Skocz do zawartości

Pierwszy lot do USA przez Kanadę


loyer1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w grudniu pierwszy raz lecimy do USA. Naszym celem są Hawaje (KOA), lot mamy z WAW, przez Amsterdam i Vancouer.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć mniej więcej jak będzie wszystko przebiegać na każdym z lotnisk. Latałem wiele razy z przesiadkami na różnych lotniskach, ale nigdy do USA. Dlatego chciałbym wiedziec czy np. odprawa na Okęciu będzie tak samo wyglądać jak podczas lotów do innych krajów? Czy odprawa przez hamerykańskich celników będzie na lotnisku w Kanadzie czy po przylocie na Hawaje? Czy jeżeli w Kanadzie mamy tylko przesiadkę to czy musimy mieć ichniejszą "wizę", tj. eTA? Tzn. ja ją mam, żona nie. Na szczęście nie jest to duży problem, bo wyrobienie trwa chwilę i kosztuje 7 CAD ;) 

Czy powrót z KOA do WAW (przez LAX i AMS) będzie wyglądał jak każdy inny lot, czy będą jakieś dodatkowe odprawy, etc?

 

Żeby nie było tak łatwo, to w trakcie pobytu jeszcze lecimy KOA-LAX- KOA :) Czy taki lot, odprawa, etc. będzie wyglądała standardowo czy również będą jakieś dodatkowe odprawy? 

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Odprawa na Okeciu bedzie taka sama poza tym ze bedziesz musial przejsc stanowisko SG i bedziesz odlatywal z bramek non-Schengen. 

W Kanacie - zalezy czy Vancouver ma pre-clearance (wygooglaj sobie). Jak nie ma to CBP bedziesz przechodzil na miejscu. Przy powrocie przez zupelnie nic sie nie przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kzielu napisał:

Odprawa na Okeciu bedzie taka sama poza tym ze bedziesz musial przejsc stanowisko SG i bedziesz odlatywal z bramek non-Schengen. 

W Kanacie - zalezy czy Vancouver ma pre-clearance (wygooglaj sobie). Jak nie ma to CBP bedziesz przechodzil na miejscu. Przy powrocie przez zupelnie nic sie nie przechodzi.

W Vancouver BC jest odprawa imigracyjna do USA. Pomiędzy Hawajami a kontynentalnym USA nie ma odprawy imigracyjnej, to jest lot wewnetrzny, jak z Portland do Chicago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, loyer1 napisał:

A jeszcze pytanko, co z nadawanym bagażem? Jak oddam na Okęciu to odbiorę dopiero na Hawajach? Czy będę musiał odebrać w Vancouver i jeszcze raz nadać/oddać? Wszystkie 3 loty (WAW-AMS-YVR-KOA) mamy na jednej rezerwacji KLM.

A tego qrczę nie pamiętam, a tyle razy przez YVR wracalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie będziesz odbierał bagażu w Vancouver - leciałem przez Toronto kiedyś i tam robiłem POE do USA i nie musiałem odebrać bagażu. Wg mnie w obie strony będziesz raz nadawał bagaż i raz go odbierał

eTA jest konieczne - sprawdź koniecznie czy twoja jest nadal ważna i czy nie zmieniałeś paszportu w międzyczasie.

Gratuluje wakacji na Big Island:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kiedyś leciałam przez Montreal do PL to nam w samolocie powiedziano, że każdy musi odebrać i ponownie nadać bagaż. Trochę mnie to zdziwiło, ale że miałam czas to mi to była rybka. Po wyjściu z samolotu stał sobie koleś i krzyczał, że ponowne nadanie bagażu nie jest konieczne. Chyba komuś się w samolocie pomieszalo i kazano innemu stanąć i sprawę korektowac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...