Skocz do zawartości

Karp na święta


MeganMarkle

Rekomendowane odpowiedzi

Poradzi ktoś czy jest szansa w Kaliforni zakupić gdzieś prawdziwego karpia na wigilie?? Mam na myśli kawałek, na patroszenie całej ryby się nie piszę :p 

a co w ogóle Amerykanie na swieta jedzą?

marzy mi się polska wigilia ale z drugiej strony wypada tez z tutejsza tradycja się zapoznać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
32 minuty temu, MeganMarkle napisał:

a co w ogóle Amerykanie na swieta jedzą?

W zeszłym roku dostaliśmy zaproszenie na dinner u naszych amerykańskich znajomych na 25 grudnia. Miałam robić wystawny obiad, ale stwierdziliśmy, a co tam, zobaczymy co tam dają na Christmas Dinner u Amerykanów.

Była chińszczyzna z dowozem do domu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL... w przeciwienstwie do Thanksgiving, kiedy wszyscy jedza mniej wiecej to samo, nie ma takiej twardej tradycji na Boze Narodzenie. Niektorzy jedza szynke, inni wolowine, slyszy sie o gesi tez. I faktycznie, czesto to jest bardzo na luzie, bo po Thanksgiving, i Christmas morning (czyli orgia prezentowa i bardziej uroczyste sniadanie/brunch) ludzie sa troche zmeczeni. Nie zapominajcie, ze 24go i 26go grudnia dla wielu jest normalny dzien pracy.... z tego samego powodu Wielkanoc tu jest prawie jedno wielkie nic, tylko dla tych bardzo religijnych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mola napisał:

W zeszłym roku dostaliśmy zaproszenie na dinner u naszych amerykańskich znajomych na 25 grudnia. Miałam robić wystawny obiad, ale stwierdziliśmy, a co tam, zobaczymy co tam dają na Christmas Dinner u Amerykanów.

Była chińszczyzna z dowozem do domu :D 

Trzeba było zapytać czy wiedzą z jakiej okazji świętuje się Christmas. Kiedyś w UK przed Wielkanocą pewien Anglik gdy jakoś weszliśmy na ten temat krótko przed swietami utrzymywał że jest to święto wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My swieta spedzamy ze znajomymi bo tesciowa stwierdzila ze nie bedzie gotowac tylko nas zabierze na obiad, ale po swietach zeby tloku nie bylo lol. Wiec zabieramy ja ze soba do znajomych. Moj maz robi indyka, znajomy greens, drugi znajomy Mac and cheese. Zona znajomego upiecze duzo roznych ciastek i ciast. Ja zamowilam z polskiego sklepu pierogi, kielbase i kapuste kiszona na bigos ktory bede robic sama (pierwszy raz, trzymajcie kciuki). Zamowilam tez oplatek I mam zamiar podzielic sie tradycja zeby choc troche poczuc polskie swieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Patipitts napisał:

 na bigos ktory bede robic sama (pierwszy raz, trzymajcie kciuki). 

Bigos swietnie robi sie w slow cooker (crock pot.) Wrzucasz wszystko, nastawiasz na low, i nastepnego dnia prosze, super bigos. Ja nauczylam sie od mojej mamy wstawiac slow cooker do garazu zeby mi domu nie zasmierdzil, lol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, katlia napisał:

Bigos swietnie robi sie w slow cooker (crock pot.) Wrzucasz wszystko, nastawiasz na low, i nastepnego dnia prosze, super bigos. Ja nauczylam sie od mojej mamy wstawiac slow cooker do garazu zeby mi domu nie zasmierdzil, lol. 

O super tesciowa ma crock pot, tylko nie wiem czy sie zmiesci ale pewnie tak. A co do zapachu to nie przeszkadza, ona ciagle jakies kapuchy albo inne greensy zapodaje wiec nie poczuje roznicy a u niej bede dzialac bo ma wieksza kuchnie.

a tak w ogole to mam jeszcze grzyby z Polski z zeszlego roku ktore mi mama przyslala na swieta ale nie wykorzystalam a sa suszone wiec super beda do bigosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Patipitts napisał:

My swieta spedzamy ze znajomymi bo tesciowa stwierdzila ze nie bedzie gotowac tylko nas zabierze na obiad, ale po swietach zeby tloku nie bylo lol. Wiec zabieramy ja ze soba do znajomych. Moj maz robi indyka, znajomy greens, drugi znajomy Mac and cheese. Zona znajomego upiecze duzo roznych ciastek i ciast. Ja zamowilam z polskiego sklepu pierogi, kielbase i kapuste kiszona na bigos ktory bede robic sama (pierwszy raz, trzymajcie kciuki). Zamowilam tez oplatek I mam zamiar podzielic sie tradycja zeby choc troche poczuc polskie swieta.

Opłatkiem zrobisz furorę, jeśli nie znają tego zwyczaju to najprawdopodobniej będę zachwyceni. Jak wszyscy moi znajomi Amerykanie, uwielbiają też dzielenie się jajkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...