Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum także na początku Witam wszystkich ! :) 

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z zaproszeniem :

1.Mój przyjaciel będzie mi wysyłał zaproszenie ze stanów i ja muszę czekać na nie aż do mnie dotrze czy mogę normalnie wypełnić wniosek i chodzi o to tylko abym miał zaproszenie na rozmowie z konsulem ? Konsul będzie miał w systemie ze mam zaproszenie tak ? 

Starałem się o wizę 1.5temu , ale dostałem odmowę teraz po prostu chce jeszcze raz spróbować chce odwiedzić  przyjaciela, NY nie chce jechać do pracy mieszkam obecnie w Holandii. W kwietniu lecę do Kanady na mecz NBA i zwiedzić Toronto będę tam 11 dni czy to też może jakoś podziałać na plus w sensie że byłem w Kanadzie turystycznie wróciłem czy USA to USA ? 

Dziękuję z góry za pomoc i przepraszam za mało składne zdania :)  Pozdrawiam ! :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaproszenie nie pomaga by dostać wizę i nie ma go w systemie pod czas rozmowy o wizę.. 

Możesz iść bez tego zaproszenia na rozmowę o wizę,. Czasami pobyt w Kanadzie jest widziany na plus a jak będzie u Ciebie to zobaczysz na rozmowie. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaproszenie nie jest wymagane a jego posiadanie nie ma żadnego wpływu na przyznanie wizy turystycznej. Zapewne konsul nie będzie miał ochoty go zobaczyć. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do wiz B1/B2 nie potrzeba zaproszeń.

Jedyne co konsul będzie sprawdzał, to to, co się zmieniło w Twojej sytuacji od ostatniej odmowy. Jeśli nic znacząco nie zmieniłeś w sprawie więzi z PL, to p-bnie znów dostaniesz odmowę (nie znam szczegółów pierwszej odmowy).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, everden napisał:

Jedyne co konsul będzie sprawdzał, to to, co się zmieniło w Twojej sytuacji od ostatniej odmowy. Jeśli nic znacząco nie zmieniłeś w sprawie więzi z PL, to p-bnie znów dostaniesz odmowę (nie znam szczegółów pierwszej odmowy).

Nie zawsze kończy się odmowa za drugim razem mimo braku zmian w życiu.  Ile mamy podobnych postów na ten temat. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dnia 4.02.2019 o 10:45, everden napisał:

Mieszkam w Holandii więc urzędowo więzi mam małe z PL lecz zależy mi typowo turystycznie polecieć :) zobaczymy trzeba próbować :) Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z obserwacji i "zeznań" Polaków mieszkających za granicą wyrobiłem sobie opinię, że jako Polak trudniej uzyskać wizę w konsulacie / ambasadzie za granicą niż w Warszawie / Krakowie. Często pojawiały się na tym forum historie ludzi, którzy wg mnie w Polsce tę wizę by uzyskali a za granicą im odmówiono. Zastrzegam: opinia może być subiektywna i oparta o mocno fragmentaryczne dane.

Poza tym Pani Ambasador ponoć w Warszawie postawiła sobie za cel zniesienie wiz dla Polaków, a jedyny sposób w jaki może na to obecnie wpłynąć to poprzez bardziej życzliwe traktowanie wszystkich "granicznych" przypadków (w celu obniżenia wskaźnika odmów) - to może być jakaś dodatkowa wskazówka :)

Powodzenia

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:) Konsul amerykanski urzedujacy w Londynie, Hadze czy jakims innym Paryzu prawdopodobnie nigdy w Polsce nie byl i tak jak wiekszosc Amerykanow jest absolutnie pewien ze w Polsce ludzie mieszkaja na drzewach, nosza futra wlosem na wierzch a podstawowym ich zajeciem jest lowiectwo I zbieractwo. :D

Edytowane przez andyopole
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.