Jump to content
Sign in to follow this  
Hejturuda

Odrzucony wniosek co dalej

Recommended Posts

Hej , składałam dzisiaj wniosek na wizę B2 i wiza nie została mi przyznana...

Oczywiście powiedzeniami mi ze jak będę miała bardziej ustabilizowaną sytuacje życiowa , to mogę ubiegać się o wizę ponownie , ale jak to w praktyce wyglada dalej ? 

Mowi się tyle o zniesieniu wiz ,i powiedzmy ze jakoś w niedalekiej przyszłości się to uda , będę miała problemy aby tam wjechać ? Będę musiała za każdym razem ubiegać się o wizę ? Z góry dziękuje za odpowiedz 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dudus86Okej , czyli jak to w praktyce wyglada ? 

Dajmy na to ze wizy zostaną zniosone za 2 lata ...w tym czasie moja sytuacja by się poprawiła i daliby mi promesę.Pomimo tego nie będę mogła uczestniczyć w ruchu bezwizowym ? 

 

Edited by Hejturuda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak. Do końca życia nie będziesz uczestniczyła w ruchu bezwizowym. Zawsze jak będziesz chciała jechać turystycznie to będziesz musiała się starać o promesę B1/B2. Odmówił Tobie konsulat w Polsce czy w Danii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W aplikacji do ESTA jest dokładnie to pytanie. Jesteś kolejnym niestety przykładem ze Polakom w zagranicznych ambasadach bardzo trudno o wizę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie to brzmi

Have you ever been denied a U.S. visa you applied for with your current or previous passport, or have you ever been refused admission to the United States or withdrawn your application for admission at a U.S. port of entry?

Jest to jedno z eligibility questiins

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytając fora zagraniczne, czasem zdarza się że komuś się udaję i dostaję zgodę systemu ESTA ale pamiętaj, że potem mogą być problemy na lotnisku w USA, bo wszystko jest w komputerze. Wg moich statystyk ok. 95% osób niestety dostaję odmowę ESTA, gdy nie dostali w przeszłości promesy wizowej. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I was denied a visa under section 214(b). May I use the VWP?

 

A recent visa refusal for any reason could result in denial of ESTA authorization, additional review at the port of entry, or denial of admission to the United States. If you are uncertain if you qualify for VWP travel, you may  apply for a visa.

 

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/tourism-visit/visa-waiver-program.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli nawet jak nie wprowadza ruchu bezwizowego przez X lat a ja w tym czasie dostanę promesę ,to i tak ten ,,pierwszy raz’’ przekreśla ruch bezwizowy na zawsze

Chcialam iść do ambasady w Danii , bo tutaj teraz mieszkam i tutaj będę ukladac sobie życie ,ale chyba za pewnie podeszłam do tematu.W sumie jestem zapisana tutaj do szkoły od sierpnia , i tą lukę chciałam poświecić na wyjazd ,ale konsula to za bardzo nie obchodziło i przez to ze mieszkam tutaj krótko (plus stres na rozmowie zrobil swoje) to jedyne co usłyszałam to ,,bye bye’’ i ze jak moja sytuacja się zmieni to możemy rozmawiać ponownie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...