Skocz do zawartości

Zamieszkanie i start w USA. Jak zacząć


Jim1123

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, cee said:

Wiza E-2 wcale nie jest taka tania i łatwa. Zainwestowałem w sumie $150k przez 15 miesięcy, mam silne związki z krajem i wraz nie otrzymałem wizy. Ładnie wygląda na papierze i w internecie a jest to temat rzeka z wielką ilością nieścisłości. Ponadto wiza E-2 nie jest wiza imigracyjna. Z tego zielonej karty nie będzie.

czyli lepiej poszukać pracy i kogoś kto mnie tam ściągnie i w między czasie ogarniać wszystko co do biznesu? Ewentualnie czy jest możliwość posiadania zarejestrowanej firmy na terenie polski a pracy na wizie w USA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
30 minut temu, Jim1123 napisał:

czyli lepiej poszukać pracy i kogoś kto mnie tam ściągnie i w między czasie ogarniać wszystko co do biznesu? Ewentualnie czy jest możliwość posiadania zarejestrowanej firmy na terenie polski a pracy na wizie w USA? 

Najpierw sie zainteresuj tym czy w ogole kwalifikujesz sie na jakiekolwiek wizy pracownicze - na H-1B z tego piszesz to nie (szczegolnie za zaostrzyli teraz kryteria), na H-3 raczej nikt technika informatyka sciagac nie bedzie.

Posiadanie firmy w PL nie ma zadnego zwiazku z czymkolwiek w US, moze poza rozliczaniem sie z podatkow z IRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

Najpierw sie zainteresuj tym czy w ogole kwalifikujesz sie na jakiekolwiek wizy pracownicze - na H-1B z tego piszesz to nie (szczegolnie za zaostrzyli teraz kryteria), na H-3 raczej nikt technika informatyka sciagac nie bedzie.

Posiadanie firmy w PL nie ma zadnego zwiazku z czymkolwiek w US, moze poza rozliczaniem sie z podatkow z IRS.

no cóż czyli chyba pozostaje mi tylko szczęście w następnym losowaniu zielonej karty w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jim1123 napisał:

no cóż czyli chyba pozostaje mi tylko szczęście w następnym losowaniu zielonej karty w takim razie.

Moja typowa odpowiedz jest taka - zadaj sobie pytanie -  jezeli mieszkanie i praca w US bylaby latwa, to dlaczego tych milionow osob ktore chca tu przyjechac jeszcze tu nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2019 o 18:37, Jim1123 napisał:

Witam, na wstępie powiem że jestem tu nowy i mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie:

 

mieszkam teraz w Polsce. W stanach byłem tylko na wizie turystycznej. Mam własną firmę, na razie jestem bez żony i dzieci. Chciałbym osiedlić się w USA i ewentualnie jeśli to możliwe to bym chciał tam również przenieść firmę. Tylko pytanie od czego i jak zacząć? Czy jedyna realna szansa to zielona karta? I losowanie jej za rok czy tam dwa o ile jeszcze będzie? Czy może da się coś innego zrobić? 

 

PS. Proszę tylko bez zbędnych i niepotrzebnych komentarzy. Jeśli ktoś ma zamiar tak pisać, niech zachowa to dla siebie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

 

Dnia 3.01.2019 o 20:11, Jim1123 napisał:

U mnie to akurat nie kierowca ciezarowki a technik informatyk. Moj biznes to serwis i sprzedaz

 

Dnia 3.01.2019 o 19:25, Jim1123 napisał:

Czyli w rym wypadku jedyne co mi pozostaje to losowanie lub inwestycja do ktorej zapewne minie kilka lat lub kredyt. A czytalem kiedys o firmach co pomagaja zalozyc firme w stanach nie bedac tam nawet. Jak to by sie mialo do emigracji? 

 

Dnia 4.01.2019 o 05:37, Jim1123 napisał:

Jeszcze słyszałem o czymś takim jak work&travel. Jest to jakoś opłacalne by potem się ubiegać o stały pobyt? Dopytam jeszcze bo jak bym już mógł normalnie się osiedlić to czy by otworzyć firmę wtedy też i tak muszę starać się o wizę E-2? Nie ukrywam że suma jest dość spora by tam zacząć. Biorąc pod uwagę wynajem lokalu, mieszkania kupno pojazdu, życie no i towar na sprzedaż. Też mnie zastanawia jak to wygląda z zamawianiem towaru z Europy do Stanów w celu dalszej sprzedaży? Ostatnie pytanie, żony nie mam dzieci też ale jestem z dziewczyną od kilku lat z którą mam zamiar wiązać przyszłość. Czy jak ja albo ona byśmy dostali się do USA to wtedy możemy zabrać taką osobę ze sobą? W przypadku wizy E-2 z tego co czytałem to bym musiał zrobić ją np. wspólnikiem 

 

z wlasnej firmy i myslach o inwestycji w usa [1mln usd] poprzez zatrudnienie na wizie H doszedles do work and travel, ktory jest dla studentow chcacych poznac usa.

