Skocz do zawartości

Global Entry - Interview on arrival


mcpear

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was starał się o GE? Jestem obecnie poza USA i dostałem wstępny approval na moją petycję o Global Entry. Chciałbym przejść procedurę interview przy przylocie. Według strony CBP nie muszę się na takowy Interview umawiać jeśli chce go przejść przy przylocie (w przypadku gdy jestem na terenie USA oczekiwanie na takie Interview może trwać do 5-8 miesięcy). Czy ktoś z Was to robił? Czy są jakieś osobne "okienka", gdzie mam się udać na takie Interview? Czy po prostu u pogranicznika zgłaszam takową ochotę? Ile trwa taka rozmowa? Dzięki z góry za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
39 minut temu, mcpear napisał:

Czy ktoś z was starał się o GE? Jestem obecnie poza USA i dostałem wstępny approval na moją petycję o Global Entry. Chciałbym przejść procedurę interview przy przylocie. Według strony CBP nie muszę się na takowy Interview umawiać jeśli chce go przejść przy przylocie (w przypadku gdy jestem na terenie USA oczekiwanie na takie Interview może trwać do 5-8 miesięcy). Czy ktoś z Was to robił? Czy są jakieś osobne "okienka", gdzie mam się udać na takie Interview? Czy po prostu u pogranicznika zgłaszam takową ochotę? Ile trwa taka rozmowa? Dzięki z góry za wszelkie wskazówki.

Ja sie staralem razem z TSA Pre-Checkiem - jako ze terminy byly kosmiczne, udalem sie do tesciow (3h jazdy) do Port Clinton, OH - do swiezo postawionego budynku Border Patrol gdzie terminy na interview byly na nastepny dzien.... Rozmowa trwala jakies 5 minut, formalnosc ogolnie rzecz biorac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MeganMarkle napisał:

A co to jest to Global Entry??

https://www.cbp.gov/travel/trusted-traveler-programs/global-entry

Niewiele z tego pozytku jak sie przylatuje z nadanym bagazem bo o ile nie stoi sie w kolejce do immigration to pozniej i tak cale to towarzystwo do Ciebie dolacza przy tasmie z bagazami...

Jak sie przylatuje tylko z podrecznym (co mi sie zdarza ektremalnie rzadko) to chwila i jestes out - jak przylecialem na ORD z WAW to na zewnatrz terminala bylem jakies 7 minut po wyjsciu z samolotu.

Znacznie wiekszy pozytek jest z TSA Pre Check.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, kzielu said:

https://www.cbp.gov/travel/trusted-traveler-programs/global-entry

Niewiele z tego pozytku jak sie przylatuje z nadanym bagazem bo o ile nie stoi sie w kolejce do immigration to pozniej i tak cale to towarzystwo do Ciebie dolacza przy tasmie z bagazami...

Jak sie przylatuje tylko z podrecznym (co mi sie zdarza ektremalnie rzadko) to chwila i jestes out - jak przylecialem na ORD z WAW to na zewnatrz terminala bylem jakies 7 minut po wyjsciu z samolotu.

Znacznie wiekszy pozytek jest z TSA Pre Check.

Spoko opcja... ale za to się płaci? Lecąc z SF do LA tez skorzystam?

i czy ja mogę aplikować jak jestem świeżynką w US dopiero? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MeganMarkle napisał:

Spoko opcja... ale za to się płaci? Lecąc z SF do LA tez skorzystam?

i czy ja mogę aplikować jak jestem świeżynką w US dopiero? :) 

Placi - niektore karty kredytowe maja oplate za to jako benefit (Amex Platinum na przyklad).

A bedziesz przechodzila CBP lecac z SF do LA ? :)    Przez entry rozumiane jest przejscie POE przylatujac zza granicy. Omijasz immigration ogolnie rzecz biorac.

Wszystko jest w linku, ale przez stara znajomosc ;-) : 

 

Are You Eligible?

U.S. citizens, U.S. lawful permanent residents and citizens of the following countries are eligible for Global Entry membership:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, kzielu said:

Placi - niektore karty kredytowe maja oplate za to jako benefit (Amex Platinum na przyklad).

A bedziesz przechodzila CBP lecac z SF do LA ? :)    Przez entry rozumiane jest przejscie POE przylatujac zza granicy. Omijasz immigration ogolnie rzecz biorac.

Wszystko jest w linku, ale przez stara znajomosc ;-) : 

 

Are You Eligible?

U.S. citizens, U.S. lawful permanent residents and citizens of the following countries are eligible for Global Entry membership:

 

Doceniam że nie odpisałeś „wygugluj sobie” :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...