Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Debata o amerykanskiej sluzbie zdrowia

Zapraszam szanownych forumowiczow do debaty o sluzbie zdrowia w USA o ktorej mowiono i pisano juz wiele. Dla jednych poprawna, dla innych temat do walki - poprzez to nasuwa sie wiele pytan :

Czy amerykanska sluzbe mozna nazwac "medycznym czeskim filmem" i czy jest ona nieudolna ? 

Jaka ona powinna byc, jaka byc nie powinna, czego jej brakuje ? Dostepna za darmo ? Dostepna odplatnie ?  Prosze porownac z innymi...

Dlaczego wielu ameykanow nie posiada wcale ubezpieczenia zdrowotnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

" 100 000 dolarów za 4 dni w amerykańskim szpitalu - doceń polską służbę zdrowia
Są kolejki, na zabiegi czasem trzeba czekać latami, ale prawie wszystko jest u nas za darmo. W USA lepiej nie chorować, bo w parę dni można zostać bankrutem z długiem do spłacania do końca życia. Oto przykład kilku rachunków za leczenie w USA. "

 

Przyklad rachunkow w ponizszym linku :

https://joemonster.org/art/26242

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sly6 napisał:

Będziemy wyleczeni lecz czasami z długami 

 

Polemizowalbym - o ile zycie beda ratowac kazdemu, o tyle latwo pomyslec o sytuacji gdzie ktos leczenia nie podejmie z braku srodkow / ubezpieczenia i skonczy na cmentarzu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ditter napisał:

No dobra, ale przecież jak mam dobre ubezpieczenie (np. w firmie IT) to ponoszę koszt do kilku tysięcy $ deductible i reszta mnie nie obchodzi. Za to mam opiekę na najwyższym światowym poziomie więc nie widzę w czym problem

ale ja nie napisalem, ze to problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ditter napisał:

No dobra, ale przecież jak mam dobre ubezpieczenie (np. w firmie IT) to ponoszę koszt do kilku tysięcy $ deductible i reszta mnie nie obchodzi. Za to mam opiekę na najwyższym światowym poziomie więc nie widzę w czym problem

 

Bo za pobyt w szpitalu z reguły płacisz 20% po opłaceniu deductible. Teraz policz sobie 20% z 400K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...