Moim zdaniem mysl o USA minie Ci w przeciagu 15 dni roboczcyh. 

A jesli Ci nie minie to czy warto jest zostawiac biznes i podporzadkowywac cale zycie pod emigracje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ilya_ O emigracji myślę już od ponad roku. Musiałem otworzyć firmę w Polsce kilka miesięcy temu ponieważ z czegoś trzeba było żyć ;) przenieść się chcę lecz warto by było przecież zabrać firmę. Jak taka opcja jest za trudna do osiągnięcia to nie mam też problemu by na początku pójść na innej wizie zadomowić się i z biegiem czasu wszystko pomału załatwiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegnę jeszcze od tematu, planuję również przenieść moją firmę którą mam w Polsce (lub założyć od nowa) w USA. Z racji tego iż w USA nie mieszkam, szukałem innych rozwiązań. Znalazłem 3 firmy które się tym zajmują. Możecie mi powiedzieć czy warto to zrobić i czy ufać takim firmom?

http://www.firmausa.pl/oferta/?fbclid=IwAR2j7RpIIlswJ05K8Ia-gjCqrhua5Zf5NN20wH4HGPzCfA2VboijO5rBYBg

http://delaware24.pl/porownanie-pakietow-spolek/?fbclid=IwAR0Wgwtoe_YIEm_cXVohAOehCdQQVe4crHJ2RpiL6TGwex4WuLHVkUE8cJ8

https://www.usacorp.pl/cennik-rejestracji-spolki-usa/?fbclid=IwAR0Wgwtoe_YIEm_cXVohAOehCdQQVe4crHJ2RpiL6TGwex4WuLHVkUE8cJ8

 

Na cenę nie patrzę w tym wypadku. Czy ktoś obeznany w tych tematach jest chętny mi pomóc i doradzić? We wszystkich wypadkach jest to oczywiście firma LLC. To też był by dobry początek by potem po przeprowadzce do Stanów już mieć mniej załatwiania i mieć istniejącą od jakiegoś czasu (tak mi się wydaje, jak się mylę to przepraszam) firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jim1123 napisał:

Trochę odbiegnę jeszcze od tematu, planuję również przenieść moją firmę którą mam w Polsce (lub założyć od nowa) w USA. Z racji tego iż w USA nie mieszkam, szukałem innych rozwiązań. Znalazłem 3 firmy które się tym zajmują. Możecie mi powiedzieć czy warto to zrobić i czy ufać takim firmom?

http://www.firmausa.pl/oferta/?fbclid=IwAR2j7RpIIlswJ05K8Ia-gjCqrhua5Zf5NN20wH4HGPzCfA2VboijO5rBYBg

http://delaware24.pl/porownanie-pakietow-spolek/?fbclid=IwAR0Wgwtoe_YIEm_cXVohAOehCdQQVe4crHJ2RpiL6TGwex4WuLHVkUE8cJ8

https://www.usacorp.pl/cennik-rejestracji-spolki-usa/?fbclid=IwAR0Wgwtoe_YIEm_cXVohAOehCdQQVe4crHJ2RpiL6TGwex4WuLHVkUE8cJ8

 

Na cenę nie patrzę w tym wypadku. Czy ktoś obeznany w tych tematach jest chętny mi pomóc i doradzić? We wszystkich wypadkach jest to oczywiście firma LLC. To też był by dobry początek by potem po przeprowadzce do Stanów już mieć mniej załatwiania i mieć istniejącą od jakiegoś czasu (tak mi się wydaje, jak się mylę to przepraszam) firmę.

Dnia 4.01.2019 o 12:19, Jim1123 napisał:

To w takim razie muszę szukać roboty jako informatyk lub zbierać na otwarcie firmy i wizę E-2. Jeszcze poczytam i jak będę miał pytania to napiszę. Proszę tylko nie zamykać na razie temat

Tutaj pisze ciekawie o założeniu firmy 

http://poland.us/strona,5,312,0,zalozenie-i-prowadzenie-firmy-w-usa-polski-adwokat-w-nowym-jorku-pomaga.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, sly6 said:

Tutaj dales mi w tym momencie informacje jak bym byl i mieszkal juz w USA, ja na razie sie pytalem o zalozeniu firmy i mieszkaniu w Polsce czyli musze uzyc uslug firm trzecich w zalozeniu dzialalnosci w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jim1123 napisał:

Tutaj dales mi w tym momencie informacje jak bym byl i mieszkal juz w USA, ja na razie sie pytalem o zalozeniu firmy i mieszkaniu w Polsce czyli musze uzyc uslug firm trzecich w zalozeniu dzialalnosci w USA

Te informacje przydadzą Ci się jak będziesz teraz prowadzić interesy będąc w Polsce.  Gdy nie znasz się na przepisach takie firmy Ci pomogą założyć firmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...