Skocz do zawartości

zatrzymanie a wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli najlepiej byłoby zaznaczyć tak i w explain wpisac ze nie było sie aresztowanym ani skazanym nigdy, niemniej z ostrożności wskazuję na zatrzymanie z dnia takiego i takiego. Co w sytuacji gdy nie przedstawie przetłumaczonych dokumentow sprawy?

czy zakaz wjazdu do usa trafia do krk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To jest wola konsula czy będzie chciał widzieć dokumenty czy nie. Jak będzie chciał widzieć, a nie będziesz miał to wtedy poproszą o doniesienie i wtedy wydadzą decyzję. Twój opis zdarzenia we wniosku może wystarczyć. Zakaz wjazdu do USA nie idzie do KRK, ale część krajów przy aplikowaniu o wizę czy elektroniczną autoryzację ma pytanie, czy kiedykolwiek odmówiono wizy czy wjazdu do innego kraju. I wtedy być może nie uzyska się elektronicznej preautoryzacji do wjazdu i albo będzie się wyjaśniać (np. dosyłając dokumenty) dlaczego odmówiono wizy czy też wjazdu albo będzie trzeba aplikować o wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2018 o 16:53, mdps napisał:

Czyli najlepiej byłoby zaznaczyć tak i w explain wpisac ze nie było sie aresztowanym ani skazanym nigdy, niemniej z ostrożności wskazuję na zatrzymanie z dnia takiego i takiego. Co w sytuacji gdy nie przedstawie przetłumaczonych dokumentow sprawy?

czy zakaz wjazdu do usa trafia do krk?

Do Krk nic takiego nie trafia. Nie jest im to potrzebne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2018 o 15:53, mdps napisał:

Czyli najlepiej byłoby zaznaczyć tak i w explain wpisac ze nie było sie aresztowanym ani skazanym nigdy, niemniej z ostrożności wskazuję na zatrzymanie z dnia takiego i takiego. Co w sytuacji gdy nie przedstawie przetłumaczonych dokumentow sprawy?

czy zakaz wjazdu do usa trafia do krk?

Czy został sporządzony protokół zatrzymania o którym pisze Halyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy co było przyczyną zatrzymania, ale było tu kilka wątków na forum w których ludzie podawali do informacji swoje zatrzymanie czy areszt i wizę dostali (w jednym przypadku chyba nawet na 10 lat). Jeśli Konsul poprosiłby o dokumenty w związku z tą sytuacją to najpewniej trzeba będzie je przetłumaczyć przed okazaniem.

KRK to rejestr dotyczący osób karanych i odmowa wizy do innego kraju nie trafia do jego bazy. Zobacz w encyklopedii czego dotyczą informacje w KRK.

Jaką decyzję podejmiesz? Już zacząłeś aplikować o wizę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem bardzo precyzyjne pytania i szczegółowo opisałem sytuację. Nie pytałem czy odmowa wizy trafia do krk a oto czy zakaz wnazdu do usa tam trafia. Nie interesuje mnie też czy jak ktoś podał informacje to czy dostał wizę. 

Dla mnie wyjazd do USA to nie jest jakiś dar od losu, tylko kolejna turystyczna destynacja, ot co. Zapytałem o znaczenie słowa aresztowanie wg amerykanów.

Nie pytam też o to czy ewentualne zatrzymanie ma wpływ na otrzymanie wizy.  

Tylko to mnie interesuje,  nie zamieszkam nigdy w tym kraju, nie będe się starał o obywatelstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mdps napisał:

Zadałem bardzo precyzyjne pytania i szczegółowo opisałem sytuację.

Zapytałem o znaczenie słowa aresztowanie wg amerykanów.

Mola i Xarthisius dali ci ważne wskazówki jakimi możesz się kierować uzupełniając wniosek, a vlade, mcpear i pepeaz bardzo dobrze odpowiedzieli już na twoje pytanie.

14 godzin temu, mdps napisał:

Nie pytałem czy odmowa wizy trafia do krk a oto czy zakaz wnazdu do usa tam trafia.

Widzę, że bardzo zależy ci na precyzyjności. Odpowiedź na twoje pytanie znajduje się w Ustawie z dnia 24 maja 2000 r. (data wejścia w życie to 22 czerwca 2001) o Krajowym Rejestrze Karnym (Dz.U. 2000 nr 50 poz. 580). Przeczytaj rozdział pierwszy, artykuł pierwszy, drugi punkt. Podpunkty od 1) do 10).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...