Skocz do zawartości

Ślub cywilny na wizie J-1


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pytanie. Planuję jechać z moim narzeczonym na program work&travel, zależy nam na zwiedzeniu stanów, ale i przy okazji na pomieszkanie razem. Mamy wybranego pracodawcę itd. Aby nie było problemów ze wspólnym mieszkaniem (a ponoć amerykanie są w tym temacie bardzo problematyczni) myśleliśmy nad zawarciem związku cywilnego w USA. Czy jest to możliwe na wizie j-1 na przykład w NYC? #crazylove :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, phenelopa napisał:

Witajcie mam pytanie. Planuję jechać z moim narzeczonym na program work&travel, zależy nam na zwiedzeniu stanów, ale i przy okazji na pomieszkanie razem. Mamy wybranego pracodawcę itd. Aby nie było problemów ze wspólnym mieszkaniem (a ponoć amerykanie są w tym temacie bardzo problematyczni) myśleliśmy nad zawarciem związku cywilnego w USA. Czy jest to możliwe na wizie j-1 na przykład w NYC? #crazylove :D

Amerykanie problematyczni w temacie mieszkania bez ślubu? Pierwsze słyszę! Pamiętam jak po przeprowadzce do USA woziliśmy ze sobą wszędzie akt małżeństwa, licząc że będzie wymagany do np. otworzenia wspólnego konta bankowego. Amerykanin, który nam przy tym pomagał był tym bardzo zdziwiony. Stwierdził, że jakby ktoś próbował to sprawdzać - pozwałby go. Nikt nas nigdy nie pytał na potrzeby wynajęcia mieszkania i załatwiania spraw w banku, internetu, prądu gazu itp. czy jesteśmy małżeństwem. 

O ile nie jedziesz na to J1 do jakiejś wioski Amiszów to o fakt bycia małżeństwem ze "względów obyczajowych" nikt Cię nie zapyta.

 Ludzie w Vegas biorą śluby i na turystycznych. Jeśli macie wszystkie dokumenty dadzą Wam ślub i w NY na J1. Jeśli natomiast dalej macie wątpliwości, to polski ślub cywilny ma tu taką samą wagę jak ślub amerykański.

PS. Po ślubie zachowałam swoje nazwisko, więc inaczej się nazywam niż mąż, rzadko noszę obrączkę. Przez ponad 4 lata jak tu jesteśmy nikt nas nigdy nie zapytał czy jesteśmy małżeństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, phenelopa napisał:

Witajcie mam pytanie. Planuję jechać z moim narzeczonym na program work&travel, zależy nam na zwiedzeniu stanów, ale i przy okazji na pomieszkanie razem. Mamy wybranego pracodawcę itd. Aby nie było problemów ze wspólnym mieszkaniem (a ponoć amerykanie są w tym temacie bardzo problematyczni) myśleliśmy nad zawarciem związku cywilnego w USA. Czy jest to możliwe na wizie j-1 na przykład w NYC? #crazylove :D

Bzdura. Nikt nie bedzie Wam robil zadnych problemow z tego tytulu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, phenelopa napisał:

Aby nie było problemów ze wspólnym mieszkaniem (a ponoć amerykanie są w tym temacie bardzo problematyczni) myśleliśmy nad zawarciem związku cywilnego w USA. 

Serio? Takich glupot dawno nie czytalam i to od kogos kto pochodzi z kraju ktory jest znacznie bardziej problematyczny jezeli chodzi seks, malzenstwa, i zwiazki osobiste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Może nie do końca na temat ale mam koleżankę która wyjechała na studiach na W&T, w usa spotkała przypadkowo na tym samym programie swojego byłego chłopaka z liceum - wrócili do siebie, wzięli ślub w Vegas i do PL wróciła już z mężem i w ciąży :) i już wiele lat są małżeństwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Może nie do końca na temat ale mam koleżankę która wyjechała na studiach na W&T, w usa spotkała przypadkowo na tym samym programie swojego byłego chłopaka z liceum - wrócili do siebie, wzięli ślub w Vegas i do PL wróciła już z mężem i w ciąży :) i już wiele lat są małżeństwem...

Kolejny dowód na to że świat jest coraz mniejszy...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...