Skocz do zawartości

Aplikowanie o wizę po nielegalnie przedlużonym pobycie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w 2014 przy drugim wlocie do USA wbili mi limited stay bodajże na 3 tygodnie, zasiedziałem się tak nieco ponad 6 miesięcy ponad ten okres, opuściłem USA dobrowolnie - żadnej deportacji ipt itd. Pytanie, teoretycznie jest za to ban na 3 lata. Jak to sie ma w praktyce. Wizę uzyskałem w 2013. Muszę aplikować o nową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bylem_tu napisał:

Witam, w 2014 przy drugim wlocie do USA wbili mi limited stay bodajże na 3 tygodnie, zasiedziałem się tak nieco ponad 6 miesięcy ponad ten okres, opuściłem USA dobrowolnie - żadnej deportacji ipt itd. Pytanie, teoretycznie jest za to ban na 3 lata. Jak to sie ma w praktyce. Wizę uzyskałem w 2013. Muszę aplikować o nową? 

Jeśli przesiedziałeś wizę dłużej niż 180 dni to masz 3 letniego bana. Musisz dokładnie sprawdzić do kiedy miałeś pobyt i o ile dokładnie go przekroczyłeś.

Po przesiedzeniu wizy jest ona z automatu anulowana i musisz starać się o nową. Nie musi być przekreślona w paszporcie a jest na 100% nie ważna. Nie próbuj wlatywać na niej do USA bo albo Cię nie wpuszczą do samolotu a jak to Ci się uda to na 100% zostaniesz zawrócony z powrotem z lotniska USA. 

Twoje szanse na ponowne otrzymanie wizy są jednak znikome chyba, że zaistniała jakaś wyjątkowa sytuacja, która nie pozwoliła Ci wylecieć z USA w terminie. Ciężka choroba lub inne zdarzenie losowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bylem_tu napisał:

Witam, w 2014 przy drugim wlocie do USA wbili mi limited stay bodajże na 3 tygodnie, zasiedziałem się tak nieco ponad 6 miesięcy ponad ten okres, opuściłem USA dobrowolnie - żadnej deportacji ipt itd. Pytanie, teoretycznie jest za to ban na 3 lata. Jak to sie ma w praktyce. Wizę uzyskałem w 2013. Muszę aplikować o nową? 

Czy dostaniesz kolejna wizę zależy co kiedyś wpisales w ds oraz dlaczego Ci wbili drugim razem tak krótki pobyt, ile Ci wbili za pierwszym razem oraz ile czasu byłeś w Stanach a ile później w Polsce. 

Jeśli wyjdzie ze pracowałeś i teraz moze byc podobnie to wizy nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bylem_tu napisał:

Witam, w 2014 przy drugim wlocie do USA wbili mi limited stay bodajże na 3 tygodnie, zasiedziałem się tak nieco ponad 6 miesięcy ponad ten okres, opuściłem USA dobrowolnie - żadnej deportacji ipt itd. Pytanie, teoretycznie jest za to ban na 3 lata. Jak to sie ma w praktyce. Wizę uzyskałem w 2013. Muszę aplikować o nową? 

Oczywiście że musisz aplikować o nową wizę. Ta stara to już tylko kawałek papieru bez znaczenia.  

Oczywiście też dostałeś automatycznie 3 letniego bana. 

Powiem tak- to że dostałeś pobyt na 3 tygodnie oznacza że od początku wzbudzałes podejrzenia i dlatego tylko łaskawie wypuścili cię na parę tygodni. 

Zamiast pokazać że stosujesz się do reguł, przesiedziales nielegalnie pobyt. Zgaduje że też nielegalnie pracowałeś. 

Twoje szanse na kolejną wizę to jakieś .. zero. 

 

Smutne jest to że mamy na forum takie przypadki notorycznie, a potem jest wielki szok i wzburzenie że Polska nie jest w VWP. 

A przy okazji. Jak kiedyś wprowadza nam ruch bezwizowy to też nie będziesz mógł z niego korzystać. Przesiedziana wiza cię dyskwalifikuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowi Roelka - szanse na uzyskanie kolejnej wizy sa znikome. Ja sama bym Ci jej  nie dala, zebys sie znowu przypadkiem nie "zasiedzial" za dlugo. To, ze opusciles USA dobrowolnie i bez deportacji, to nic nie oznacza. Miales wyjechac z kraju po 3 tygodniach, wyjechales po dluzej niz 6 miesiacach. Nie trzeba byc ekspertem, zeby widziec, ze cos tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...