Jump to content
Millwall1971

Aplikowanie o wizę turystyczną -14 lat po nielegalnie przedluzonym pobycie

Recommended Posts

Gdy byś miała bana w USA to zapomnij o Kanadzie. Jeśli miałeś i masz ten ban.

39 minut temu, Millwall1971 napisał:

- z gory i wiedziec na czym stoje -niz leciec z Tokio do Warszawy i odbić sie od okienka z informacją "My tego Pana nie wpuscimy albo zapraszam  Pana za rok "

Serdecznie dziekuje za wszystkie odpowiedzi ..

Taki swiatowy czlowiek a nie wie. Nie musisz lecieć do Warszawy. Mozesz równie dobrze  isc do ambasady w Tokio.

Sly 6 -dziekuje .Usmialem sie .Za stary jestem na bieganie po lasach Manitoby czy Ontario -po prostu chcialbym zobaczyc dziecko -w sumie z NY nie ma daleko do Toronto czy Quebec .Tylko tyle .Zastanawialem sie po prostu czy Kanadyjczycy  nie mają wspolnego systemu z INS z wychwytywaniem ludzi objetych zakazem wjazdu do USA .Jeszcze raz dzieki ...

Guest
17 minut temu, Millwall1971 napisał:

Bylo troche gorzej -bo urwałem sie ze statku pasażerskiego .Mialem wize dla załog -zwialem na ląd za kobietą no i Corka urodziła sie juz w Stanach .Czyli rozumiem że nie ma czegoś takiego jak Immigration record w ktore prawnik moglby zajżec przed ewentualnym zlozeniem wniosku o wize B1/B2?Szanowni Panstwo -Czy taki" ban" w Stanach rzutuje na ewentualny wjazd do Kanady ? 

Jedyne co mozesz zrobic to isc do Ambasady i absolutnie nie klamac. Wedlug mnie szansy raczej nie masz, ale kto wie. Cuda sie zdarzaja.

Do Kanady tez cie raczej nie wpuszcza, oni maj tam info z systemow granicznych z USA.

1 godzinę temu, Millwall1971 napisał:

Sly 6 -dziekuje .Usmialem sie .Za stary jestem na bieganie po lasach Manitoby czy Ontario -po prostu chcialbym zobaczyc dziecko -w sumie z NY nie ma daleko do Toronto czy Quebec .Tylko tyle .Zastanawialem sie po prostu czy Kanadyjczycy  nie mają wspolnego systemu z INS z wychwytywaniem ludzi objetych zakazem wjazdu do USA .Jeszcze raz dzieki ...

1. Wycinek z podobnego case, aczkolwiek w tamtym przypadku chłopak dostał zobowiązanie do dobrowolnego opuszczenia kraju - A common ground of inadmissibility is the 10-year bar for unlawful presence.  For example, an immigrant who was unlawfully present in the United Sates for over 1 year and voluntarily departs still faces a ten-year bar from returning to the United States.  
2. Generalnie ujmując kwestię wymiany informacji pomiędzy USA a Kanadą -> odpowiedź brzmi - tak (vide również odpowiedź Sly).

Dziekuje wszystkim za rady i informacje .Raz kozie smierć -napisalem do Ambasady USA z prosba o pokierowanie mnie co mam robic dalej  i polece na kilka dni do KANADY .Przynajmnie sprobuje poleciec .Jak nie wpuszcza na samolot bede wiedzial i dam znac ..Serdecznie pozdrawiam.I JESZCZE RAZ WIELKA PROSBA ..jezeli macie jakiegos dobrego prawnika od spraw emigracyjnych w USA prosze o jakies namiary .-sukam info jak wydobyc  Immigration record i ten record  z Border Agency  takze ..

24 minuty temu, Millwall1971 napisał:

Dziekuje wszystkim za rady i informacje .Raz kozie smierć -napisalem do Ambasady USA z prosba o pokierowanie mnie co mam robic dalej  i polece na kilka dni do KANADY .Przynajmnie sprobuje poleciec .Jak nie wpuszcza na samolot bede wiedzial i dam znac ..Serdecznie pozdrawiam.I JESZCZE RAZ WIELKA PROSBA ..jezeli macie jakiegos dobrego prawnika od spraw emigracyjnych w USA prosze o jakies namiary .-sukam info jak wydobyc  Immigration record i ten record  z Border Agency  takze ..

FOIA

Ja też kiedyś zaufalem jednemu prawnikowi od Immigration. Wtedy dałbym sobie rękę za niego uciąć i wiesz co?...
Czekaj na odpowiedź z ambasady i wtedy zdecydujesz. Niestety Polski nie dotyczy g28 form czyli prawnik nie może występować w twoim imieniu. Najpierw dowiedz see jaki status masz I na czym stoisz. Jeśli miałeś bana 10cio letniego to możesz się starać choć masz baaardzo małe szanse. Mając dożywotnio bana musisz występować o waiver. Ale ja się nie znam więc może@karina jest już po urlopach I coś podpowie