Skocz do zawartości

Wyjazd do USA. Na stałe.


Annapolska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale chciałabym spytać jak to było u was że wyjechaliscie do USA gdzie mieszkaliscie pracowaliscie itp. Ja chciałbym wyjechać z narzeczonym na stałe. Ja jestem z zawodu masażystka i kosmetyczka mój narzeczony odnajdzie się we wszystkim. Może jest ktoś kto mógłby nam pomóc na początek. Z góry dziękuję za odpowiedzi i proszę darojcie sobie docinki itp. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 minut temu, Annapolska napisał:

Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale chciałabym spytać jak to było u was że wyjechaliscie do USA gdzie mieszkaliscie pracowaliscie itp. Ja chciałbym wyjechać z narzeczonym na stałe. Ja jestem z zawodu masażystka i kosmetyczka mój narzeczony odnajdzie się we wszystkim. Może jest ktoś kto mógłby nam pomóc na początek. Z góry dziękuję za odpowiedzi i proszę darojcie sobie docinki itp. Pozdrawiam 

Nie ma mozliwosci wyjechania "bo sie chce". Po prostu. Miliony (albo wiecej) ludzi chca tu przyjechac i jak pewnie sie domyslasz nie przyjezdzaja.

Ludzie wyjezdzaja : 

- Przez sponsorowanie przez pracodawce (na oko - u Ciebie odpada)

- Przez rodzine (najszybciej - malzenstwo z obywatelem)

- Wylosowali wize imigracyjna w loterii wizowej

Innych drog w zasadzie nie ma a dokladnie sa na tyle specjalizowane ze nie ma specjalnego sensu o tym pisac.

Moj konkretny przypadek (wiza pracownicza L-1) zupelnie nic Ci nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o legalny wyjazd, to na początek potrzebujecie odpowiednich wiz. Z tego, co przedstawiłaś, to dla Was najbardziej odpowiednia byłaby loteria. Jeśli nie zostanie zniesiona, to zgłoszenia do kolejnej będą przyjmowane w październiku tego roku.

O nielegalnym wyjeździe nie mówię, bo to nie to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, tak jak to przedstawiłaś że największe szanse na legalną migrację do USA masz przez loterię (zakładam, że masz skończoną szkołę średnią). W październiku na tym forum będzie bardzo dużo postów z pytaniami i odpowiedziami w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mcpear napisał:

Też uważam, tak jak to przedstawiłaś że największe szanse na legalną migrację do USA masz przez loterię (zakładam, że masz skończoną szkołę średnią). W październiku na tym forum będzie bardzo dużo postów z pytaniami i odpowiedziami w tej kwestii

To ile dokladnie szansy w tej Loterii?  0'000085%? Kto tam na biezaco sledzi rachunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co tu twierdzą lokalni „wachowcy”, to jest całkiem łatwy sposób na uzyskanie legalnego pobytu w USA. A mianowicie, niech narzeczony zrobi prawo jazdy na samochody ciężarowe, zdobędzie parę lat praktyki w tym zawodzie, a wtedy uzyskanie wizy pracowniczej nie będzie żadnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RobertNYc napisał:

Wbrew temu co tu twierdzą lokalni „wachowcy”, to jest całkiem łatwy sposób na uzyskanie legalnego pobytu w USA. A mianowicie, niech narzeczony zrobi prawo jazdy na samochody ciężarowe, zdobędzie parę lat praktyki w tym zawodzie, a wtedy uzyskanie wizy pracowniczej nie będzie żadnym problemem.

Czym to się różni od "sponsorowania przez pracodawcę" wspomnianego wyżej kilka razy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RobertNYc napisał:

Wbrew temu co tu twierdzą lokalni „wachowcy”, to jest całkiem łatwy sposób na uzyskanie legalnego pobytu w USA. A mianowicie, niech narzeczony zrobi prawo jazdy na samochody ciężarowe, zdobędzie parę lat praktyki w tym zawodzie, a wtedy uzyskanie wizy pracowniczej nie będzie żadnym problemem.

To ze dzisiaj kierowcy ciezarowek sa poszukiwani nie znaczy, ze bedzie tak za te kilka lat kiedy sie te pare lat praktyki zdobedzie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...