Skocz do zawartości

Charleston, SC - perełka Karoliny Południowej


americanstories

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Niedawno wróciliśmy z wycieczki do Charleston. Kurde jakie fajne jest to miasto!!! Mamy do niego jakieś 4h trasy z Północnej Karoliny, długo się tam wybieraliśmy, ale po pierwszej wizycie wiemy, że na pewno tam wrócimy! Opisaliśmy kilka rzeczy na naszym blogu i fanpage, jeżeli Was ciekawi to zapraszam:

Blog: https://www.americanstories.pl/blog/charleston-sc

Facebook: https://www.facebook.com/AmericanStoriesPL/
Instagram: https://www.instagram.com/americanstoriespl/

 

 

Przy okazji - coś jeszcze zaskoczyło Was bardzo w Południowej Karolinie? Chętnie skorzystamy z dobrej rady :) Wszystkiego dobrego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witajcie podwójnie :)

Podwójnie, ponieważ to jest mój pierwszy post. Witam więc na forum i witam w tym temacie :)

Dopiero co uzyskaliśmy w konsulacie wizę wraz z Małżonką. Ponieważ za kilka dni mamy 10tą rocznicę ślubu postanowiliśmy zrobić sobie prezent i uczcić nasze wspólne życie wyjątkowymi wakacjami. Od nastu lat, odkąd się znamy co roku zwiedzamy po kilka krajów w Europie. Nie licząc krajów na wschód od Polski, zwiedziliśmy całą Europę. Uznaliśmy więc że 3 tygodnie w USA będą czymś niesamowitym dla ludzi takich jak my, ludzi którzy nigdy nie opuszczali Europy...

Nasz plan w wielkim skrócie wygląda tak. Początek w Nowym Jorku (5 dni), dalej przejazdem przez Atlantic City na 2 dni do Waszyngtonu. Dalej z Waszyngtonu do Orlando gdzie chcemy zwiedzić dwa parki i na cały dzień wyskoczyć na przylądek Canaveral. Z Orlando na Key West (to dla mnie najważniejszy punkt w tej podróży) i na koniec na 4-5 dni do Miami skąd wracamy do Krakowa bezpośrednio lub przez Warszawę (zależy jaki znajdziemy optymalny lot). I teraz w czym rzecz. Jadąc z Waszyngtonu do Orlando musimy się gdzieś przespać po drodze, bo taka odległość na jeden raz to zbyt niebezpieczne i męczące dla jednego kierowcy. Po przeczytaniu bloga "americanstories" jesteśmy prawie zdecydowani żeby zrobić sobie ten nocleg tranzytowy właśnie w Carleston. Jak wyjedziemy wcześnie z Waszyngtonu to sporo popołudnia i wieczór będziemy mieli na zapoznanie się z tym miastem, jakąś kolację i chwilę wytchnienia. Czy wg Was to jest doby plan, czy może jakieś inne miasteczko polecicie Krakusom którzy po raz pierwszy staną na amerykańskiej ziemi.

Pozdrawiam,

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić, bo robiłam podobną trasę w 2016 roku, z tym że my jechałyśmy z Miami na Key West. Z Orlando na Key West i powrót do Miami to sama podróż zabierze wam co najmniej 10 godzin (z czego prawie 7 godzin z Orlando na KW).

Droga z Miami na Key West to trasa, która ma po jednym pasie w jednym kierunku, więc jakby coś się po drodze stało, to będziecie jechali jeszcze dłużej. Jeśli mogę coś doradzić, to zacznijcie trasę do KW w Miami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój plan się wziął stąd że na KW chcemy zostać 2 noce i dopiero do Miami, oddać do wypożyczalni od razu samochód i po 5 dniach powrót do Polski. Generalnie plan ma wyglądać tak: 5 pełnych dni w NY, 2 dni Waszyngton, 2 dni Charleston, 3 dni Orlando (po jednym dniu na "Disney's Hollywood Studios", "Universal Orlando Resort" i "Nasa Space Center" na przylądku Canaveral), jeden dzień na KW i 4-5 dni w Miami. Tak nam wyszło. Jak życie pozwoli to za 2 lata chcemy analogicznie zrobić zachodnie wybrzeże. Ale na razie skupiamy się na naszej pierwszej podróży. Tak w ogóle to czy te parki które moja Małżonka wybrała są warte zwiedzania ? Pytam, bo tych parków w Orlando jest ogromna ilość i chcielibyśmy z tych wszystkich wybrać na początek dwa najfajniejsze. Jeżeli były by jakieś sugestie co do wymiany na inne parki chętnie posłuchamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no chyba że tak z tym KW. My jechałyśmy rano z Miami, w KW spacer po atrakcjach i powrót do Miami :)

A co do parków, to zależy co kto lubi. Ja byłam w Hollywood Studios i w Disneyland w Kalifornii. W NASA na przylądku Canaveral byłam dwa lata temu i gorąco polecam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/2/2018 at 5:24 AM, Joanna30 said:

Dzięki za opis Charleston. Będziemy jechać z Myrtle Beach do Savannah, to będzie jak znalazł ;)

Cześć! Nie ma za co! :) Mieszkacie w okolicach Myrtle Beach ? Może wybierzemy się tam niedługo : ) Pozdrowienia!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/5/2018 at 7:31 AM, fido2001 said:

Witajcie podwójnie :)

Podwójnie, ponieważ to jest mój pierwszy post. Witam więc na forum i witam w tym temacie :)

Dopiero co uzyskaliśmy w konsulacie wizę wraz z Małżonką. Ponieważ za kilka dni mamy 10tą rocznicę ślubu postanowiliśmy zrobić sobie prezent i uczcić nasze wspólne życie wyjątkowymi wakacjami. Od nastu lat, odkąd się znamy co roku zwiedzamy po kilka krajów w Europie. Nie licząc krajów na wschód od Polski, zwiedziliśmy całą Europę. Uznaliśmy więc że 3 tygodnie w USA będą czymś niesamowitym dla ludzi takich jak my, ludzi którzy nigdy nie opuszczali Europy...

