Skocz do zawartości

Wiza B2 > przekroczenie pobytu > nowa wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem. W takim razie jeszcze dwa pytania:

1. Jeżeli przyleciałaby do USA samolotem z Polski i nie została by wpuszczona ze względu np. na poprzednie przsiedzenie wizy to z tego co wyczytałem musi przejść przez dosyć przykry i uciążliwy proces powrotu do Polski samolotem natomiast gdyby wjeżdżała przez Kanadę drogą lądową i dostała odmowę to po prostu wraca do Kanady?

2. Do Kanady wyjechała by po nią moja mama Amerykanka i razem starałyby się wjechać do USA. Czy zaproszenie od mojej mamy mówiące, że się u niej zatrzymuje i moja mama płaci za cały pobyt bardzo by pomogło? Do tego osobiście by to potwierdziła na granicy. Jak takie zaproszenie dokładnie powinno wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
30 minut temu, Jepetto napisał:

Rozumiem. W takim razie jeszcze dwa pytania:

1. Jeżeli przyleciałaby do USA samolotem z Polski i nie została by wpuszczona ze względu np. na poprzednie przsiedzenie wizy to z tego co wyczytałem musi przejść przez dosyć przykry i uciążliwy proces powrotu do Polski samolotem natomiast gdyby wjeżdżała przez Kanadę drogą lądową i dostała odmowę to po prostu wraca do Kanady?

2. Do Kanady wyjechała by po nią moja mama Amerykanka i razem starałyby się wjechać do USA. Czy zaproszenie od mojej mamy mówiące, że się u niej zatrzymuje i moja mama płaci za cały pobyt bardzo by pomogło? Do tego osobiście by to potwierdziła na granicy. Jak takie zaproszenie dokładnie powinno wyglądać?

Takie zaproszenia mogą nic nie dać jeśli urzędnik powie nie. Jeśli chce Twoja Mama jechać niech jedzie. 

Co do Kanady to taka osoba wraca do Kanady lecz czy zostanie wpuszczana po anulacji wizy to inna sprawa.  Zaraz Ci podam adres email lub telefon do osoby co Ci to może wytłumaczyć jak jest z Kanada w takiej sprawie 

Pani Izabela    Kanada.

416-414-2426, lub przesłać e-mail: e-immigration@bellnet.ca 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jepetto napisał:

Oczywiście rozumiem, że może nie dać ale zawsze warto to zrobić uważam.

Ale przecież anulacja wizy dotyczyłaby wizy amerykańskiej a nie Kanadyjskiej dlaczego więc nie mogłaby wrócić do Kanady?

Na to pytanie odpowie Ci ta Pani co Ci podałem adres i numer telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ja przekroczylem pobyt w stanach 18 lat temu. O jakies niecale 3 miesiace. 

Pierwsze dostalem 6 miesiecy pobytu. Potem przedluzalem wize juz w stanach na studencka dostalem nastepne 3 miesisce a potem staralem sie jeszcze o 3 miesiace i troche za pozna zlozylem papiery i... nie doczekalem sie odp. No i wyjechalem po ok roku czyli 3 miesiace po koncu wizy studeckiej. 

Sytuacja na teraz jednak tak ze mam dobra prace a moj pracodawca planuje wyjazd z klientami na Karaiby wycieczkowcem na 9 dni Port poczatkowy i koncowy to Miami. Wiec musze sie postarac o wize i tu pare pytan:

1. Czy w bazie danych bedzie ze ten pobyt przekroczylem jak to bylo 18 lat temu ( zaraz po 11.09.2001).  nic mi do paszportu wtedy nie wbili...

2. Czy bedzie problem  z wiza..? Czy mam o tym konsulowi opwiadac.?

3. Jezeli bede mial.juz ewenyualnie wize to czy latwiej bedzie na lotnisku w zorganizowanej grupie przejsc US immigration? 

 

Bardzo prosze o popowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Adi757 napisał:

Witam wszystkich

Ja przekroczylem pobyt w stanach 18 lat temu. O jakies niecale 3 miesiace. 

Pierwsze dostalem 6 miesiecy pobytu. Potem przedluzalem wize juz w stanach na studencka dostalem nastepne 3 miesisce a potem staralem sie jeszcze o 3 miesiace i troche za pozna zlozylem papiery i... nie doczekalem sie odp. No i wyjechalem po ok roku czyli 3 miesiace po koncu wizy studeckiej. 

Sytuacja na teraz jednak tak ze mam dobra prace a moj pracodawca planuje wyjazd z klientami na Karaiby wycieczkowcem na 9 dni Port poczatkowy i koncowy to Miami. Wiec musze sie postarac o wize i tu pare pytan:

1. Czy w bazie danych bedzie ze ten pobyt przekroczylem jak to bylo 18 lat temu ( zaraz po 11.09.2001).  nic mi do paszportu wtedy nie wbili...

2. Czy bedzie problem  z wiza..? Czy mam o tym konsulowi opwiadac.?

3. Jezeli bede mial.juz ewenyualnie wize to czy latwiej bedzie na lotnisku w zorganizowanej grupie przejsc US immigration? 

 

Bardzo prosze o popowiedzi

1. Tak

2. W DS-160 musisz się wyspowiadać że przekroczonych w przeszłości pobytów. Jeżeli Cię złapią na kłamstwie to dożywotni ban.

3. Każdy będzie przechodził osobno, chyba że jesteście rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 3 czy jak sie wyspowiadam i dostane wize to cxh za to us imigration moze mnie cofnac juz na granicy. Ressumujac. Mowie ze przekroczylem . Dlaczego ... dostaje wize bo konsul mowi ok a Pan na odprawie mowi . Niestety nie wjedziesz za to.... Czy taki scenariusz moze byc czy jak juz dostane wize to raczej ten z us imigration za to mnie moze w d... pocalowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Adi757 said:

Ad 3 czy jak sie wyspowiadam i dostane wize to cxh za to us imigration moze mnie cofnac juz na granicy. Ressumujac. Mowie ze przekroczylem . Dlaczego ... dostaje wize bo konsul mowi ok a Pan na odprawie mowi . Niestety nie wjedziesz za to.... Czy taki scenariusz moze byc czy jak juz dostane wize to raczej ten z us imigration za to mnie moze w d... pocalowac. 

Nie ma takiego prawa czy scenariusza, że oficer na granicy jest zmuszony Ciebie wpuścić. Oficer na granicy jest autonomiczny w swoich decyzjach. Aczkolwiek jeśli wszystko wpiszesz we wniosek wizowy, do wszystkiego się przyznasz i konsul w Warszawie przyzna Tobie wizę turystyczną (osobiście uważam, że masz na to spore szanse, przekroczenie wizy nastąpiło dawno temu, nic nie wskazuje, że chcesz nielegalnie pracować w USA, jedziesz na zorganizowany wyjazd - wg mnie Twoje "story" się broni) to raczej na granicy nie powinieneś mieć  problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź bez stresu na rozmowę w sekcji konsularnej Ambasady lub Konsulacie USA, jak dostaniesz wizę a CBP odmówi wjazdu to masz prawo się odwołać od tej decyzji. 
Moim zdaniem nie ma danych o twoim przedłużonym pobycie ponieważ na odlot z USA nigdy nie było kontroli granicznej a dane PNR nie były zbierane 18 lat temu na wylot. Oczywiście zawsze możesz dokonać aktu samodonoszenia na siebie celem uzupełnienia ich baz danych :)  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...