Skocz do zawartości
matthew31337

USA / KARALNOŚĆ / PASZPORT NIEMIECKI

Recommended Posts

Co zrobić ... lepiej prawdę mówić i nie ukrywać problemów. Co do przestępstw: to w USA jest tam kategoria "moral turpitude". https://en.wikipedia.org/wiki/Moral_turpitude#U.S._government_guidance_on_determining_moral_turpitude - tu jest w skrócie, są odnośniki do stron rządowych.

Jeżeli wykroczenia nie przeciw "moral turpitude", to wizę dostaniesz pewnie. Jak przeciw, to nie dostaniesz, ale może aplikować o waiver. Ale to już decyzja konsula i tego co w wyroku jest wpisane dokładnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

14 minut temu, miron_ksi napisał:

Co zrobić ... lepiej prawdę mówić i nie ukrywać problemów. Co do przestępstw: to w USA jest tam kategoria "moral turpitude". https://en.wikipedia.org/wiki/Moral_turpitude#U.S._government_guidance_on_determining_moral_turpitude - tu jest w skrócie, są odnośniki do stron rządowych.

Jeżeli wykroczenia nie przeciw "moral turpitude", to wizę dostaniesz pewnie. Jak przeciw, to nie dostaniesz, ale może aplikować o waiver. Ale to już decyzja konsula i tego co w wyroku jest wpisane dokładnie.

Z tego co czytam to oszustwo podlega pod to, dobrze widzę? :/ W takim razie mogę zapomnnieć o wizie?

Edytowane przez matthew31337

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
26 minut temu, matthew31337 napisał:

Z tego co czytam to oszustwo podlega pod to, dobrze widzę? :/ W takim razie mogę zapomnnieć o wizie?

Idz do ambasady i zobacz co bedzie. Ludzie z CIMT dostawali turystyczne bez problemu....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nikt nie wie co masz wpisane w wyroku i jakie paragrafy. Kodeks karny w USA inny, więc polskie kategorie będą przekładać. Jak widzisz w tabelce przestępstwo (wykroczenie) może być po lewej i po prawej , wszytsko zależy od otoczki czynu czy też ile razy zrobiono to i jaka szkoda. Tak jak powyżej, konsul decyduje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 hours ago, matthew31337 said:

Dobrze bardzo dziękuje Wam za rady! Nie spodziewałem się, że tak szybko mi odpowiecie. Postanowiłem nie kłamać, czasem najgorsza prawda jest lepsza niż ściemnianie. Jade załatwić wyciąg z karalności i to przetłumaczę. Jak myślicie jest mała szansa na to, że mi konsul wbije wizę czy raczej podchodzą do osób karanych bardzo podejrzliwie?  Dodam, że prowadzę w polsce dobrze prosperująca firmę, mam kuratora, ale według niego jestem już zresocjalizowany. Niestety za błędy młodości się płaci..

Weź ze sobą również wyrok z tłumaczeniem. Były tu przypadki że ludzie musieli donosić wyrok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, mcpear napisał:

Weź ze sobą również wyrok z tłumaczeniem. Były tu przypadki że ludzie musieli donosić wyrok.

Dobra, dzięki wielkie wszystkim, którzy poświecili czas, żeby mi coś doradzić. Od jutra zaczynam działać w tym temacie. Oby się udało i żebym wyjechał :D marzenia trzeba spełniać.

Edytowane przez matthew31337

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz