Skocz do zawartości

Brooklyn - bezpieczeństwo


DziwnyPrzypadek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w grudni lecę z dziewczyną na weekend do NYC. Jako, że jest to nasza pierwsza wizyta w Stanach, chciałbym się poradzić na temat bezpieczeństwa. 

Zarezerwowałem nocleg tutaj - https://www.booking.com/hotel/us/bklyn-house-new-york-brooklyn.pl.html i mam mieszane uczucia co do lokalizacji tego hotelu, zwłaszcza, że jak wiadomo w grudniu dosyć szybko będzie się robić ciemno, więc zazwyczaj będziemy wracać w godzinach wieczornych.

Naczytałem się trochę na temat bezpieczeństwa w różnych częściach NYC i w sumie sam nie wiem ile w tym prawdy. Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaz wyjazd do New  Jersey, stamtad macie do penn station na manhatanie jakies 25-30 minut. Fajny widok na sam manhattan no i taniej niz w NY. Tez za pierwszym razem w NY wyladowalem na brooklynie, bylo hmmmm ciekawie:) Wieczorami nie wychodzilbym akurat tam gdzie bylem (flatbush). Brooklyn to olbrzymi konglomerat prawie 3 mln mieszkancow. Wygoogluj okolice i poczytaj, poza tym opinie na bookingu widze maja dobre nt. tego hotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą lokalizacją bym się nie przejmował. Głębiej na wschód, bliżej East New York może tak, albo obok wieżowców jakiegoś housing project, ale tutaj jest mocno zgentryfikowany obszar, zaraz obok stacji metra. Jest większa szansa że bardziej będzie Wam przeszkadzać hałas pociągów na estakadzie albo głośne kluby w okolicy. A w mordę można dostać w Nowym Jorku wszędzie.

Zasady wszędzie są takie same - mieć przy sobie mugger money i nie reagowac na zaczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, motorolnik napisał:

Tą lokalizacją bym się nie przejmował. Głębiej na wschód, bliżej East New York może tak, albo obok wieżowców jakiegoś housing project, ale tutaj jest mocno zgentryfikowany obszar, zaraz obok stacji metra. Jest większa szansa że bardziej będzie Wam przeszkadzać hałas pociągów na estakadzie albo głośne kluby w okolicy. A w mordę można dostać w Nowym Jorku wszędzie.

Zasady wszędzie są takie same - mieć przy sobie mugger money i nie reagowac na zaczepki.

Dzięki wielkie za informacje :). W takim razie zostanę przy tym hotelu, ewentualnie będę się rozglądał za jakimiś okazjami bliżej bo mam możliwość darmowej anulacji.

Ewentualnie polecacie jakieś lepsze lokalizacje oprócz Manhattanu, lepsze w sensie bezpieczniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DziwnyPrzypadek napisał:

 

Dzięki wielkie za informacje :). W takim razie zostanę przy tym hotelu, ewentualnie będę się rozglądał za jakimiś okazjami bliżej bo mam możliwość darmowej anulacji.

Ewentualnie polecacie jakieś lepsze lokalizacje oprócz Manhattanu, lepsze w sensie bezpieczniejsze?

 

Poszukaj sobie jakiegoś pokoju prywatnego na airbnb. 
Zgaduje, że za hotel placisz bardzo duzo kasy wiec w tej cenie znajdziesz cale mieszkanie dla Ciebie i dziewczyny na w/w stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim  ulubionym miejscem na wypady na Manhattan jest Secaucus Meadowlands (a dokladnie Harmon Meadow) w NJ, 20 minut autobusem do Porth Authority Bus Terminal na Manhattanie. Duzo hoteli, restauracji i sklepow na piechote. Zaraz obok jest tez stadion MetLife jakbyscie chcieli zaliczyc mecz NFL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...