Skocz do zawartości

Chcę wyjechąć do STANÓW DO LICEUM Co radzicie ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że jestem nowy witam wszystkich.

Przeglądałem tematy ale o rotary nic nie znalazłem otórz powiem tak:

Znajomy z USA polecil mi abym wyjechał do stanów skończyć Liceum.

Obecnie jestem w 2 klasie LO, i powiedział, że opcjonalnie będzie wyjechać odrazu w 3 klasie skończyć tam szkołe i zdawać tą mature co zdają w USA i jak dobrze pojdzie mi pojdzie na egzaminie to mi załatwi studia a jak źle to sobie pojde na płatne tam kosz coś koło 20.000 zł za rok to nie jest tak dużo więc tutaj nie robi mi znaczenia.

A mianowicie interesuje mnie tak, czy ktoś słyszał już o Rotary club albo o innej takiej agencji co zajmuje się wymianami uczniów LO ( Liceum)

Jak to potem jest jade na rok i po roku mogę się starać o wizje na kolejne powiedzmy 5 lat na studia i poźniej na stałe ?

Bo chcem tam pojechać już za rok, i nie wracać tutaj, z tego co wycztałem roku nauki będzie mnie kosztował ok 15.000 zł + 200 $ miesiecznie kieszonkowaego czyli ok 19.000 zł za roczek, + potem podchodze do maturki w USA i mogę iść na darmowe studia jak dostane minimum 1200 punków na 1500 możliwych.

Może jakieś ktoś dokładne info o tym ma albo coś lepszego mi poleci ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie oni mnie wysyłają na 1 rok przecież, więc konczy mi się rok i sobie złatwiam wize i ide studiowac chyba to normalne nie ?

Bo jak do nich pisalem to mi odpisali, że jak napisze SAT dobrze to mogę zostać sobie i studiować a oni mi zapewniaja na 1 rok pobyt tylko a poźniej róbta co chceta.

Ale może ktoś był tam z nimi czy coś ?

Czy lepiej sobie znaleźć inną agencje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjezdzajac jako high school exchange student masz wize na rok, tak zwana J-1. Aby zmienic status z J-1 przewaznie musisz wyjechac z USA i starac sie o wize studencka w Polsce, chyba ze stac cie na zatrudnienie jakiegos prawnika w Stanach ktory sprobuje to zalatwic w trakcie Twojego pobytu w USA. (Nie jest to latwe ani szybkie.) Notabene, Rotary Club sprawdza bardzo szczegolnie aplikacje na wymiany do USA - zdaja sobie sprawe, ze wielu mlodych ludzi chcialoby zostac. Dlatego te wymiany sa przewaznie w trzecim roku liceum (w USA, jak w Polsce, liceum trwa 4 lata) i dlatego Rotary nie pomaga tym, ktorzy chca zmienic "reguly gry" -- licza sie z opinia panstwa/szkol/rodzin. Sorry, ale tak jest. Aby wiecej sie dowiedziec na temat wiz, szkole i studiow w usa, poczytaj sobie czesc 'wizy' na tym forum, i www.pso-usa.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki, a inny sposób po za prawnikiem aby wyjechać tam, niż prawnik, to założmy, że wyjade tam w 3 klasie LO ( w polsce) i mam już 18 lat, tam się ucze 1 rok szkolny i pod koniec tego roku szkolnego biorę ślub z Amerykanką odrazu dostaje zieloną karte jak dobrze czytałem na forum posty tak ? I mogę już tam zostać ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mam już 18 lat, tam się ucze 1 rok szkolny i pod koniec tego roku szkolnego biorę ślub z Amerykanką odrazu dostaje zieloną karte"

mocno pozytywny scenariusz. Jednak po slubie z amerykanka dostaniesz zielona karte po 2-4 latach. Oczywiscie w tym czasie pozostaniesz legalnie na terenie stanow, ale jeszcze jako legalny imigrant nie bedziesz traktowany.

"jak dobrze pojdzie mi pojdzie na egzaminie to mi załatwi studia a jak źle to sobie pojde na płatne tam kosz coś koło 20.000 zł za rok to nie jest tak dużo więc tutaj nie robi mi znaczenia. "

darmowe studia przysluguja wybitnym studentom...tak naprawde nie sa one darmowe tylko maja oni stypendia, a stypendia nie przysluguja na wiekszosci studiow studentom zagranicznym, czyli takim jakim Ty bys byl.

20.000 rocznie, ale $$$$, anie zl. i to jedne z tanszych chyba....

Zanim sie zdecydujesz podjac jakies kroki to radze sie wszystkiego dowiedziec bardzo dokladnie. Ja osobiscie bylam w liceum w stanach i nie wszystko udalo mi sie tak jak myslalam przed wyjazdem, wlasnie dlatego ze "podjaralam" sie tak jak Ty i wiele rzeczy nie wzielam pod uwage...a pojscie do liceum i na studia w stanach nie jest tak proste jakby sie wydawalo

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie "podjarałem" tylko znajomy mi to zaoferował (profesor co uczy tam w stanach) żebym wyjechał w 3 klasie dopiero bo teortycznie wyjechać mogłem już kilka lat temu ale to się nie opłacało wtedy :(

Czyli tak jak wezme ślub tam to po 2-4 latach dostane obywatelstwo tak ?

A co do studiów to przecież jak zdam egzamin SAT na powiedzmy poziomie 1300-1400 punkótw na te 1500 co tam jest, to chyba nie problem będzie się dostać na studia nie ?

Zresztą zawsze można załapać się na Erazmus, bo w Stanach chyba też jest, jak na razie to myśle nad różnimy alternatywami w taki sposób żeby wyjechać tam i zostać na studia, (oczywiście mówimy tutaj o Stypendium, zawsze zostaje adopcja np. przez znajomego 8) ) no cóż jeszcze pomyśle jak to zrobie ale dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 'K'

Po slubie z obywatelka amerykanska mozesz otrzymac Green Card, a dopiero po 3 latach od uzyskania Green Card mozesz sie starac o obywatelstwo, nigdy odwrotnie.

Wszystko nt malzenstwa jest dokladnie opisane na tej stronie:

http://www.prawoimigracyjneusa.com/artykuly_1.htm

czesc opisu z tej strony:

"Osoba, ktora jest mezem/zona obywatela USA i stara sie o Zielona Karte, a w dniu intervew ( czyli rozmowy ) w urzedzie imigracyjnym nie minelo 2 lata od zawarcia zwiazku malzenskiego => osoba ta - w momencie pozytywnego rozparzenia petycji przez oficera imigracyjnego - otrzyma conditional Green Card. Conditional Green Card to Zielona Karta wydawana na 2 lata. Po tych 2 latach nalezy odnowic Zielona Karte. Odnawiajac Zielona Karte nalezy udowodnic, ze nadal jest sie malzenstwem z obywaelem USA, lacza was wspolne wiezi ( np. konto w banku, mieszkanie, dom, dziecko itp. ). Bez wystarczajacych dowodow, ze nadal jestescie malzenstwem petycja o stala Zielona Karte zostanie oddalona, a osoba, ktora otrzymala conditional Green Card bedzie miala z powrotem taki status jaki miala przed otrzymaniem Zielonej Karty."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...