Skocz do zawartości

PORADA PRAWNA


elizabet11

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, elizabet11 napisał:

WITAM, czy mógłby mi ktoś doradzić gdzie mogę znaleść w Polsce jakiegoś doradcę prawnego ubiegając się o wizę narzeczeńską?

 

Szukaj ludzi w US, nie w Polsce.  K-1 mozna zrobic samemu jezeli nie ma sie zadnych nie-standardowych problemow (typu wyroki sadowe) ale jak bardzo chcesz to szukaj prawnika _imigracyjnego_ w stanach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje, wiem że moglabym to sama ogarnać ale nurtuje mnie dwie sprawy.

Po pierwsze to, muszę podać 5 letnią historię zatrudnienia . Czasami pracowałam na umowe zlecenie nawet 1 dzien, ale okres umowy wynonił 3 miesiące. 

Czy jako chwilowo osoba bezrobotna muszę znaleźć pracę przed wypełnieniem wniosku mojego narzeczonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elizabet11 napisał:

Dziękuje za informacje, wiem że moglabym to sama ogarnać ale nurtuje mnie dwie sprawy.

Po pierwsze to, muszę podać 5 letnią historię zatrudnienia . Czasami pracowałam na umowe zlecenie nawet 1 dzien, ale okres umowy wynonił 3 miesiące. 

Czy jako chwilowo osoba bezrobotna muszę znaleźć pracę przed wypełnieniem wniosku mojego narzeczonego?

Nie musisz ponieważ możesz być osoba bezrobotna i ta wizę otrzymasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elizabet11 napisał:

Dziękuje za informacje, wiem że moglabym to sama ogarnać ale nurtuje mnie dwie sprawy.

Po pierwsze to, muszę podać 5 letnią historię zatrudnienia . Czasami pracowałam na umowe zlecenie nawet 1 dzien, ale okres umowy wynonił 3 miesiące. 

Czy jako chwilowo osoba bezrobotna muszę znaleźć pracę przed wypełnieniem wniosku mojego narzeczonego?

Te sprawy które cię nurtują, są zupełnie nieistotne. Nie maja żadnego znaczenia.

Przecież będziesz emigrować, jaki sens miałoby znajdowanie zatrudnienia ?

A historia jest potrzebna do background checku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem samych nieudaczników przez których straciłem tylko hajsiwo I kilka lat. Nie mówię że nie ma fachowców, ale w mojej opinii warto zasięgnąć porad conajmniej 3 polecanych, jeśli gra jest warta świeczki. Z tego co mówicie to akurat nie dotyczy większości wniosków K1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elizabet11 napisał:

Po pierwsze to, muszę podać 5 letnią historię zatrudnienia . Czasami pracowałam na umowe zlecenie nawet 1 dzien, ale okres umowy wynonił 3 miesiące. 

 

Wpisz co pamiętasz, jeśli masz opcję we wniosku by napisać "freelancer" to wpisz, resztę wyjaśnisz podczas spotkania z konsulem.

 

3 godziny temu, elizabet11 napisał:

Czy jako chwilowo osoba bezrobotna muszę znaleźć pracę przed wypełnieniem wniosku mojego narzeczonego?

 

Nie, nikogo to nie obchodzi czy pracujesz.

 

BTW w jaki sposób prawnik miałby ci pomóc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...