Skocz do zawartości

Prawo jazdy CDL


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
14 minut temu, ROB7 napisał:

Ja zdawalem w 2015 musialo cos sie zmienic, albo ja o wiele glupszy jestem( co jest bardzo prawdopodobne)bo mi ciezko to poszlo, zdalem ale bulka z maslem to nie byla jesli idzie o teorie.

Air brakes nad combination vehicles zdałem na 100%. Nie wiem czy to dokładne nazwy tych egzaminów. Gdy przyszedłem zdawac ten główny i babka zobaczyła że dwa poprzednie zdałem bezbłędnie posadzila mnie na kompie obok siebie podejrzewając że ściągalem albo cuś. :D General knowledge zdalem z jakimis bledami ale zmiescilem sie w ich dopuszczalnej ilości. Egzamin praktyczny to już było piece of cake. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, andyopole napisał:

Air brakes nad combination vehicles zdałem na 100%. Nie wiem czy to dokładne nazwy tych egzaminów. Gdy przyszedłem zdawac ten główny i babka zobaczyła że dwa poprzednie zdałem bezbłędnie posadzila mnie na kompie obok siebie podejrzewając że ściągalem albo cuś. :D General knowledge zdalem z jakimis bledami ale zmiescilem sie w ich dopuszczalnej ilości. Egzamin praktyczny to już było piece of cake. 

Zapomniałeś wspomnieć ze masz za sobą lata praktyki zawodowej w GB jako truck driver. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, RobertNYc napisał:

Zapomniałeś wspomnieć ze masz za sobą lata praktyki zawodowej w GB jako truck driver. 

 

W UK to ja byłem "lorry" driver psze Pana. Tam na szczęście nie musiałem zdawać egzaminu. W Europie a w szczególności w Polsce to pewnie bym teraz nie zdał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są firmy, ktore wynajmują auta do egzaminu. Ja znalazłem taką,  zresztą okazało się że to firma transportowa należące do "ruskiego". Oni  umówili mnie i kilku innych kandydatów na pozeraczy kilometrów z egzaminatorem na konkretny termin. Kilka dni wcześniej ichni czlowiek na spotkaniu omówił jak wyglądają poszczególne elementy egzaminu praktycznego. Na koniec każdy z nas przejechał się ta ciężarówką (semi) trasa egzaminu. Ten "instruktor" podpowiedzial na co zwracac uwage w czasie jazdy egzaminacyjnej. Najpierw byla jazda po okolicznych ulicach a potem kilka manewrów na wielkim placu czyli jazda przodem i tyłem. W sumie proste to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda. Możesz podać jak znaleźć tę firmę? Oglądam filmy z yt co do inspekcji przed jazdą, testy i reguły co są wymagane. Ogólnie mam bardzo dobre pojęcie o motoryzacji i obcowanie wokół ciężarówek, tylko kierowcą z naczepą nie byłem. Czy wystarczy?  Jak wyglądają manewry na placu? Są możliwe korekty? Czy jest limit czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Supermajk napisał:

Super to wygląda. Możesz podać jak znaleźć tę firmę? Oglądam filmy z yt co do inspekcji przed jazdą, testy i reguły co są wymagane. Ogólnie mam bardzo dobre pojęcie o motoryzacji i obcowanie wokół ciężarówek, tylko kierowcą z naczepą nie byłem. Czy wystarczy?  Jak wyglądają manewry na placu? Są możliwe korekty? Czy jest limit czasu?

Ja sie rozpytalem wsrod znajomych. Zawsze ktos zna kogos kto zna kogos kto zna tego kogo trzeba.:)

Co do egzaminu z jazdy:

jakas jazda do przodu, cofanie po luku az do wyprostowania i zaparkowania. Potem na miasto. Nie wiem czy sa jakies limity czasowe. zdalem I juz, manewrow nie musialem poprawiac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...