Skocz do zawartości

VWP a 10% prog odmowy wiz


maciopa

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.08.2018 o 05:26, rzecze1 napisał:

ciach :) 

Zatem ze to jest entuzjazm to akurat ja raczej bym nie powiedzial :) , po prostu wydaje mi sie to trzezwa ocena sytuacji...

1. W dalszym ciągu administracja amerykańska ma możliwość zastosowania 10 % progu (wskaźnik odmów dla roku poprzedniego) w miejsce 3 % (wskaźnik odmów dla roku bieżącego). Nie stosują tego ponieważ... właśnie.  

2. Zaczynam się powtarzać, ale wskaźnik odmów nie jest jedynym kryterium, które zależy wyłącznie od USA i na który nie mamy wpływu. Jest natomiast jedynym kryterium, które administracja amerykańska może (zgodnie z treścią pkt 1 ) przyjąć już dziś w wysokości korzystnej dla nas. Pozostałe kryteria w tej kategorii -  administracja amerykańska nie ma możliwości ich obejścia i my jako kraj nie mamy na nie wpływu.

Trzymaj kciuki za całość procesu :)  

MOD EDIT: watek 10% progu wejscia do WVP przeniesiony z: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
15 godzin temu, maciopa napisał:

1. W dalszym ciągu administracja amerykańska ma możliwość zastosowania 10 % progu (wskaźnik odmów dla roku poprzedniego) w miejsce 3 % (wskaźnik odmów dla roku bieżącego). Nie stosują tego ponieważ... właśnie.  

 

Mozesz podac jakies zrodlo? Jakis paragraf w INA? Bo jedyne co ja moge znalezc to INA 217(c)(2)(A)(ii), ktore mowi o 3 procentach, i INA 217(c)(8) ktore mowi o 10 procentach do konca czerwca 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jkb napisał:

Mozesz podac jakies zrodlo? Jakis paragraf w INA? Bo jedyne co ja moge znalezc to INA 217(c)(2)(A)(ii), ktore mowi o 3 procentach, i INA 217(c)(8) ktore mowi o 10 procentach do konca czerwca 2009 roku.

Niestety nie mam takiej możliwości, ale jak byś się wczytał właśnie w 8 to może byś uzyskał częściową odpowiedź na swoje pytanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maciopa napisał:

Niestety nie mam takiej możliwości, ale jak byś się wczytał właśnie w 8 to może byś uzyskał częściową odpowiedź na swoje pytanie :) 

No czytam ale chyba nie dochodze do tych samych wnioskow, co ty. Moze jakies wskazowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jkb napisał:

No czytam ale chyba nie dochodze do tych samych wnioskow, co ty. Moze jakies wskazowki?

Second that. Nie trzyma sie to kupy. A juz na pewno nie te 10 procent. 10 procent to byla jednorazowa szansa ktorej termin uplynal wlasnie gdzies w 2009 roku i do ktorej w obecnych warunkach politycznych nie ma powrotu.

Nie rozumiem tez jakie sa "Pozostałe kryteria w tej kategorii -  (ktorych) administracja amerykańska nie ma możliwości ich obejścia i my jako kraj nie mamy na nie wpływu. " To juz w ogole nie ma sensu.

Mysle, ze kolega troche sie zagonil w kozi rog i stad podejscie "doczytaj".

Zejscie ponizej 3 procent odmow to ostatni znaczacy warunek ktory Polska musi spelnic i jak na razie nic nie wskazuje aby po tym nastapic miala jakas niespodzianka i nowe oczekiwania Amerykanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rzecze1 napisał:

Second that. Nie trzyma sie to kupy. A juz na pewno nie te 10 procent. 10 procent to byla jednorazowa szansa ktorej termin uplynal wlasnie gdzies w 2009 roku i do ktorej w obecnych warunkach politycznych nie ma powrotu.

Nie rozumiem tez jakie sa "Pozostałe kryteria w tej kategorii -  (ktorych) administracja amerykańska nie ma możliwości ich obejścia i my jako kraj nie mamy na nie wpływu. " To juz w ogole nie ma sensu.

Mysle, ze kolega troche sie zagonil w kozi rog i stad podejscie "doczytaj".

Zejscie ponizej 3 procent odmow to ostatni znaczacy warunek ktory Polska musi spelnic i jak na razie nic nie wskazuje aby po tym nastapic miala jakas niespodzianka i nowe oczekiwania Amerykanów.

A nie wpadłeś na to, że na forum mogą wypowiadać się nie tylko "house wifes" i pasjonaci? 

I niestety ale ciągle nie masz racji co do tych 3 procent, jako jedynego warunku. No i do samej cyfry również.  Nic się od wczoraj nie zmieniło. 

@jkb przeczytaj jeszcze raz przepis i zastanów się kiedy ostatni raz CBP wstawiło cudzoziemcom stempel do paszportu... i dlaczego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciopa - jesli masz jakies informacje, ktore uciekly uwadze kilku polskich ekip rzadzacych i komisji europejskiej to podziel sie nimi. Jak nie chcesz z nami to przynajmniej napisz do Dudy czy Czaputewicza. A jak to nic nie da to do gazet. Bo ja rowniez nie moge znalesc odpowiedzi na pytania, ktore zadajesz.

EDIT: skopiuj skad wziales te 10%, bo mam wrazenie ze patrzysz na jakis projekt albo cos starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, dobra, chodzi o waiver, ze jakby chcieli to by sie mogli oprzec o 10%. Tylko, ze nie moga bo DHS nie ma systemu rejestrujacego przybyszow (oficjalnie) ktory by spelnial wymogi na zapisane w ustawie stosowanie wiavera, czyli ta mozliwosc jest nadal zawieszona od 2009 roku. A istniala tylko przez rok. Nie wiem dlaczego tego po prostu nie napisales tylko walisz jakimis zagadkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciopa napisał:

@jkb przeczytaj jeszcze raz przepis i zastanów się kiedy ostatni raz CBP wstawiło cudzoziemcom stempel do paszportu... i dlaczego... 

Lepiej sobie przypomnij, kiedy ostatni raz korzystales z kiosku USVISIT przy wyjezdzie ze stanow. Bo chodzi o system biometryczny, a nie pieczatki z PRL. A dlaczego? Bo musieliby albo przebudowac lotniska, albo zrobic rozpierduche przy wylotach jesli by zaczeli wymagac zeby kazdy opuszczajacy stany robil odciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciopa napisał:

 

@jkb przeczytaj jeszcze raz przepis i zastanów się kiedy ostatni raz CBP wstawiło cudzoziemcom stempel do paszportu... i dlaczego... 

 

No przeczytalem. Powolujesz sie na waiver, ktory kiedys zacznie obowiazywac, gdy w USA bedziemy mieli biometric air exit (zgloszony kongresowi)? A jak to sie ma do stanu obecnego? Skanowali Ci palce i robili zdjecia przy wylocie z USA? Skad ty takie informacje w ogole bierzesz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...