Skocz do zawartości

Przelozenie terminu + poprzednia wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dwa tygodnie temu dowiedzialem sie, ze pod koniec lutego bede mial podroz sluzbowa do USA na szkolenie. Umowilem sie na spotkanie 6 lutego w Krakowie, mialbym jeszcze swobodnie 2.5 tygodnia przed wylotem. 

Dzis otrzymalem informacje z konsulatu z prosba o pilne przelozenie spotkania. Obecnie dostepne sa jedynie terminy po 27 lutego, ktore nie sa dla mnie akceptowalne.

Sprobowalbym sie umowic na spotkanie w trybie pilnym, nie jestem jednak pewien czy moja dokumentacja zostanie zaakceptowana i co zrobic, by "przeszla"?

Dodatkowo, mam aktualna wize w poprzednim paszporcie - ktory jest juz niewazny od 3 lat i zostal wyrobiony nowy. Wiza jest wazna jeszcze przez 2-3 miesiace, szczerze nie mam pojecia, gdzie lezy paszport i nie moge go znalezc (nie spodziewalem sie, ze kiedykolwiek bedzie mi jeszcze potrzebny...). Czy gdybym znalazl ten paszport to nadal moglbym swobodnie na tej wizie wjechac mimo, ze przez ostatnie 10 lat nie korzystalem z tej wizy i mimo, ze teoretycznie zaczalem sie ubiegac o nowa? To jest jakas opcja, aczkolwiek watpie zeby udalo sie znalezc ten paszport...

Przy skladaniu obecnego wniosku dostalem informacje, ze nie jest problemem fakt posiadania aktualnej wizy w niewaznym paszporcie i wystarczy zaznaczyc taki fakt we wniosku, takze mysle, ze gdyby udalo sie pomyslnie umowic na rozmowe w bardziej dogodnym terminie to nie bedzie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę wizę w starym paszporcie możesz jechać. Musisz wziąć ze sobą dwa paszporty do USA.

A jeśli wiza jest ważna to i tak na spotkanie z konsulem musisz (przynajmniej taką mam wiedzę - masz nie ważny paszport ale ważną i nieprzedziurkowaną wizę) ten stary paszport znaleźć i przynieść ze sobą. Oni muszą Ci starą unieważnić zanim wkleją Tobie nową (będzie to tak zwane CWOP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on tam ma ważną wizę USA - dla Amerykan nie jest ważne czy jest w nowym czy w starym paszporcie - ale mogę się mylić. "Wymieniałem" wizę turystyczną chyba 2 razy - to znaczy aplikowałem o nową gdy stara była jeszcze ważna. Za każdym razem musiałem tę starą przywieźć ze sobą - chcieli wbić na niej "Cancelled Without Prejudice".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W formularzu była możliwość zaznaczenia, ze paszport został zgubiony. W normalnej sytuacji, gdyby był to paszport ważny, musiałbym to zgłosić jeszcze na policję, jednak w przypadku paszportu nieważnego zgłoszenie nie jest możliwe.

Jesli bez starego paszportu nie mam szans na nową wizę to chyba mam spory problem, bo poprzedni paszport może być dosłownie wszędzie i mam znikome szanse na jego znalezienie, nie spodziewałem się, że jeszcze kiedykolwiek mi się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: moja żona znalazła mój stary paszport w jednej ze swoich starszych torebek :)

Wiza jest ważna do 19 czerwca wiec mogę spokojnie na niej jechać. Teraz dwa pytania:

 

- Czy pomimo tego, ze rozpocząłem proces aplikacji o nowa wizę mogę dalej wjechać do USA na starą? 

 

- Czy mogę bez problemu skorygować już uzupełniony formularz DS-160 i dodać informacje o poprzedniej wizie (wcześniej zaznaczyłem, że została zgubiona)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na tej wizie wlecieć nawet w dniu końca jej ważności.

Jak we wniosku napisałeś, że zgubiłeś to może być trochę dłuższe posiedzenie przy ubieganiu się o nową promesę na miejscu.

Pamiętam swoją wizytę i przy okazji była tam załoga z jakiegoś statku, wszyscy dostali w miarę szybko wizy, po za jedną osobą, która to właśnie zgłosiła to, że wcześniejszy paszport mu skradziono lub zgubił. Nie wiem, jak się ostatecznie sprawa skończyła bo jak już wychodziłem po rozmowie gość nadal czekał na decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, olmeca napisał:

Możesz na tej wizie wlecieć nawet w dniu końca jej ważności.

Jak we wniosku napisałeś, że zgubiłeś to może być trochę dłuższe posiedzenie przy ubieganiu się o nową promesę na miejscu.

Pamiętam swoją wizytę i przy okazji była tam załoga z jakiegoś statku, wszyscy dostali w miarę szybko wizy, po za jedną osobą, która to właśnie zgłosiła to, że wcześniejszy paszport mu skradziono lub zgubił. Nie wiem, jak się ostatecznie sprawa skończyła bo jak już wychodziłem po rozmowie gość nadal czekał na decyzje.

Z tego co widzę mam możliwość edytowania wniosku DS160, zatem spróbuję wyedytować tą część w której jest pytanie o poprzednią wizę - wydaje mi się, że poprzednie zgłoszenie we wniosku nie będzie już wtedy ważne... przynajmniej mam taką nadzieję  

Planuję teraz przełożyć spotkanie z konsulem na po wyjeździe, w lutym pojadę jeszcze na starą wizę. Mam nadzieję, że obedzie się bez kłopotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...