Skocz do zawartości

Charleston, SC - perełka Karoliny Południowej


americanstories

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.09.2018 o 08:22, fido2001 napisał:

Mój plan się wziął stąd że na KW chcemy zostać 2 noce i dopiero do Miami, oddać do wypożyczalni od razu samochód i po 5 dniach powrót do Polski. Generalnie plan ma wyglądać tak: 5 pełnych dni w NY, 2 dni Waszyngton, 2 dni Charleston, 3 dni Orlando (po jednym dniu na "Disney's Hollywood Studios", "Universal Orlando Resort" i "Nasa Space Center" na przylądku Canaveral), jeden dzień na KW i 4-5 dni w Miami. Tak nam wyszło. Jak życie pozwoli to za 2 lata chcemy analogicznie zrobić zachodnie wybrzeże. Ale na razie skupiamy się na naszej pierwszej podróży. Tak w ogóle to czy te parki które moja Małżonka wybrała są warte zwiedzania ? Pytam, bo tych parków w Orlando jest ogromna ilość i chcielibyśmy z tych wszystkich wybrać na początek dwa najfajniejsze. Jeżeli były by jakieś sugestie co do wymiany na inne parki chętnie posłuchamy.

Charleston jest fajny nawet bardzo fajny, ALE nie wiem czy az na tyle zeby zahaczać o niego jadąc północ/południe.  Ja chyba wybrałabym Savannah, Ga - tez sympatyczne miasteczko z mila atmosfera plus lezy przy samej 95 wiec nie tracilibyście czasu. 

Co do parków, Hollywood Studios zdecydowanie najfajniejszy z Disney'a i naprawdę warto. Universal tez ma dwa parki ( Studios i Island of Adventure) - i tutaj nie doradze bo chyba nie potrafiłabym wybrać jednego.  Natomiast zamiast extra dnia gdzies po drodze , wolalabym dolozyc wlasnie kolejny park - ale ja to takie duze dziecko jestem i mnie takie rzeczy ciesza. 

Tylko upewnijcie sie ze nie bedziecie tam w weekend. 

P.S teraz mi sie przypomniało ze Universal mial ( nie wiem czy dalej to istnieje) cos typu park hopper - mozna bylo wejsc do obu parkow w jeden dzien. Troche intensywnie ale przy braku kolejek jak najbardziej wykonalne. 

Jak Wam starczy czasu mozecie dodac Everglades i snoorkeling w john pennekamp coral reef state park w okolicach Key Largo. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, agatenka napisał:

Charleston jest fajny nawet bardzo fajny, ALE nie wiem czy az na tyle zeby zahaczać o niego jadąc północ/południe.  Ja chyba wybrałabym Savannah, Ga - tez sympatyczne miasteczko z mila atmosfera plus lezy przy samej 95 wiec nie tracilibyście czasu. 

Co do parków, Hollywood Studios zdecydowanie najfajniejszy z Disney'a i naprawdę warto. Universal tez ma dwa parki ( Studios i Island of Adventure) - i tutaj nie doradze bo chyba nie potrafiłabym wybrać jednego.  Natomiast zamiast extra dnia gdzies po drodze , wolalabym dolozyc wlasnie kolejny park - ale ja to takie duze dziecko jestem i mnie takie rzeczy ciesza. 

Tylko upewnijcie sie ze nie bedziecie tam w weekend. 

P.S teraz mi sie przypomniało ze Universal mial ( nie wiem czy dalej to istnieje) cos typu park hopper - mozna bylo wejsc do obu parkow w jeden dzien. Troche intensywnie ale przy braku kolejek jak najbardziej wykonalne. 

Jak Wam starczy czasu mozecie dodac Everglades i snoorkeling w john pennekamp coral reef state park w okolicach Key Largo. 

 

 

 

 

Witaj :)

Dziękuję za sugestie. Zdecydowanie weźmiemy dwa parki. Osobiście najchętniej zatrzymał bym się nawet na 2 tyg. w Orlando i zaliczył każdy po kolei, ale niestety trzeba znaleźć złoty środek. Tym razem odwiedzimy dwa parki a następnym razem kolejne. W przyszłości na kolejna podróż do Stanów chcemy zacząć od Miami i docelowo zakończyć na zachodnim wybrzeżu. Jadąc przez Orlando, Nowy Orlean, Houston, Dallas, Albuquerque, Las Vegas, Los Angeles. Może San Diego jak czas pozwoli. Wtedy zrobimy będąc w Orlando kolejne dwa parki.

Teraz jednak poproszę o radę dotyczącą parków. jak wspomniałem możemy w naszym planie przeznaczyć tylko dwa dni na parki :) Jeżeli chodzi o parki Disneya sprawa jest prosta, ponieważ zdecydowana większość poleca "Disney's Hollywood Studios" to też tam chcemy spędzić jeden dzień.

