Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

Przymierzam się z partnerem do złożenia wniosku o wizę. Chcielibyśmy pójść razem na jedną rozmowę. Czy mógłby ktoś w kilku słowach opisać procedurę?

Na stronie ambasady przeczytałam, że najpierw należy uiścić opłatę. Czy w takim razie możemy zrobić jedną płatność za 2 osoby? Czy przy zakładaniu profilu (już po wypełnieniu wniosku) można dodać osobę towarzyszącą (drugi numer wniosku?), żeby zaklepać jeden termin i godzinę rozmowy?

Dostałam już wizę do USA w 2007 roku, ale nie mam pojęcia ile palców mi wtedy zeskanowali i w związku z tym nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie we wniosku. Czy może był jakiś przedział czasowy, w którym skanowali tylko 2 palce, a od któregoś roku 10?:huh:

Kolejne pytanie dotyczy zatrudnienia. Mam założona własną działalność gospodarczą, ale pracuję tylko dla jednej firmy (tzw. samozatrudnienie). Wystawiam im fakturę. Czy w takim wypadku we wniosku powinnam zaznaczyć, ze jestem przedsiębiorcą i w danych wpisać swoje własne dane (nazwa, adres, NIP itp.) czy może jednak nazwę firmy, której wystawiam faktury?

Czy w zarobkach powinnam wpisać to, co dostaję do ręki, czy to co zostaje mi po opłaceniu ZUSu i podatku?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc, pytania są pewnie banalne, ale im bardziej sie w to wszystko wgłębiam, tym bardziej głupieję, a nie chcę popełnić jakiegoś błahego błędu. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli chodzi o Twoje pierwsze pytanie to gdy  tworzysz profil zwby opłacić spotkanie to możesz dodać kolejna osobę do tego i zapłacić za 2 osoby od razu i wybrać ten sam termin ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podajesz informacje o swojej firmie oraz podajesz kwotę jaką masz na rękę po ZUS itp

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×