Jump to content
Sign in to follow this  
Hejturuda

Wiza turystyczna a zamieszkanie w innym kraju

Recommended Posts

Wypełniam właśnie wniosek wizowy i utknęłam na tym pytaniu:

Are you a permanent resident of a country/region other than your country/region of origin (nationality) indicated above?  Podpowiedz z boku pytania: Permanent resident means any individual who has been legally granted by a country/region permission to live and work without time limitation in that country/region.

Jestem zameldowana w Polsce jak i w Danii ,ale na ta chwile mieszkam za granica.Posiadam żółtą karte która poświadcza że mój pobyt w Danii jest legalny oraz że mieszkam na jej terytorium.

W tym przypadku normalnie zaznaczam ,,yes’’ i wybieram kraj w którym się znajduje czy pomijam to pytanie ? Jeżeli oznaczam ta opcje i będę mieć rozmowę w konsulacie to powinnam poruszyć jakoś bardziej temat zamieszkania w Danii i udowodnić to ze właśnie tam chce dalej mieszkać i nie ciągnie mnie do dłuższego pobytu w stanach ? Z góry dziękuje za odpowiedz 

widze ze dalej trzeba wpisać swój adres ,kraj zamieszkania itp i teraz znowu nir wiem czy wpisać dane na duńskie mieszkanie czy polskie .Czy wgl ma to jakieś znaczenie 

Edited by Hejturuda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesteś rezydentem Danii i powinnaś to wpisać. Pytają Ciebie również o kraj ZAMIESZKANIA a nie kraj ZAMELDOWANIA. Napisałaś "na tę chwilę mieszkam za granicą". Wpisz więc w rubryce Kraj Zaieszkania tam gdzie mieszkasz (Dania). Wstydzisz się tej Danii? Z pytań wnioskuję, że chciałabyś to ukryć. Nie do końca rozumiem intencje dlaczego. Nic złego nie ma w tym, że się mieszka w innym kraju niż się urodziło. Mieszkasz tam legalnie przecież.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...