Skocz do zawartości

Szukam pomocy aby zamieszkać w USA


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Jonatanmarzyciel napisał:

Najważniejszym dla mnie na ten moment jest sam wyjazd do USA bo bez tego nawet nie mam co śnić o NYC :) . Miałem dużo osób z rodziny które były w NYC i powiedziały mi że jest tam naprawdę dużo atrakcji i na pewno znalazłbym tam coś dla siebie gdyby udało mi się tam zamieszkać. Nie miałbym nic przeciwko zamieszkać w innej części USA przez pierwszy rok / dwa lata. NYC jest celem które chciałbym zrealizować w ciągu następnych kilku lat. Dlaczego akurat USA to już dłuższa historia , którą chętnie mógłbym opowiedzieć jeśli jesteś ciekawa

Ze sponsorowaniem pracowniczym mam kilka pytań. Nawet jeśli posiadam te kilka lat doświadczenia jako bar/staff to nie mam pojęcia w jakiej kolejności takie coś działa. Tzn:

W podaniu o pracę muszę zaznaczyć że jestem z za granicy i proszę o sponsorowanie pracownicze ? Zapewne tak , lecz jeśli spojrzę na to ze strony pracodawcy .... Jest na co liczyć starając się o pracę w np. restauracji lub tego typu posadach ? 

Jako barman-nie masz żadnych szans, ale jako truck driver-jak najbardziej. Poczytaj sobie ten wątek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Musisz mieć uzdolnienia większe niż zwykły barman by np duża sieć hoteli mogła coś myśleć, możesz iść na studia i później gdy są wakacje jechać na program work i travel, może znajdziesz ofertę pracy do pracy w barze i gdy pokażesz co umiesz kto wie co może być lecz musisz znać prawo wizowe w jednym palcu, jakie wizy co się składa itd podobnie Twój pracodawca. Są tacy że gdy słyszą o wizach nie chcą słyszeć by Cie tak zatrudnić bo dokumentów trochę jest do załatwienia. Ód tego są różne fora anglojęzyczne by się dowiedzieć więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Póki jesteś na studiach to Work and Travel, by zobaczyć z „czym to się je”, a potem kombinować. Z pensji barmana w NYC nie wyzyjesz chyba, ze będziesz 2h w jedna stronę dojeżdżał lub mieszkał w pokoju z 5 innymi osobami. NYC jest horrendalnie drogie (tak, sam myślałem o NYC). Było kiedyś porównanie na stronie CNN, ze jesli zarabiasz w Tampie $40k rocznie to na Manhattanie musisz zarabiać $120k+ aby utrzymać podobny standard życia (to było z 2015, wiec teraz widełki jeszcze większe są). A to mówi wiele... Generalnie NYC jesli wybrana praca jest tylko w NYC albo jesli zarobki masz $1m+...

Skoro jesteś w branży gastronomicznej, to znajdź pracodawcę (nie franczyzobiorce) amerykańskiego na rynku UK, zatrudnij się, dojdź do wysokiej pozycji menedżerskiej i po roku staraj się o przeniesienie do USA na L1 a potem przekonaj go o sponsorowanie na GC. A L1 dostać jest znacznie łatwiej niż typowa pracownicza jak H1B. Dlaczego? Znajdziesz odpowiedz na forum, albo mogę na priv napisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...