Skocz do zawartości

Uzyskanie Kanadyjskiego Obywatelstwa a Praca w USA


BlackDog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie. Mój plan jest dalekosiężny i mam zamiar wyjechać do Kanady. Tam pracować i żyć. Z tego co wiem to po 3 latach można już się starać o obywatelstwo kanadyjskie. Załóżmy że gdybym je uzyskał to czy mogę w takim przypadku przeprowadzić się do stanów jako „kanadyjczyk” i wtedy bez problemu będę mógł tam zamieszkać?

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BlackDog napisał:

Witam,

Tak jak w temacie. Mój plan jest dalekosiężny i mam zamiar wyjechać do Kanady. Tam pracować i żyć. Z tego co wiem to po 3 latach można już się starać o obywatelstwo kanadyjskie. Załóżmy że gdybym je uzyskał to czy mogę w takim przypadku przeprowadzić się do stanów jako „kanadyjczyk” i wtedy bez problemu będę mógł tam zamieszkać?

pozdrawiam 

Nie.

Obywateli Kanady obowiązują wizy imigracyjne do US, tak jak kazdego.

Zeby zyc i mieszkac w Kanadzie, tez trzeba miec odpowiednie wizy. Nikt cie tam nie wpusci "ot tak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BlackDog napisał:

Tak ale jako obywatel Kanady chyba sprawa jest uproszczona. Kanada raczej nie ma takiego statusu jak Polska

Nope. Wizy imigracyjne obowiazuja kazdego tak samo. Zeby moc zyc i pracowac w USA bedziesz musial albo miec slub z obywatelem US i starac sie o odpowiednia wize imigraycjna, albo kwalifikowac sie do wizy pracowniczej.

Na jakiej wizie chcesz emigrowac do Kanady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BlackDog napisał:

Pracownicza, kierowca trucka (mam uprawnienia) z dobrym angielskim 

Jesli twoim wlasciwym celem jest USA a nie Kanada, to nie lepiej po prostu starac sie o sponsorowanie pracownicze do USA...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...