Skocz do zawartości

Charleston, SC - perełka Karoliny Południowej


americanstories

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.universalorlando.com/web-store/en/us/park-tickets/index.html?flr=0&days=1

Masz tutaj. Najpierw park-to-park, a ponizej one park.

I w ogole super, ze akurat teraz o tym piszecie, bo wlasnie planuje mojego tripa i tez mam jeden dzien na jeden park. Wlasnie probuje rozkminic, ktory zrobic. Pewnie bedzie to Universal Studio albo wlasnie Island of Adventure. Na ktorym myslicie predzej bym sie posikala ze strachu? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 miesiące później...
Dnia 8.09.2018 o 03:31, fido2001 napisał:

Teraz jednak poproszę o radę dotyczącą parków. jak wspomniałem możemy w naszym planie przeznaczyć tylko dwa dni na parki :) Jeżeli chodzi o parki Disneya sprawa jest prosta, ponieważ zdecydowana większość poleca "Disney's Hollywood Studios" to też tam chcemy spędzić jeden dzień.

Jeżeli chodzi o Universal to który, bo znalazłem dwa. "Universal Studios Florida" czy "Universal Orlando Resort". Na zrzucie ekranu zaznaczyłem ich lokalizacje. Poradźcie proszę który jest ciekawszy ? A może to jedno i to samo tylko mapa gogle jakoś tak dziwnie to oznacza... Gubię się w tym.

Wlasnie wrocilam kilka dni temu z Florydy i dalismy rade isc w sobote do Universal Studios a w niedziele do Island of Adventures. W sumie nie wiem ktory bym polecila bardziej, bo w sumie w oby dwoch byly atrakcje ktore byly mega fajne. Jedyna znaczaca roznica byla taka, ze w Island bylo kilka kolejek ktore jechaly po wodzie, wiec trzeba bylo albo mega zmoknac, albo miec pelerynki. Najlepiej zerknij sobie na mapki i poczytaj jakie sa karuzele/atrakcje i wybierz pod siebie. My nie bralismy expressow, a w sumie dalismy rade isc na wszystko na co chcielismy. Na niektorych atrakcjach kolejki bylo dosc dlugie. Na Harrego Pottera najdluzej czekalismy okolo 70 minut, bo w miedzyczasie cos sie popsulo. Szczerze mowiac, to mega polecam ustawiac sie w kolejkach do single ridera. Na niektorych kolejkach zaoszczedzilismy megaaaa duzo czasu. Jedyna roznica to taka, ze najprawdopodobniej nie bedziesz siedziec ze swoim towarzyszem, tylko tam gdzie akurat maja miejsca. Jak dla mnie warte :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dzień Dobry :)

Wracam do Was po dłuższej przerwie. Na dzień dzisiejszy wszystko już mamy zaplanowane, bilety na lot wykupione, noclegi w sporej większości przypadków przez Airbnb i kilka przez booking.com. Mamy zarezerwowany samochód w Hertz do odebrania w NYC La Guardia i zostawiamy go na lotnisku w MIami. Plan wygląda tak:

1. 6 noclegów w NYC (Brooklyn - Bedford-Stuyvesant)

             -  Mamy już kupione bilety na koronę statuy wolności i kilka innych atrakcji. Generalnie skupiamy się na Manhattanie. Pierwszy dzień po przylocie w całości w Central Parku wraz z tamtejszymi muzeami. Później podzieliliśmy sobie dniami na regniony (ChinaTwon, LittleItaly, LowerManhattan, SoHo (...) Generalnie w dół od Central Parku. W ostatni dzień Most Brookliński i kawałek samego Brooklyny wraz z Dumbo.

2. Jadąc do Waszyngtony pół dnia w Filadelfii na spacer i obiad. Liberty hall, dzwon wolności, itd.

3. 3 noclegi w Waszyngtonie.

              - W pierwszy dzień typowe atrakcje z Capitolem, Pentagonem i kilkoma innymi miejscami a w drugi chcemy pobiegać po Muzeach

4. 2 noclegi Charleston. Mając jeden pełny dzień po prostu zobaczyć centrum, zjeść owoce morza w restauracji którą poleca Zola z "AmericanStories"

5. 4 noclegi w Orlando. Pierwszy dzień w całości na przylądku Canaveral.

              - Mamy wykupione bilety na zestaw "wejściówka + KSC Explore Tour". Pozostałe 2 dni przeznaczamy na dwa parki - Universal Studios Florida oraz Disney Animal Kingdom. Odnośnie tych dwóch parków potrzebuję porady, ale to w kolejnym poście :)

6. 2 noclegi na Key West. Spacer, żarełko, plażing, zachód słońca :)

7. 5 noclegów w Miami (Little Havana).

           - w pierwszy cały dzień chcemy przeznaczyć na Everglades z farmą aligatorów i szusowaniem tym wodolotem czy jak to się nazywa :) Drugi dzień Miami Downtown, Vizcaya Gardens, Little Havana. Trzeci dzień w całości do późnego wieczora Miami South Beach. Zostaje ostatni dzień i tutaj też potrzebuję porady ale to analogicznie jak z parkami napiszę osobno. Następnego dnia pakowanie i powrót do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz post z prośbą o kilka rad.

