Jump to content

Recommended Posts

Witam. Od zawsze moim marzeniem jest zamieszkać w USA. Byłem już tam parę razy i za każdym razem od nowa zakochiwałem się w tym miejscu. Kończę liceum. Czeka mnie egzamin dojrzałości i na końcu wybór uczelni oraz kierunku w jakim chce iść w swoim życiu. Więc przychodzę do was z pytaniem " Jakie zawody są , lub prawdopodobnie będą poszukiwane w USA? " Wiem , że nie jesteście wróżkami , ale tak z doświadczenia albo podsyłając jakiś link. Dodam tylko że jestem bardziej humanistą. W jakim kierunku polecacie iść aby mieć łatwiejszą drogę ? Myślałem o HR,PR,Dziennikarstwie i Marketingu.

Adobe_Post_20190128_003130.jpg

Edited by Drummond
Link to post
Share on other sites

Jezeli na serio chcesz przyjechac do USA po zakonczeniu studiow (co radze, bo w USA to ogromne koszta) to niestety unikaj humanistyki. (Sorry. Sama jestem humanistka.)  IT, finanse, accounting, data science - tak. Dziennikarstwo, marketing - nie. Zwlaszcza nie dziennikarstwo. Tutejsi po tych studiach pracy nie maja. 

Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że jeśli chodzi o wybór kierunku studiów dla humanisty, który mógłby dać szanse na robotę w USA to kognitywistyka. Jednak nie oszukujmy się, sam łysy fakt skończenia studiów w PL czy gdziekolwiek indziej pracy w USA nie daje... 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...