Jeżeli chodzi o Universal to który, bo znalazłem dwa. "Universal Studios Florida" czy "Universal Orlando Resort". Na zrzucie ekranu zaznaczyłem ich lokalizacje. Poradźcie proszę który jest ciekawszy ? A może to jedno i to samo tylko mapa gogle jakoś tak dziwnie to oznacza... Gubię się w tym.

Ostatnią kwestią są bilety wstępu do tych parków. Przeglądając ofertę też gubię się w opcjach. Podobno można wziąć jakieś droższe bilety i albo ma się priorytet wejścia albo w środku już się nie dopłaca czy jakoś tak. Znajomi kilka lat temu byli ale nie są mi wstanie precyzyjnie odpowiedzieć...

Przechwytywanie.thumb.JPG.f000ac6eba40d4719fec59d445c8b522.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałam Ci wyżej Universal ma dwa głowne parki.  Universal Orlando Resort to nazwa calego kompleksu w sklad ktorego wchodza Island of Adventure, Universal Studios, City Walk czy wodny Volcano Bay ) 

Ile ludzi tyle opinii a oba parki sa naprawde swietne wiec ciezko wskazac jednen nie wiedzac jakie atrakcje preferujesz . ( Jak bym musiala,  ja osobyscie CHYBA wybrałabym Island of Adventure) 

Co do mapy - nie patrz na googlach tyko na oficjalnej stronie Universala, gdzie masz wszystko pieknie opisane, pokazane i wyjaśnione. 

tu masz mapy:

https://www.universalorlando.com/web/en/us/plan-your-visit/resort-maps/index.html

tutaj bilety:

https://www.universalorlando.com/web-store/en/us/park-tickets/index.html?flr=0&days=1

Gdy wybierzesz  bilet ktory Cie interesuje  ( czy dwa parki w jeden dzien $170 czy jeden park za $115)  na nastepnej stornie masz dodatkowe opcje 

Universal Express Unlimited - za dodatkowe $109.99 możesz omijać kolejki na większość atrakcji przez cały dzień

Universal Express™ Pass - za dodatkowe $89.99 możesz ominąć kolejkę na większość atrakcji ale tylko jeden raz ( kompletna bzdura imo!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MeganMarkle napisał:

To wcale nie jest bzdura - miałam , byłam i tak dokładnie to działa - omijasz gigantyczne kolejki i od razu wchodzisz gdzie chcesz. Super sprawa. Szkoda tylko ze drogo...

Dla jasności - w tych kolejkach się stoi czasem po 30min w jednej...

 

 

5 godzin temu, Joanna30 napisał:

Czemu bzdura?

Czy obie panie zauważyły ze napisałam to tylko przy jednorazowej opcji?  za niewielka dopłata można omijać kolejki dowoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, agatenka said:

 

Czy obie panie zauważyły ze napisałam to tylko przy jednorazowej opcji?  za niewielka dopłata można omijać kolejki dowoli...

Ja byłam w Universal Studios w Hollywood i tam nie ma dwóch opcji, jest tylko jedna - z jednorazowym expreseem. 

Wg mnie wystarczająca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, agatenka napisał:

Czy obie panie zauważyły ze napisałam to tylko przy jednorazowej opcji?  za niewielka dopłata można omijać kolejki dowoli...

Zauważyłam, że napisałaś o jednorazowej opcji. I nadal dziwię się, czemu uważasz że to bzdura ;) Dla mnie jeden raz na danej atrakcji wystarczy B) Czasem nie, ale wtedy odstoję swoje i już.

Przetestowałam to właśnie w US Hollywood :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem o tych opcjach na stronie to ta tańsza pozwala ominąć kolejkę tylko raz na danej atrakcji a ta droższa dowolną ilość razy na tej samej atrakcji. Ta droższa ma więc tylko sens wtedy gdy chce się korzystać więcej niż jeden raz na tej samej atrakcji. Jeżeli ktoś chce na każdej atrakcji tylko jeden raz spróbować zabawy to ta tańsza wystarczy. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem. Abstrahując, super ze wywiązuje się tutaj taka dyskusja. Dzięki Wam dziewczyny wiele mi się wyjaśnia :) Dziękuję za zaangażowanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do parków Disneya mam mały zgryz. Mianowicie nie mogę znaleźć nigdzie na ich stronie możliwości kupna biletu tylko na jeden dzień. Opcje zaczynają się od "2-days ticket" w górę. A my możemy na park Disneya przeznaczyć tylko jeden dzień więc kupno biletu na dwa dni mija się z celem. Czy jest jakaś opcja zakupu zwyczajnego, jednodniowego biletu ? I druga sprawa, który z parków Disneya polecacie biorąc pod uwagę tylko jeden ? Na początku obstawiałem "Disney's Hollywood Studios" ale sporo tez pochlebnych opinii słyszę o Animal Kingdom i sam nie wiem co teraz wybrać. Jakie jest Wasze zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...