1. Powyżej opisałem gdzie będziemy. Jeżeli możecie polecić jakieś warte uwagi miejsca z dobrym jedzeniem tam gdzie będziemy to chętnie przyswoję każdą radę w tym temacie :)

2. Nie mam jak na razie pomysłu na ostatni dzień pobytu w USA (Miami). Jeżeli nic nie wymyślę to pewnie skoczymy na cały dzień podumać na plaży w Key Biscayne albo na Bahia Honda...

3. Temat parków. Mamy tylko jeden dzień na Universal Studios Florida i jeden na Disney Animal Kingdom. W obydwóch przypadkach musimy wybrać jedną z dwóch opcji. Albo kilka parków w jeden dzień (park hopper) albo ExpressPass. Wykupienie obydwóch na raz nie wchodzi w rachubę - zbyt kosztowna zabawa. W Universalu mając dwa parki w jeden dzień mogę się poruszać między dwoma parkami i skorzystać z tego pociągu z Harrego Pottera, ale ograniczy mi to możliwość wejścia do większej ilości atrakcji przez stanie w kolejkach. W Disneyu jest podobnie. Żona wymyśliła żeby wziąć zamiast Fast Pass, park hopper. Że od rana do popołudnia spędzimy czas w Animal Kingdom a na wieczór pojedziemy do Magic Kingdom na wieczorną paradę i sztuczne ognie. Ja raczej w obydwóch przypadkach wolę Express/Fast pass zamiast skakania po parkach w jeden dzień. Wydaje mi się z tego co wyczytałem, że parki są tak olbrzymie, że i tak w jeden dzień góra jeden park zdążę zrobić. A fast pass da mi możliwość oszczędzania czasu w krótszym oczekiwaniu w kolejce. W kwestii Disneya, to chyba w Animal Kingdom też jest jakiś fajny pokaz wieczorem, możecie to potwierdzić ? Wolał bym w takiej sytuacji też wziąć fast pass niż pędzić wieczorem z Animal Kingdom do Magic Kingdom... Co radzicie ? Którą opcję w którym parku ? Dwa parki w jeden dzień czy jeden ale bez stania w kolejkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fido2001 napisał:

 -  Mamy już kupione bilety na koronę statuy wolności i kilka innych atrakcji. Generalnie skupiamy się na Manhattanie.


 Zostaje ostatni dzień i tutaj też potrzebuję porady ale to analogicznie jak z parkami napiszę osobno.

Zeby dostac sie na Ferry do ELllis Island z The Battery Park w New York czesto stoi sie w bardzo dlugiej kolejce,majac samochod warto podjechac do
Liberty State Park w Jersey City w New Jersey,tam kolejki sie prawie nie zdarzaja,tylezewracajac do NYC trzeba bedzie zaplacic toll za tunel.Mozna tez tam dotrzec publiczna komunikacja. Biletyn a ferry tez warto kupic na internecie.
https://www.statuecruises.com/plan-your-trip/directions

W Miami warto tez odwiedzic Winwood
https://wynwoodmiami.com/

i Bayside market place.Tu mozna sobie wykupic wycieczke i zobaczyc Miami od strony wody.
https://www.baysidemarketplace.com/


Warto tez zorganizowac sobie wycieczke po Miami korzystajac z Freebee - FREE electric transportation. Przejazdzki nic nie kosztuja (poza typem dla kierowcy) ,trzeba przejazdzke zamowic lub zatrzymac puste "Freebee" na ulicy i dogadac sie z  kierowca gdzie ma jechac lub co poleca zobaczyc.
https://ridefreebee.com/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KrysiaK napisał:

Zeby dostac sie na Ferry do ELllis Island z The Battery Park w New York czesto stoi sie w bardzo dlugiej kolejce,majac samochod warto podjechac do
Liberty State Park w Jersey City w New Jersey,tam kolejki sie prawie nie zdarzaja,tylezewracajac do NYC trzeba bedzie zaplacic toll za tunel.Mozna tez tam dotrzec publiczna komunikacja. Biletyn a ferry tez warto kupic na internecie.
https://www.statuecruises.com/plan-your-trip/directions

W Miami warto tez odwiedzic Winwood
https://wynwoodmiami.com/

i Bayside market place.Tu mozna sobie wykupic wycieczke i zobaczyc Miami od strony wody.
https://www.baysidemarketplace.com/


Warto tez zorganizowac sobie wycieczke po Miami korzystajac z Freebee - FREE electric transportation. Przejazdzki nic nie kosztuja (poza typem dla kierowcy) ,trzeba przejazdzke zamowic lub zatrzymac puste "Freebee" na ulicy i dogadac sie z  kierowca gdzie ma jechac lub co poleca zobaczyc.
https://ridefreebee.com/

 

Po pierwsze, dziękuję za zainteresowanie tematem :) i za pomoc w organizowaniu tej podróży.

Jeżeli chodzi o Statue Wolności to bilety mamy już kupione na całość, tzn. prom + wejściówka na koronę na konkretną godzinę z Battery Park :) Nie mam w zwyczaju odkładać na później zakupu takich rzeczy dlatego postarałem się o to :) Jedynie zostało mi zakupienie biletów do dwóch parków w Orlando.

Jeżeli chodzi o Wynwood i market Bayside to oczywiście obowiązkowo :) Tym bardziej że market mam zaraz powyżej Downtown a Wynwood w linii prostej jeszcze wyżej.

Fantastyczna sprawa z tym freebee. Muszę to doczytać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...