Skocz do zawartości

Oczekiwanie na GC a ciąża


leoarnix

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ☺️

Mój mąż otrzymał GC jeszcze jako kawaler, razem ze swoimi rodzicami. Później wzięliśmy ślub, i złożyliśmy dokumenty (wnioski, nie za bardzo się orientuję jak się to nazywa), żebym jako żona - otrzymała rowniez pozwolenie na pobyt stały w USA, tzn GC. 

Obecnie jesteśmy w Polsce, mój mąż na białym paszporcie i nieoficjalnie agencja twierdzi, że procedura związana z moimi dokumentami ruszy w przyszłym roku. Natomiast niedawno zaszłam w ciążę, na pewno urodzę niczym dostanę pozwolenie na cokolwiek. 

Chciałam dowiedzieć się, jakie możliwości będzie miało dziecko? Na jakiej podstawie mamy ubiegać się o jakiekolwiek pozwolenie dla dziecka? Oczywiście, zaraz po otrzymaniu przeze mnie dokumentów, chcielibyśmy wylecieć do USA na stałe. 

Czy droga też będzie wyglądala tak, ze najpierw dla niemowlaka wiza, a potem składanie wniosku? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sly6 napisał:

A jaka agencja?  

Agencja, za pośrednictwem której składaliśmy te „papiery” (jeśli to coś Panu mówi to przedstawiają się jako agencja świadcząca usługi imigracyjne, oraz pomagająca w sprawach konsularnych). Przy składaniu wniosku pani nam mówiła, że na tamten moment czas oczekiwania to był bodajże rok i 8 miesięcy, ale ten czas na bieżąco może się zmieniac, teraz ponoć moja sprawa jest przewidziana na mniej więcej połowe roku 2019. Ale nie to jest dla mnie najistotniejsze w tej sprawie, ale to jakie mam drogi dla niemowlaka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki artykuł https://www.nolo.com/legal-encyclopedia/your-relative-had-children-after-i-130-approved-can-they-immigrate-too.html

Wg niego wasze dziecko będzie mogło z Wami pojechać:

Fortunately, the law takes care of you in this situation. Any child born to your relative before your relative is admitted to the U.S. can get a visa along with the rest of the family, without another I-130 and without any extra wait. When it’s time for the family to apply for their visas at the U.S. embassy or consulate, your relative can apply on behalf of the child, showing proof of the birth and the I-130 approval.

Aczkolwiek nie mam doświadczenia jak to się robi - a pytałaś "Agencji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Znalazłem taki artykuł https://www.nolo.com/legal-encyclopedia/your-relative-had-children-after-i-130-approved-can-they-immigrate-too.html

Wg niego wasze dziecko będzie mogło z Wami pojechać:

Fortunately, the law takes care of you in this situation. Any child born to your relative before your relative is admitted to the U.S. can get a visa along with the rest of the family, without another I-130 and without any extra wait. When it’s time for the family to apply for their visas at the U.S. embassy or consulate, your relative can apply on behalf of the child, showing proof of the birth and the I-130 approval.

Aczkolwiek nie mam doświadczenia jak to się robi - a pytałaś "Agencji"?

Dziecko trafia do tej samej kategorii (F2A) co OP i dostaje wizy jako derivative beneficiary [1]. Po urodzeniu trzeba doslac do NVC akt urodzenia wraz z tlumaczeniem i to w zasadzie tyle.

[1] If you are the lawful permanent resident petitioner and the beneficiary qualifies under Items 2.A., 2.B., or 2.C. above, you are not required to file separate petitions for the beneficiary’s unmarried children under 21 years of age. They are considered derivative beneficiaries and you should list them in Part 4. of this petition. (https://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-130instr.pdf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...