Skocz do zawartości

Odwołany lot Lufthansa


Lepecki

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za lotem z Katowic do Nowego Jorku i w sumie przypasowała mi oferta Lufthansa z jedna przesiadka w Frankfurcie. 

Oststnio byłem odebrać kuzyna z lotniska w Katowicach i akurat został odwołany lot Lufthansa z Katowic do Monachium i nagle miałem w głowie myśli a co by sie stało gdyby odwołali mój lot do Frankfurtu skąd 2 godziny później mam lot do NY. 

I tutaj właśnie jest moje pytanie co w takich sytuacjach się dzieje. Gdyby niedaj Boże odwołali mi taki lot

 

i druga podobna sytuacja gdybym kupił bilet ale z powiedzmy 3 przesiadkami  Kato -> Oslo -> Londyn -> NY

i powiedzmy w Oslo albo w Londynie odwołali mi lot co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wina lezy po stronie linii lotniczych znajda Ci inne polaczenie. Kiedys odwozilem znajomych do Berlina, lecieli do Miami. Na lotnisku okazalo sie ze z powodu mgly w Londynie gdzie mieli przesiadke linie lotnicze skonfigurowaly im calkiem inna sciezke lotu. Jesli dobrze pamietam to kolejna przesiadke mieli w Waszyngtonie zamiast JFK.

Liniom zalezy zeby w przypadku jakichs komplikacji odeslac pasazerow jak najpredzej bo im sie na lotnisku tworzy tlum coraz bardziej zdenerwowanych ludzi, ktorych summa summarum i tak trzeba wyslac tam gdzie zaplacili.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządna linia oferuje Ci nowe, możliwie najbliższe w czasie połączenie. Kiedyś leciałam Austin-Waszyngton-Frankfurt-Warszawa, jak mnie pamięć nie myli United i Lufthansą. Mój pierwszy samolot miał opóźnienie takie, że nie miałam szans zdążyć na lot z Waszyngtonu. Mój bilet został zamieniony na lot British Airways Austin-Londyn-Warszawa. Czasem linie oferują nocleg i lot innego dnia (też mi się zdarzyło), czasem możesz się ubiegać o odszkodowanie za lot lub duże opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - jeśli masz mało czasu na przesiadkę, a w trakcie lotu się okazuje, że może być opóźnienie i jest szansa, że rozminiesz się z następnym lotem o kilkanaście minut, można zgłosić problem stewardessie. Wtedy jest szansa, że poczekają na Ciebie. Często się to zdarza zwłaszcza przy lotach lokalnych, w sensie samolot na krótką trasę czeka na pasażerów z lotów długodystansowych. Ale wszystko zależy od sytuacji na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Lepecki napisał:

Rozglądam się za lotem z Katowic do Nowego Jorku i w sumie przypasowała mi oferta Lufthansa z jedna przesiadka w Frankfurcie. 

Oststnio byłem odebrać kuzyna z lotniska w Katowicach i akurat został odwołany lot Lufthansa z Katowic do Monachium i nagle miałem w głowie myśli a co by sie stało gdyby odwołali mój lot do Frankfurtu skąd 2 godziny później mam lot do NY. 

I tutaj właśnie jest moje pytanie co w takich sytuacjach się dzieje. Gdyby niedaj Boże odwołali mi taki lot

 

i druga podobna sytuacja gdybym kupił bilet ale z powiedzmy 3 przesiadkami  Kato -> Oslo -> Londyn -> NY

i powiedzmy w Oslo albo w Londynie odwołali mi lot co wtedy?

Zależy czy lecisz jedna linia lotnicza czy inna lecz w sojuszu przy wielu przesiadkach. 

Na pewne wątpliwości odpowie Ci Urząd Lotnictwa Cywilnego np co do odszkodowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam taką sytuację w przypadku lotów Londyn - Monachium - Wrocław kilka lat temu. Już w drodze na lotnisko w Londynie dostałam smsa, że lot na trasie LHR-MUC został odwołany i że mam się udać do stanowiska Lufthansy na lotnisku. Tam dostałam bilet na kolejny lot na tej trasie (na szczęście tego dnia był jeszcze wieczorny lot z Monachium do Wrocka, więc tu nie musieli już kombinować) i dodatkowo dostałam voucher chyba na 5 funtów, więc sobie śniadanie na lotnisku zjadłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tradycyjnymi liniami nie będzie problemu - wyślą Ciebie inną trasą - miejsca się znajdą jak nie u nich to u linii partnerskich. Gorzej jest czasami z "tanimi liniami" - widziałem takie cudo, że Norwegian wystawił za połączenie Berlin - Londyn - Los Angeles 2 oddzielne bilety - jeden na odcinek Berlin-Londyn, a drugi na odcinek Londyn - Los Angeles. Nie było w tym rzeczonym przypadku problemu, aczkolwiek myślę, że jakby przyszło co do czego to mogliby się "wykpić" i zwrócić jedynie Berlin-Londyn w przypadku odwołania. Trzeba więc uważać jak bilety są wystawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joanna30 napisał:

Ja miałam taką sytuację w przypadku lotów Londyn - Monachium - Wrocław kilka lat temu. Już w drodze na lotnisko w Londynie dostałam smsa, że lot na trasie LHR-MUC został odwołany i że mam się udać do stanowiska Lufthansy na lotnisku. Tam dostałam bilet na kolejny lot na tej trasie (na szczęście tego dnia był jeszcze wieczorny lot z Monachium do Wrocka, więc tu nie musieli już kombinować) i dodatkowo dostałam voucher chyba na 5 funtów, więc sobie śniadanie na lotnisku zjadłam :D

Ooo, to pojadlas ze te piec funciakow ze ojej! 

Mnie ostatnio w WAWie dali voucher za spoznienie samolotu. Tez myslalem ze sobie pojem na koszt LOTu. Pollitrowa butelka wody 9 zlotych. Wzialem cztery pierogi z miesem, surowke I kawe. Rachunek 96 zlotych a voucher okazal sie miec wartosc 21 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andyopole napisał:

Ooo, to pojadlas ze te piec funciakow ze ojej! 

Mnie ostatnio w WAWie dali voucher za spoznienie samolotu. Tez myslalem ze sobie pojem na koszt LOTu. Pollitrowa butelka wody 9 zlotych. Wzialem cztery pierogi z miesem, surowke I kawe. Rachunek 96 zlotych a voucher okazal sie miec wartosc 21 PLN.

No to ja wyszłam na tym zdecydowanie lepiej :D Dołożyłam 4 funciaki i miałam śniadanie na wypasie :P To było 9 lat temu, więc wtedy były nieco inne ceny ;)

A na następny samolot musiałam czekać ledwie dwie czy trzy godziny, jeśli dobrze kojarzę, więc nie było tak źle.

A Wawa to ma ceny z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...