Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Lola78 napisał:

Sorry z wrażenia włączyłam. Mam pytanie : Jakie warunki musi spełniać syn ,żeby dostać od niego G.C? Czy istnieje możliwość zaliczenia nam tych 10 lat nie wjeżdżania na poczet kary? Czy jak już dostaniemy wizy to możliwe,że nie wpusci nas immigration w NYC, bo mamy jeszcze 2 syna nie posiadającego obywatelstwa? Czy lepiej żeby mąż szedł z obywatelem , a ja do innej kolejki z małym? Dzięki za odpowiedzi, wybieramy się na maraton do USA- maz startuje :)))

Jak napisalem - syn musi miec 21 lat zeby zaczac sponsorowanie, poza tym musi miec domicile (mieszkac/pracowac w US) i miec odpowiednie zarobki do sponsorowania rodziny.

Problemow jest kilka - bedzie musial wypelnic petycje dla kazdego z czlonkow rodziny - o o ile Ty i Twoj maz jako rodzice bedzie immediate relative i bedziecie na wize czekac okolo roku, to jego brat juz nie (i nie bedzie derivative Waszej petycji) - jego sponsorowanie potrwa 14 lat i bedzie szybsze jezeli Wy wyjedziecie i zasponsorujecie go osobno (zajmie to dwa lata po otrzymaniu przez Was zielonych kart). Mam nadzieje ze jasno to opisalem - to jest powazny problem w Waszym przypadku.

Jezeli chodzi o wizy turystyczne dla Was - szanse na nie beda raczej minimalne (bana juz nie bedzie bo minelo 10 lat od wyjazdu) bo w przeszlosci zlamaliscie prawo imigracyjne. Jezeli maz kiedykolwiek podal ze jest obywatelem, to ma dozywotniego bana bez mozliwosci waivera i nic z tym zrobic sie nie da. 

Dodatkowo jezeli korzystaliscie z jakichkolwiek benefitow w przeszlosci lub do porodu - to tez bedzie problem a wlasnie w tym momencie wprowadzana jest zmiana prawa imigracyjnego po ktorej ludziom ktorzy normalnie na zielone karty sie kwalifikuja beda one odmawiane jezeli korzystali z benefitow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Glupie pytanie - oczywiscie, ze trzeba sie do wszystkiego "przyznac". Jak sie nie przyznacie, to z miejsca dostaniecie bana na cale zycie do US. Tak traktuja w ambasadzie klamcow. I wtedy nawet sponsorowanie przez syna nie pomoze.

2. Syn moze sponsorowac was jak skonczy 21 lat. Nie wczesniej. Nic sie wam nie zaliczy na poczet kary... lol. Oczywiscie syn bedzie musial spelniac warunki, bo samo bycie obywatelem US to nie wszystko.  To, ze pojedziecie do US z synem obywatelem to absolutnie NIC nie znaczy.

3. Wedlug mnie jesli nawet jakims cudem dostaniecie wizy turystyczne, to na granicy was zawroca. Tyle. Generalnie straszny zal, maz swiadomie lamal prawo i jeszcze myslicie, ze nikt nie zauwazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

Dodatkowo jezeli korzystaliscie z jakichkolwiek benefitow w przeszlosci lub do porodu - to tez bedzie problem a wlasnie w tym momencie wprowadzana jest zmiana prawa imigracyjnego po ktorej ludziom ktorzy normalnie na zielone karty sie kwalifikuja beda one odmawiane jezeli korzystali z benefitow.

To ja tylko dodam, ze Steve Miller nie jest jednak wszechpotezny. To nie bedzie dzialac wstecz, a osoby korzystajace z benefitow beda mialy 60 dni od wejscia zasady w zycie, zeby z nich zrezygnowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...