Skocz do zawartości

Ślub cywilny w NY - jakie dokumenty?


wrappedinplastic

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Planujemy z moim amerykańskim chłopakiem wzięcie ślubu w stanie Nowy Jork już w przyszłym miesiącu, więc potrzebuję się upewnić jakich dokumentów potrzebuję.

Paszport mam (oczywiście ;) ), odpis aktu urodzenia taki skserowany jak do rekrutacji na studia się nada? Ewentualnie mogę złożyć wniosek przez internet, ale pokazuje mi różne opcje: skrócony odpis, pełen odpis lub wielojęzyczny. Jaki wybrać? Czy wymagane jest tłumaczenie przez tłumacza? Czy musi być to wykonane na miejscu w NY?

Oraz czy skoro nie jest wymieniony poniżej, to nie jest mi potrzebny akt stanu cywilnego?

Macie jakieś doświadczenia? Jak wygląda taki ślub w urzędzie? Cokolwiek na temat chętnie poczytam. :) 

A person is required to establish proof of age and identity by submitting to the
issuing clerk one of the following age related documents:
1. Birth Certificate
2. Baptismal record
3. Naturalization record
4. Census record

And one of the following identity related documents:
1. Driver's license
2. Passport
3. Employment picture ID
4. Immigration record

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

natrafiłam na twój post szukają odpowiedzi na dokładnie te same pytania, które zadajesz. Sądzę, że jesteś już po ślubie, czy możesz się więc za mną podzielić informacjami odnośnie dokumentów, jakie były potrzebne w urzędzie? Mój narzeczony jest Amerykaninem, ale nie planujemy mieszkać w Stanach, więc kwestie wizowe nie wchodzą w grę. Czy w takim wypadku dokumenty poświadczające wiek i tożsamość to wszystko co musimy przedstawić w urzędzie w USA? Czy np akt urodzenia wielojęzyczny wystarczy, czy musi być poświadczony przez tłumacza przysięgłego?

 

Z góry dzięki, Sonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sonia N. napisał:

Cześć,

natrafiłam na twój post szukają odpowiedzi na dokładnie te same pytania, które zadajesz. Sądzę, że jesteś już po ślubie, czy możesz się więc za mną podzielić informacjami odnośnie dokumentów, jakie były potrzebne w urzędzie? Mój narzeczony jest Amerykaninem, ale nie planujemy mieszkać w Stanach, więc kwestie wizowe nie wchodzą w grę. Czy w takim wypadku dokumenty poświadczające wiek i tożsamość to wszystko co musimy przedstawić w urzędzie w USA? Czy np akt urodzenia wielojęzyczny wystarczy, czy musi być poświadczony przez tłumacza przysięgłego?

 

Z góry dzięki, Sonia

To wszystko zalezy gdzie chcesz brac slub - kazdy stan a dokladnie county ma ciut inne zasady i kazde z nich ma dokladnie wylistowane na swojej stronie (probate courtu zwykle) co jest niezbedne do otrzymania marriage license.

W US nie ma "USC" tak jak w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzemy ślub w NY. Na stronie city clerk jest napisane, że należy dostarczyć jedynie dokument poświadczający tożsamość i wiek. Wcześniej zastanawialiśmy się nad ślubem w Polsce i Grecji. Formalności było bardzo dużo. Trudno mi uwierzyć, że w NY może być tak prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sonia N. napisał:

Bierzemy ślub w NY. Na stronie city clerk jest napisane, że należy dostarczyć jedynie dokument poświadczający tożsamość i wiek. Wcześniej zastanawialiśmy się nad ślubem w Polsce i Grecji. Formalności było bardzo dużo. Trudno mi uwierzyć, że w NY może być tak prosto.

Cytując klasyka: "tu wszystko jest większe, lepsze, szybsze...". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Sonia N. said:

Bierzemy ślub w NY. Na stronie city clerk jest napisane, że należy dostarczyć jedynie dokument poświadczający tożsamość i wiek. Wcześniej zastanawialiśmy się nad ślubem w Polsce i Grecji. Formalności było bardzo dużo. Trudno mi uwierzyć, że w NY może być tak prosto.

W Las Vegas to chyba nawet tylko oświadczenie + karta kredytowa starcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelasia napisał:

Oprocz rozwodow...:lol:

 

22 minuty temu, haneczka019 napisał:

Bywają bardziej spektakularne ;).

Nie jest wcale tak źle! Gdy moja ex nas rozwodzila, pojechała do powiatu, przywiozła formularz, wypełniła, podpisałem, zawiodła nazad, zapłaciła $35 (chyba) i po miesiącu było fertig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...