Skocz do zawartości

Uzyskanie Kanadyjskiego Obywatelstwa a Praca w USA


BlackDog

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, BlackDog napisał:

Troche chyba inaczej to wygląda, raczej dostaje się po prostu pozwolenie jeśli poda się konkretne powody i informacje. Jutro idę do ambasady Kanady i się dowiem więcej szczegółow 

To samo się dowiesz na rządowych stronach co w Ambasadzie Kanady to raz.

Druga sprawa to potrzebują kierowców lecz na programy danych Prowincji i tutaj szukaj odpowiedzi na swoje pytania. Np pnp Manitoba 

Gdy byś czytał gazety to byś wiedział że Kanada ma wypaść z programu NAFTA a wtedy ułatwienia co do pracowników znikną gdy będziesz mieć obywatelstwo kanadyjskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BlackDog napisał:

Troche chyba inaczej to wygląda, raczej dostaje się po prostu pozwolenie jeśli poda się konkretne powody i informacje. Jutro idę do ambasady Kanady i się dowiem więcej szczegółow 

Yyy.. nie? To nie jest tak, ze idziesz do ambasady i mowisz, ze chcesz pracowac w Kanadzie i bam! dostajesz wize.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, BlackDog napisał:

Pracownicza, kierowca trucka (mam uprawnienia) z dobrym angielskim 

Poszukaj na FB Government of New Brunswick - robią objazdówkę po swoich placówkach konsularnych/dyplomatycznych w naszej części UE w poszukiwaniu pracowników do sponsorowania. Wśród poszukiwanych profesji są też kierowcy ciężarówek. 
To o czym piszesz to :
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/employment/visas-canadian-mexican-nafta-professional-workers.html

ale obecny POTUS chce wycofania USA z tego programu, ponieważ Twój plan realizuje obecnie wiele osób z całego świata, dla których Kanada jest przystankiem pośrednim w drodze do USA.
btw na liście NAFTA nie ma kierowców ciężarówek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mowiac o tym, ze wiza pracownicza wcale nie oznacza mozliwosci stalej rezydentury a juz tym bardziej obywatelstwa. Troche dziurawy tez twoj plan. ;)

Jesli twoj plan opieral sie na nastepujacych krokach: 1. Pojsc do Ambasady Kanady i poprosic o pozwolenie na prace, albo najlepiej stala rezydentura. 2. Zdobyc (jakos) obywatelstwo Kanady 3. Pojsc na granice z USA i powiedziec, ze chcesz sobie teraz tam zyc i pracowac ot tak.

To jeszcze musisz sporo nazbierac informacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BlackDog napisał:

Witam,

Tak jak w temacie. Mój plan jest dalekosiężny i mam zamiar wyjechać do Kanady. Tam pracować i żyć. Z tego co wiem to po 3 latach można już się starać o obywatelstwo kanadyjskie. Załóżmy że gdybym je uzyskał to czy mogę w takim przypadku przeprowadzić się do stanów jako „kanadyjczyk” i wtedy bez problemu będę mógł tam zamieszkać?

pozdrawiam 

Ten artykuł jest dla Ciebie 

Np Nowy Brunszwik ma kierowców z Polski i Ukrainy 

https://www.immigration.ca/long-haul-truck-drivers-high-demand-canada-immigration-2017/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BlackDog napisał:

Witam,

Tak jak w temacie. Mój plan jest dalekosiężny i mam zamiar wyjechać do Kanady. Tam pracować i żyć. Z tego co wiem to po 3 latach można już się starać o obywatelstwo kanadyjskie. Załóżmy że gdybym je uzyskał to czy mogę w takim przypadku przeprowadzić się do stanów jako „kanadyjczyk” i wtedy bez problemu będę mógł tam zamieszkać?

pozdrawiam 

Kanadyjczycy (z wyjątkiem tymczasowych wiz TN) w kwestiach imigracyjnych są traktowani tak samo jak Polacy, ruscy czy obywatele Zimbabwe. A biorąc pod uwagę ostatnie zamieszanie w relacjach z Kanada wywolane przez idiotę w WH to raczej będzie tylko gorzej.

W skrócie - plan nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BlackDog napisał:

Witam,

Tak jak w temacie. Mój plan jest dalekosiężny i mam zamiar wyjechać do Kanady. Tam pracować i żyć. Z tego co wiem to po 3 latach można już się starać o obywatelstwo kanadyjskie. Załóżmy że gdybym je uzyskał to czy mogę w takim przypadku przeprowadzić się do stanów jako „kanadyjczyk” i wtedy bez problemu będę mógł tam zamieszkać?

pozdrawiam 

Plan nie tylko dalekosiezny ale jakże przebiegły. Pogratulować "pomysła".:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andyopole napisał:

Plan nie tylko dalekosiezny ale jakże przebiegły. Pogratulować "pomysła".:D

Przebiegły? Nie sądzę. Raczej niepotrzebnie komplikuje sobie życie skoro celem ostatecznym jest uzyskanie GC w USA. Z tego co wiem, jest wiele firm w USA (w tym polonijnych) które są gotowe, ze względu na niedostatek siły roboczej, sponsorować kierowców na trucki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RobertNYc napisał:

Przebiegły? Nie sądzę. Raczej niepotrzebnie komplikuje sobie życie skoro celem ostatecznym jest uzyskanie GC w USA. Z tego co wiem, jest wiele firm w USA (w tym polonijnych) które są gotowe, ze względu na niedostatek siły roboczej, sponsorować kierowców na trucki.

Ani uśmiechnięta buzia emotki :D ani cytat z Kiepskiego nie pomógł. Wybacz Robercie ze wyraziłem moja opinie zbyt "przebiegle" nie dając Ci szansy na ogarnięcie prostej ironii. Z przykrością informuje że to żart taki...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...