Skocz do zawartości

Przedłużony pobyt na wizie au pair, a podróżowanie za granicę.


Rekomendowane odpowiedzi

To, co dostajesz na granicy to pobyt/pozwolenie pobytu. Żeby uzyskać wizę (nawet jeśli nazywamy ją promesą, choć na naklejce jest wyraźnie napisane VISA), należy się udać do konsulatu/ambasady.
W Stanach można sobie tylko przedłużyć pobyt. A na nieważnej wizie już się nie wjedzie. Także znajoma georg700 przez rok nie może opuścić Stanów.
Znaczy - może, ale już nie wjedzie i będzie musiała się starać o nową wizę
Czyli wychodzi na to że zmienia się / przedłuża status na którym podróżować poza teren USA nie można. Zgadza się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Joanna30 napisał:

To, co dostajesz na granicy to pobyt/pozwolenie pobytu. Żeby uzyskać wizę (nawet jeśli nazywamy ją promesą, choć na naklejce jest wyraźnie napisane VISA), należy się udać do konsulatu/ambasady.

W Stanach można sobie tylko przedłużyć pobyt. A na nieważnej wizie już się nie wjedzie. Także znajoma georg700 przez rok nie może opuścić Stanów.

Znaczy - może, ale już nie wjedzie i będzie musiała się starać o nową wizę :)

czyli kolezanka nie ma wizy, ale ma przedluzony pobyt ? czyli chyba moznapowiedziedz ze jest na w pol nielegalnie...bo i tak sobie granicy przekroczyc nie moze...o kant du....wszystko.....

na turystycznych z tego co wiem jest/bylo, ze mozna zmienic status, ktory do wizy nic nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kolezanka nie ma wizy, ale ma przedluzony pobyt ? czyli chyba moznapowiedziedz ze jest na w pol nielegalnie...bo i tak sobie granicy przekroczyc nie moze...o kant du....wszystko.....

na turystycznych z tego co wiem jest/bylo, ze mozna zmienic status, ktory do wizy nic nie ma...

Jest legalnie, ale zmieniając status np z turystyka na studenta, wiza (promesa) o którą była aplikacja jest już nieważna, bo nie jesteś już turystą. Na terenie Stanów przebywasz legalnie, ale jak wyjedziesz to już na tej samej wizie nie wrócisz. Tak ja to rozumiem.

W tym przypadku jest przedłużenie pobytu i zależy na ile została wydana pierwotnie J1. Jeśli na rok to jest już nieważna, a koleżanka ma przedłużony status, gdyż o wizę (promesse) starasz się poza terytorium USA.

Proszę mnie poprawić jeśli źle mówię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cee napisał:

Jest legalnie, ale zmieniając status np z turystyka na studenta, wiza (promesa) o którą była aplikacja jest już nieważna, bo nie jesteś już turystą. Na terenie Stanów przebywasz legalnie, ale jak wyjedziesz to już na tej samej wizie nie wrócisz. Tak ja to rozumiem.

W tym przypadku jest przedłużenie pobytu i zależy na ile została wydana pierwotnie J1. Jeśli na rok to jest już nieważna, a koleżanka ma przedłużony status, gdyż o wizę (promesse) starasz się poza terytorium USA.

Proszę mnie poprawić jeśli źle mówię.

 

Wizy J1 wydaje się na tyle, ile w założeniu trwa program +na 30 dni dostaje się na tzw. grace period (można pozwiedzać lub załatwić swoje sprawy). Jeżeli osoba wyjechała na J1 na rok, to wiza była na tyle ważna i wygasła. Mając przedłużenie, czyli w ręku ważny formularz DS-2019 można w USA legalnie przebywać i pracować, zgodnie z wytycznymi programu, na który się oryginalne przyjechało. Natomiast jeśli koleżanka uda się gdzieś, gdzie obowiązuje standardowy ruch graniczny, żeby wrócić do USA musi ponownie zaaplikować o J1, przechodząc normalnie cały proces raz jeszcze. Nie jestem tylko pewna czy płaci się drugi raz SEVIS i zostaje też kwestia dodatkowych papierów w postaci waiver jeśli ma zastosowanie zasada 2 lat.

Za https://j1visa.state.gov/participants/common-questions/

My visa has expired during the program.
What do I do?

If your visa has expired and you do not plan to travel outside of the U.S., you do not need to renew the visa. 

Please be aware that if you travel outside of the United States during your current exchange visitor program and after your J-1 visa has expired, you must apply for a new J-1 visa in your home country in order to re-enter the United States to continue your program.

Your sponsor is responsible for assisting and advising you on all matters relating to your J-1 program, including authorizing travel outside of the U.S. and ensuring that your J-1 non-immigrant documents are valid at all times.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że bardzo zagmatwany temat i wiele niejasności wśród użytkowników, ale faktycznie, wygląda na to, że musiałaby wrócić do swojego kraju i jeszcze raz aplikować o wizę, co byłoby drogie, czasochłonne i skomplikowane, a być może nawet ryzykowne, gdyż mogłaby tej wizy nie dostać. O ile wiem nie zmieniła statusu, po prostu w jakiś sposób przedłużyła wizę ze sponsorem o kolejny rok. Spytam się o detale i napiszę tutaj. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...