wierzeniami. To jest coś nowego. Coś co opisuje Słowian jeszcze w czasach przez zalewem czarnej katolickiej zarazy która zniszczyła w rezultacie tą kulturę. Podniecamy się wikingami (którzy zresztą się nas bali)czy celtami a nie zdajemy sobie sprawy z bogactwa kulturowego Słowian.
  Nie będę tu pisał linków - łatwo je wygoglować choćby na allegro czy w emiku. Ebook kosztuje ok 8 plnów... śmieszne pieniądze.
[/QUOTE]

 

Żałosne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, andyopole napisał:

Żałosne..

Eee tam. Ja czuje sie dowartościowany. Wersja reklamy dla rodaków w UK została napisana dużo prostszym językiem, potocznym, i dwukrotnie było podkreślone jak reklamowany towar jest tani. No i zeby nie ściągać za darmo. Nas w stanach o piractwo nikt nie podejrzewa, o pieniądze nie pyta, a styl przypomina bardziej wypracowanie sumiennego gimnazjalisty, niż wojującego antyklerykała z wykształceniem niepełnym podstawowym. A mógł zrobic copy/paste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vlade napisał:

Eee tam. Ja czuje sie dowartościowany. Wersja reklamy dla rodaków w UK została napisana dużo prostszym językiem, potocznym, i dwukrotnie było podkreślone jak reklamowany towar jest tani. No i zeby nie ściągać za darmo. Nas w stanach o piractwo nikt nie podejrzewa, o pieniądze nie pyta, a styl przypomina bardziej wypracowanie sumiennego gimnazjalisty, niż wojującego antyklerykała z wykształceniem niepełnym podstawowym. A mógł zrobic copy/paste.

Hahaha! Swietne podsumowanie, wersja dla UK jest faktycznie zdecydowanie bardziej prymitywna. Ehh... przynajmniej kolega robi research rynku na ktorym robi "reklame"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...