Skocz do zawartości

Poprzedni wjazd na c1-d / praca na statku , co wpisać w nowej aplikacji?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem :(

Otóż planuje aplikować o wize B2, ale mam mały problem przy wypełnianiu wniosku ds-160. Przez 7 miesięcy pracowałem na statatku wycieczkowym, plywalismy po Karaibach, a portem matka był najpierw Port Canaveral, następnie For Lauderdale.  Wjechałem do stanów na c1/d (tam dostałem stepelek  z datą) spędziłem noc w hotelu, następnie oddałem paszport  na statku i dostałem taki papier, który nazywa się i95 (mogłem się pomylić do do nazwy) i z tym papierkiem  opuszczał statek za każdym razem kiedy przyplywalismy do amerykańskich portów.  Paszport odzyskałem  dopiero po zakończeniu kontraktu i prosto ze statku pojechałem na lotnisko. Teraz mam taki problem, przy wypełnianiu wniosku musze odpowiedzieć na pytanie o pięć poprzednich wizyt w USA i nie wiem co wpisać.  Pięć ostatnich rejsów z których każdy  zaczynał i kończył się w stanach czy tylko datę przylotu do stanów przed kontraktem ( z tym ze wtedy wygląda na to, że na c1/d spedziełem w stanach ponad 7 miesięcy, nie dostałem nowego stepla  po opuszczeniu statku a wylocie ze USA)?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic ukrywać, właśnie boje się, że przypadkiem coś źle wpisze bo nie wiem czy moje zejście w porcie w czasie turn around day liczy się jako wizyta w stanach. Nie miałem przy sobie w tym czasie paszportu i nie dostawałem nowych pieczątek . W stanach bylem srednio 6 razy w miesiącu wiec jeśli wpisze datę przylotu a potem 4 ostatnie wizyty  to tak Jakbym zatail prawie 40 wizyt pomiędzy, a mam wpisać tylko 5 ostatnich wizyt. Dlatego wydaje mi się, że powinienem wpisać tylko datę przylotu do stanów i datę zejścia ze statku po zakończonym kontrakcie bo wtedy miałem przy sobie paszport i przekraczałem  granice.  Zadzwoniłem na infolinię, ale dowiedziałem się tylko, że nie mogą pomagać przy wypełnianiu wniosku i musze wpisać co uważam za sluszne ...co było raczej średnio pomocne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie https://i94.cbp.dhs.gov/ można pobrać "Travel History". Zobacz co widać o twoich podróżach  w systemie od strony amerykańskiej. Na moje byłeś "raz w USA na 7 miesięcy" - dostałeś jedno i94 (zapewne) czyli byłeś "raz" - tak samo jak przekraczasz lądowo granice meksykańską lub kanadyjską to wracasz na tym samym i94 - czyli jesteś jakby na starej wizie / starym pobycie. Ale upewnij się na stronie, którą Tobie przytoczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...