Skocz do zawartości

Zamieszkanie i start w USA. Jak zacząć


Jim1123

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Jim1123 napisał:

Witam, na wstępie powiem że jestem tu nowy i mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie:

 

mieszkam teraz w Polsce. W stanach byłem tylko na wizie turystycznej. Mam własną firmę, na razie jestem bez żony i dzieci. Chciałbym osiedlić się w USA i ewentualnie jeśli to możliwe to bym chciał tam również przenieść firmę. Tylko pytanie od czego i jak zacząć? Czy jedyna realna szansa to zielona karta? I losowanie jej za rok czy tam dwa o ile jeszcze będzie? Czy może da się coś innego zrobić? 

 

PS. Proszę tylko bez zbędnych i niepotrzebnych komentarzy. Jeśli ktoś ma zamiar tak pisać, niech zachowa to dla siebie. Pozdrawiam i czekam na odpowied

jest coś takiego jak prowadzenie firmy za mniejszą kasę, to nie jest pobyt stały lecz od czegoś trzeba zacząć, wujek Google odpowie Ci na to co to jest za wiza, ile musisz mieć na start.

Gdy nadal będziesz mieć problem wtedy nakieruje Cie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 hours ago, sly6 said:

jest coś takiego jak prowadzenie firmy za mniejszą kasę, to nie jest pobyt stały lecz od czegoś trzeba zacząć, wujek Google odpowie Ci na to co to jest za wiza, ile musisz mieć na start.

Gdy nadal będziesz mieć problem wtedy nakieruje Cie. 

Czy ta wiza to E-2? Jesli tak, to ona upoważnia mnie do zamieszkania tam rowniez lecz co 2-5 lat musze ja odnawiac. Po jakim czasie moge starac sie o staly pobyt i wize pracownicza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jim1123 napisał:

Czy ta wiza to E-2? Jesli tak, to ona upoważnia mnie do zamieszkania tam rowniez lecz co 2-5 lat musze ja odnawiac. Po jakim czasie moge starac sie o staly pobyt i wize pracownicza? 

Możesz odrazu się starać gdy będziesz się kwalifikowac, tak to jest ta wiza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słyszałem o czymś takim jak work&travel. Jest to jakoś opłacalne by potem się ubiegać o stały pobyt? Dopytam jeszcze bo jak bym już mógł normalnie się osiedlić to czy by otworzyć firmę wtedy też i tak muszę starać się o wizę E-2? Nie ukrywam że suma jest dość spora by tam zacząć. Biorąc pod uwagę wynajem lokalu, mieszkania kupno pojazdu, życie no i towar na sprzedaż. Też mnie zastanawia jak to wygląda z zamawianiem towaru z Europy do Stanów w celu dalszej sprzedaży? Ostatnie pytanie, żony nie mam dzieci też ale jestem z dziewczyną od kilku lat z którą mam zamiar wiązać przyszłość. Czy jak ja albo ona byśmy dostali się do USA to wtedy możemy zabrać taką osobę ze sobą? W przypadku wizy E-2 z tego co czytałem to bym musiał zrobić ją np. wspólnikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jim1123 napisał:

Jeszcze słyszałem o czymś takim jak work&travel. Jest to jakoś opłacalne by potem się ubiegać o stały pobyt? Dopytam jeszcze bo jak bym już mógł normalnie się osiedlić to czy by otworzyć firmę wtedy też i tak muszę starać się o wizę E-2? Nie ukrywam że suma jest dość spora by tam zacząć. Biorąc pod uwagę wynajem lokalu, mieszkania kupno pojazdu, życie no i towar na sprzedaż. Też mnie zastanawia jak to wygląda z zamawianiem towaru z Europy do Stanów w celu dalszej sprzedaży? Ostatnie pytanie, żony nie mam dzieci też ale jestem z dziewczyną od kilku lat z którą mam zamiar wiązać przyszłość. Czy jak ja albo ona byśmy dostali się do USA to wtedy możemy zabrać taką osobę ze sobą? W przypadku wizy E-2 z tego co czytałem to bym musiał zrobić ją np. wspólnikiem 

Work i travel jest dla osób które są studentami i nie jest łatwo dostać pobyt stały na terenie USA

Teraz są pewne zaostrzenia celne pomiędzy USA a Unią i pewne rzeczy są droższe. Musisz poczytać taryfy celne. 

Wedle prawa które jest nadal musisz mieć żonę by ją zabrać na teren USA w innym przypadku każdy musi się starać oddzielnie o wizę. Jako wspólnik trzeba by zobaczyć w przepisach imigracyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem najłatwiej będzie znaleźć kogoś kto by mi za sponsorował wizy itp do pracy lub ta wiza E-2? bo z tego co pisał mcpear w pierwszym komentarzu inwestycja 1M$ jest raczej nie do osiągnięcia. Rodziny również tam nie mam ani żadnych znajomości niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze raz czytając komentarze, doczytałem że jak ktoś mi załatwi taką wizę itp nie muszę iść w cale do niego tylko przysłowiowo się wypiąć na takiego pracodawcę i albo iść gdzie indziej do roboty albo mogę otwierać swój biznes? Dobrze zrozumiałem?

 

EDIT

Myślałem że połączy posty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jim1123 napisał:

Teraz jeszcze raz czytając komentarze, doczytałem że jak ktoś mi załatwi taką wizę itp nie muszę iść w cale do niego tylko przysłowiowo się wypiąć na takiego pracodawcę i albo iść gdzie indziej do roboty albo mogę otwierać swój biznes? Dobrze zrozumiałem?

 

EDIT

Myślałem że połączy posty :/

Przy normalnej wizie pracowniczej jeśli nie stawisz się u pracodawcy skutkuje deportacja i Twój status jest nielegalny. 

Każda taka zmiana musi być zatwierdzona przez dane urzędy. 

Źle przeczytałeś na temat kierowców ciężarówek i to polaczyles z innymi wizami a to nie jest tak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza E-2 wcale nie jest taka tania i łatwa. Zainwestowałem w sumie $150k przez 15 miesięcy, mam silne związki z krajem i wraz nie otrzymałem wizy. Ładnie wygląda na papierze i w internecie a jest to temat rzeka z wielką ilością nieścisłości. Ponadto wiza E-2 nie jest wiza imigracyjna. Z tego zielonej karty nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...