Skocz do zawartości

Odbiór GC i SSN - krótki pobyt w USA i nowy członek rodziny


Rekomendowane odpowiedzi

Wizy imigracyjne mamy ważne do połowy lutego 2019, niestety nie będziemy mieli możliwości wyjechania do USA od razu na dłuższy okres, dlatego mam kilka pytań dot. odbioru GC i SSN. Nie znalazłem wprost odpowiedzi na te pytania.

1. Czy GC / SSN trzeba odebrać osobiście (również korespondencję)? Chodzi mi o to czy jako adres odbioru dokumentów możemy podać adres znajomych, do których pojedziemy tylko na chwilę i to oni odbiorą korespondencję zaadresowaną do nas (na czas naszej nieobecności)?

2. Czytałem, że do ponownego wjazdu do USA uprawnia pieczątka w paszporcie, wbita podczas pierwszego przekroczenia granicy (ważna 1 rok).  Czy ktoś może to potwierdzić?

3. Co jeśli nie będziemy mogli odebrać GC /SSN - tzn. nie będziemy dostępni pod podanym adresem. Gdzie możemy ponownie wyrobić GC lub otrzymać informację o nadanym SSN?

4. Czekamy na pojawienie się nowego członka rodziny - jeśli urodzi się w Polsce, to w jaki sposób możemy wyrobić GC w takim przypadku dla dziecka? Czy zanim wyrobimy GC to możemy przekroczyć granicę USA (zakładając że my posiadamy ważne wizy / GC)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiele tych pytań są odpowiedzi i tak szybko odpowiem 

Odp 1 numer i gc przychodzi na adres podany, wskazany w ds 260 lub na granicy. Przychodzi pocztą. 

Odp 2 dobrze czytałeś. Ta pieczątką uprawnia do przekraczania granicy. 

Odp3 o numerze ssn dowiecie się w każdym biurze ssn. Co do gc to możesz sprawdzić na stronie www np czy ja wysłali gdy nie dojdzie musisz skontaktować się z biurem imigracyjnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marcin_k said:

4. Czekamy na pojawienie się nowego członka rodziny - jeśli urodzi się w Polsce, to w jaki sposób możemy wyrobić GC w takim przypadku dla dziecka? Czy zanim wyrobimy GC to możemy przekroczyć granicę USA (zakładając że my posiadamy ważne wizy / GC)?

Dziecko bedzie potrzebowac tylko akt urodzenia i wazny paszport (8 CFR ,Section 211.1(b)(1))

[1] https://www.gpo.gov/fdsys/pkg/CFR-2012-title8-vol1/xml/CFR-2012-title8-vol1-sec211-1.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Xarthisius said:

Dziecko bedzie potrzebowac tylko akt urodzenia i wazny paszport (8 CFR ,Section 211.1(b)(1))

[1] https://www.gpo.gov/fdsys/pkg/CFR-2012-title8-vol1/xml/CFR-2012-title8-vol1-sec211-1.xml

Dodam jeszcze, ze warto sie skontaktowac z przewoznikiem, zeby sie nie okazalo, ze nie beda chcieli Was wpuscic na poklad samolotu. Jezeli beda robic problemy, to mozna uzyskac w ambasadzie "transportation letter" (I-131A), mimo, ze nie jest w tej sytuacji potrzebny. Czasem ze stewardessa nie wygrasz, a widzialem przypadek kiedy linia lotnicza zmusila rodzicow do wypelnienia ESTA dla dziecka, co niesamowicie utrudnilo im potem zycie, bo dziecko nieuzyskalo statusu LPR podczas przekraczania granicy... No, ale dzieki Bogu, ESTA Polski nie dotyczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marcin_k napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie do punktu 1 - tzn. czy dokumenty które przyjdą pocztą muszą być odebrane przez nas, czy mogą to zrobić znajomi podczas naszej nieobecności?

To zostanie dostarczone do skrzynki pocztowej i niech znajomi napiszą na skrzynce pocztowej Twoje dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobne pytanie i bardzo potrzebuję pomocy.

Wizy imigracyjne mamy ważne do końca marca 2019 ( wizy otrzymalismy w wyniku sponsorowania rodzinnego w kategorii F3).

Moje pytanie: czy możemy sami z mężem wylecieć w grudniu już na stałe do USA a nasz syn dopiero na koniec stycznia? czy w ogóle on może polecieć sam?

odbierając paszporty z wizami imigracyjnymi, każdy z nas ma również żółtą kopertę wielkości A4 z dokumentami ( nie wiemy co jest w środku bo nie możemy tego otwierać) ale ja ( ponieważ petycja była na mnie) mam dwie koperty ( jedną taką jak mąż i syn a drugą dużo grubszą)

Czy syn z wizą imigracyjną i jego dokumentami może po raz pierwszy przekroczyć granicę sam skoro petycja była na mnie?

Bardzo proszę o pilną pomoc, bo chciałabym już kupić bilety i po mału pakować się do USA.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielny lot syna jest możliwy. Aczkolwiek różne są obostrzenia linii lotniczych i rożne wymagania od samodzielnie latających dzieci przez ocean w zależności od wieku dziecka. Co innego wymagane jest od dziecka w wieku lat 4, co innego w wieku lat 10, a jesli syn ma już 18 lat to oczywiście nie musi mieć od ciebie żadnych dokumentów. Przy młodszych dzieciach można wykupywać usługę "opieki personelu lotniczego" podczas podróży, przy jeszcze młodszych ta usługa jest chyba obligatoryjna. Wszystko zależy jaki wiek ma dziecko i jaka to będzie linia lotnicza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...