Nasz plan w wielkim skrócie wygląda tak. Początek w Nowym Jorku (5 dni), dalej przejazdem przez Atlantic City na 2 dni do Waszyngtonu. Dalej z Waszyngtonu do Orlando gdzie chcemy zwiedzić dwa parki i na cały dzień wyskoczyć na przylądek Canaveral. Z Orlando na Key West (to dla mnie najważniejszy punkt w tej podróży) i na koniec na 4-5 dni do Miami skąd wracamy do Krakowa bezpośrednio lub przez Warszawę (zależy jaki znajdziemy optymalny lot). I teraz w czym rzecz. Jadąc z Waszyngtonu do Orlando musimy się gdzieś przespać po drodze, bo taka odległość na jeden raz to zbyt niebezpieczne i męczące dla jednego kierowcy. Po przeczytaniu bloga "americanstories" jesteśmy prawie zdecydowani żeby zrobić sobie ten nocleg tranzytowy właśnie w Carleston. Jak wyjedziemy wcześnie z Waszyngtonu to sporo popołudnia i wieczór będziemy mieli na zapoznanie się z tym miastem, jakąś kolację i chwilę wytchnienia. Czy wg Was to jest doby plan, czy może jakieś inne miasteczko polecicie Krakusom którzy po raz pierwszy staną na amerykańskiej ziemi.

Pozdrawiam,

Rafał.

Siema Rafał! Na wstępie dziękujemy za zajrzenie na bloga :) 

Bardzo fajny plan na okrągłą rocznicę! :)  Z Waszyngtonu do Charleston jest około 8h jazdy, więc jeżeli Wam to nie przeszkadza to powiem oczywiście tak, zobaczcie to miasto bo warto :) Poza tym trasa prowadzi non stop przez I-95 więc całkiem w porządku - cruise control i pełen luz :)  Po drodze macie jeszcze ewentualnie Norfolk , Outer Banks czy Wilmington, ale wtedy do Orlando czeka Was dłuuuuga droga i prawie cały dzień stracony. Charleston wydaje się bardziej optymalne i ciekawsze, hotele i główne atrakcje znajdują się w historycznym dystrykcie, więc na spokojnie możecie wyjść pospacerować i zjeść coś dobrego w okolicy :)

 

Tak dla zainteresowanych - nagraliśmy mini odcinek z pobytu w Charleston, może Was przekona:

 

Życzę udanych wakacji! Na pewno będziecie mieli mnóstwo mega zdjęć ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, americanstories napisał:

Cześć! Nie ma za co! :) Mieszkacie w okolicach Myrtle Beach ? Może wybierzemy się tam niedługo : ) Pozdrowienia!

Nie. Mieszkamy w Polsce, ale na przyszły rok mamy plan wycieczki po wschodnim wybrzeżu i właśnie Myrtle Beach i Savannah ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, americanstories napisał:

Siema Rafał! Na wstępie dziękujemy za zajrzenie na bloga :) 

Bardzo fajny plan na okrągłą rocznicę! :)  Z Waszyngtonu do Charleston jest około 8h jazdy, więc jeżeli Wam to nie przeszkadza to powiem oczywiście tak, zobaczcie to miasto bo warto :) Poza tym trasa prowadzi non stop przez I-95 więc całkiem w porządku - cruise control i pełen luz :)  Po drodze macie jeszcze ewentualnie Norfolk , Outer Banks czy Wilmington, ale wtedy do Orlando czeka Was dłuuuuga droga i prawie cały dzień stracony. Charleston wydaje się bardziej optymalne i ciekawsze, hotele i główne atrakcje znajdują się w historycznym dystrykcie, więc na spokojnie możecie wyjść pospacerować i zjeść coś dobrego w okolicy :)

 

Tak dla zainteresowanych - nagraliśmy mini odcinek z pobytu w Charleston, może Was przekona:

 

Życzę udanych wakacji! Na pewno będziecie mieli mnóstwo mega zdjęć ! :)

Witajcie :)

Dziękuję za odzew. Wasz film przypieczętował to że Charleston jest już na naszej liście przystanków i na pewno z niej nie zniknie. Baaa, zastanawiamy się czy gdzieś nie urwać jednego dnia żeby zostać w Charleston 2 dni a nie jeden :) Szczególnie po obejrzeniu filmu, gdzie po końcowych scenach tego rajskiego żarełka poczułem głód jak bym nie jadł z tydzień :P Uwielbiamy z Żoną owoce morza więc...... Abstrahując, Co do Waszego bloga to nie tylko zapoznałem się z opisem Charleston, ale przeczytałem wszystkie Wasze recenzje opisujące Wasze wycieczki. Kilka decyzji odnośnie naszej pierwszej podróży do USA podjęliśmy w oparciu o to co tam przeczytaliśmy. Mam w głowie jeszcze kilka słów dla Was do przelania na klawiaturę, ale zrobię to już na  priv.

 

Reasumując, jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i przekonanie nas do Charleston :)

 

Pozdrawiam,

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...