Skocz do zawartości
Hejturuda

Wiza turystyczna a zamieszkanie w innym kraju

Recommended Posts

Wypełniam właśnie wniosek wizowy i utknęłam na tym pytaniu:

Are you a permanent resident of a country/region other than your country/region of origin (nationality) indicated above?  Podpowiedz z boku pytania: Permanent resident means any individual who has been legally granted by a country/region permission to live and work without time limitation in that country/region.

Jestem zameldowana w Polsce jak i w Danii ,ale na ta chwile mieszkam za granica.Posiadam żółtą karte która poświadcza że mój pobyt w Danii jest legalny oraz że mieszkam na jej terytorium.

W tym przypadku normalnie zaznaczam ,,yes’’ i wybieram kraj w którym się znajduje czy pomijam to pytanie ? Jeżeli oznaczam ta opcje i będę mieć rozmowę w konsulacie to powinnam poruszyć jakoś bardziej temat zamieszkania w Danii i udowodnić to ze właśnie tam chce dalej mieszkać i nie ciągnie mnie do dłuższego pobytu w stanach ? Z góry dziękuje za odpowiedz 

widze ze dalej trzeba wpisać swój adres ,kraj zamieszkania itp i teraz znowu nir wiem czy wpisać dane na duńskie mieszkanie czy polskie .Czy wgl ma to jakieś znaczenie 

Edytowane przez Hejturuda

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteś rezydentem Danii i powinnaś to wpisać. Pytają Ciebie również o kraj ZAMIESZKANIA a nie kraj ZAMELDOWANIA. Napisałaś "na tę chwilę mieszkam za granicą". Wpisz więc w rubryce Kraj Zaieszkania tam gdzie mieszkasz (Dania). Wstydzisz się tej Danii? Z pytań wnioskuję, że chciałabyś to ukryć. Nie do końca rozumiem intencje dlaczego. Nic złego nie ma w tym, że się mieszka w innym kraju niż się urodziło. Mieszkasz tam legalnie przecież.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz