Skocz do zawartości

Podróż do USA z Psem


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, DanaO89 napisał:

 będę lecieć z kotem i nigdzie nie znalazłam wzmianki na temat takiego zaświadczenia. 

 

Ze strony https://www.cdc.gov/importation/bringing-an-animal-into-the-united-states/cats.html

"A general certificate of health is not required by CDC for entry of pet cats into the United States, although some airlines or states may require them. However, pet cats are subject to inspection at ports of entry and may be denied entry into the United States if they have evidence of an infectious disease that can be transmitted to humans. If a cat appears to be ill, further examination by a licensed veterinarian at the owner's expense might be required at the port of entry.

Cats are not required to have proof of rabies vaccination for importation into the United States. However, some states require vaccination of cats for rabies, so it is a good idea to check with state and local health authorities at your final destination."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
20 minut temu, DanaO89 napisał:

Próbowałam znaleźć jakieś informacje odnośnie zaświadczenia o szczepieniu, bo będę lecieć z kotem i nigdzie nie znalazłam wzmianki na temat takiego zaświadczenia. Od kogo uzyskałeś takie informacje? Na razie kot jest zaszczepiony i zaczipowany, wyrobiłam paszport i dzień przed podróżą dostanę certyfikat zdrowia i odrobaczę go. Może to dotyczy tylko psów, bo widzę, że przepisy dotyczące psów są bardziej restrykcyjne, ale wolę się upewnić.

Weterynarz wydaje zaswiadczenie. Dla kotow rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Jackie said:

 

Ze strony https://www.cdc.gov/importation/traveling-with-pets.html

Requirements for Cats Arriving in the United States

Cats don’t need rabies vaccinations to enter the United States; however, most states and many other countries require them. 

To właśnie też znalazłam, ale Texas wymaga, więc zaszczepiłam. Zastanawiam się jedynie nad zaświadczeniem o szczepieniu od powiatowego inspektoratu weterynaryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Roelka said:

Weterynarz wydaje zaswiadczenie. Dla kotow rowniez.

Też mam, po polsku wprawdzie, ale będę mieć też certifikat zdrowia po angielsku, gdzie w razie czego daty będą wpisane no i w paszporcie też są informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DanaO89 napisał:

Próbowałam znaleźć jakieś informacje odnośnie zaświadczenia o szczepieniu, bo będę lecieć z kotem i nigdzie nie znalazłam wzmianki na temat takiego zaświadczenia. Od kogo uzyskałeś takie informacje? Na razie kot jest zaszczepiony i zaczipowany, wyrobiłam paszport i dzień przed podróżą dostanę certyfikat zdrowia i odrobaczę go. Może to dotyczy tylko psów, bo widzę, że przepisy dotyczące psów są bardziej restrykcyjne, ale wolę się upewnić.

Mi taka informację udzielił weterynarz opiekujacy się moim psem. On wystawia zaswiadczenie, że pies został zaszczepiony i przebadany, które jest wazne 2 dni... i z tym zaswiadczeniem musze się udać inspektoratu weterynarii, żeby mi wystawili zaswiadczenie które mogę pokazać celnikowi ( te jest wazne 10 dni ) zapytaj się najlepiej swojego weterynarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RobertEL napisał:

Ja lecę na stałe i zabieram ze sobą swojego yorka, będzie leciał ze mną w kabinie. Pies musi być zaszczepiony na wściekliznę, posiadać czipa i mieć wyrobiony paszport. Do tego musi mieć zaświadczenie o szczepieniu od powiatowego inspektoratu weterynaryjnego.

Zaswiadczenia od weterynarza nie moga byc starsze niz 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Witam, ja zabieram dwa koty, lecą ze mną w kabinie. Mają czipy, szczepienia,  paszportu do USA nie potrzeba tylko świadectwo zdrowia. Wybrałam lot bezpośredni, żeby było jak najmniej stresu, a pewnie i tak będzie. Jadę na stałe i nie wyobrażam sobie zostawić je z kimś innym. Po samolocie jeszcze kilka godzin autem ale wtedy mogę je już wypuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2019 o 22:03, lilek.k napisał:

Witam, ja zabieram dwa koty, lecą ze mną w kabinie. Mają czipy, szczepienia,  paszportu do USA nie potrzeba tylko świadectwo zdrowia. Wybrałam lot bezpośredni, żeby było jak najmniej stresu, a pewnie i tak będzie. Jadę na stałe i nie wyobrażam sobie zostawić je z kimś innym. Po samolocie jeszcze kilka godzin autem ale wtedy mogę je już wypuścić.

Tak przez ciekawość. Bez problemu dostałas zgodę na dwie sztuki? Kiedyś gdzieś słyszałam, że są pod tym względem jakieś ograniczenia (plus, że nie może być w tym samym czasie w kabinie więcej zwierząt niz ileśtam - nie pamiętam ile - sztuk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...