Skocz do zawartości

Rozwód


Polaczysko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

z żona jesteśmy zgodni co do rozwodu. Chcemy to zrobić jak najkrótsza droga, najtańsza i najszybsza droga. Ślub brany w pl,. Mamy 2 dzieci. Wszystkie kwestie mamy dogadane i się z nimi zgadzamy. 

Moje pytanie brzmi: 

1. Czy żeby wziąć rozwód w małżeństwie w którym są dzieci każda ze stron musi mieć adwokata czy wystarczy jeden?

2. Czy musimy iść do sądu skoro jesteśmy zgodni co do rozwodu? Można zrobić to w jakiejś instytucji? 

3. Czy opieka współdzielona może być na określony czas? Np na kilka lat? 

4. Jakie dokumenty musimy dostarczyć? 

Tematow jest mnóstwo, ale wszystkie podstarzałe, a prawo zmienia się non stop.

jak jakieś pytanie wpadnie mi do głowy, postaram się je tutaj dodać. 

Czolem! 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ojciec zawsze lubił kobiety i samochody. Nie lubił domu. Bycie samcem alfa i zły przykład ojca z domu sprawiły, że nie udźwignął ciężaru ojcostwa i zaraz po moim urodzeniu znikał z domu. Kłótnie, awantury, niebezpieczne zachowania, wszystko to sprawiło, że rozwód był błogosławieństwem. Potem pojawiał się i znikał w moim życiu. Dopiero teraz, gdy jest stary i sił zaczyna brakować "zrozumiał, że rodzina jest ważna" parafrazując Stavrosa z Testosteronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karolste napisał:

Ojciec zawsze lubił kobiety i samochody. Nie lubił domu. Bycie samcem alfa i zły przykład ojca z domu sprawiły, że nie udźwignął ciężaru ojcostwa i zaraz po moim urodzeniu znikał z domu. Kłótnie, awantury, niebezpieczne zachowania, wszystko to sprawiło, że rozwód był błogosławieństwem. Potem pojawiał się i znikał w moim życiu. Dopiero teraz, gdy jest stary i sił zaczyna brakować "zrozumiał, że rodzina jest ważna" parafrazując Stavrosa z Testosteronu.

Czy mam rozumieć, że Twój wpis ma związek z pierwotnym postem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...