Jump to content
gosc333

DV-2020 Wylosowany / Nie wylosowany

Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2020 ?  

158 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2020 ?

Recommended Posts

Co do Kanady to system wizowy co jakiś czas jest zmieniany i bywa tak że osoby z wyższym wykształceniem nie mają wizy a ktoś z prawem jazdy na ciężarówki ma, do tego trzeba dodać zapotrzebowanie danych Prowincji na zawody i jeśli w Ontario mnie nie chcą to w np Albercie chcą.

1 godzinę temu, Valaya napisał:

Piszesz, że masz za małe kwalifikacje na Visy specjalistyczne, a chcesz wprowadzenia tego :

https://visaguide.world/us-visa/merit-based-immigration/

to ja chyba czegoś nie rozumiem. Ale w sumie nie muszę.

Chodzi o to, ze na H1B wybierani są wybitni, będący przeważnie lepsi niz np. 99.9% kontrkandydatow. Ponadto przez mala szanse wylosowania nawet po pelnym zalatwieniu formalnosci dot. sponsorowania firmy na ogol ograniczają chec zatrudnienia ta droga.

W przypadku ogólnego merit-based system - zdecydowanie wiekszy % ludzi z danym zawodem jest w stanie sie zalapac np. 1% zamiast 0.1% najlepszych.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o zwiększenie szansy na uzyskanie wizy pracowniczej i odwrócenie zależności - mając zdobyta ogólną wizę pracownicza mogę uzyskać prawo do pracy na danym rynku i wówczas przebierać wybierać pracodawców, natomiast w przypadku H1B jestem dowiązany do konkretnego pracodawcy i zdany na jego łaskę.

Eh, gdyby w Kanadzie nie było tak zimno... Mimo wszystko liczę na GC (3 podejście) i lecę do ciepłej Santa Barbra ;)

1 godzinę temu, Valaya napisał:

A ja mam nadzieję że nie :P, bo loteria free for all (w sensie samego zgłoszenia) daje każdemu szansę, a są ludzie mega zdeterminowani, patrz casy na forum - którzy osiągnęli sukces a wykształcenie mieli średnie, bo to nie papier predysponuje człowieka. Są ludzie z mega papierami (znam osobiście), którzy próbują przetrwać, baa wracają z podkulonym ogonem do Polski.  Piszesz, że masz za małe kwalifikacje na Visy specjalistyczne, a chcesz wprowadzenia tego :

https://visaguide.world/us-visa/merit-based-immigration/

to ja chyba czegoś nie rozumiem. Ale w sumie nie muszę. Też aplikuje na loterii, liczę co roku na cud i co roku przeżywam zawód (ale co roku nadzieja wraca, trzymam kciuki i liczę na łut szczęścia). A przecież mogę rozwinąć startup i znaleźć finansowanie, zainwestować  kasę w USA, otrzymać Nobla, albo wygrać medal olimpijski. Wszystko fajnie, ale skoro nadal aplikuje i będę dalej próbować, to co:

a) jestem za glupia

b) za leniwa

c) brak mi pomysłu /perspektywy

d) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe

Nie i tak. Jestem zwykłym szaraczkiem z mega marzeniami, który potrzebuje bodzca (niestety), żeby stanąć na głowie i zmienić życie. A dni uciekają. Niby wiem o tym, ale nadal rano robię to samo co wczoraj i póki nie znajdę motywacji/pomysłu loteria w takiej a nie innej formie jest jedyną alternatywą .:ph34r:

PS. Człowiek jest tak "głupi" (mówię o sobie)  że skoro strona nie działa, to myślę sobie: może powtorzą losowanie? i może tym razem zobaczę "selected"? - bo system się wywalił, ale przecież każdy zdrowo myślący człek wie, że tak nie bedzie:blink:. Tak właśnie działa  nadzieja :D

Sprobuj na poczatek inny kierunek, Wielka Brytania jest wciaz otwarta, wyemigrowac mozna praktycznie wszedzie w Europie tak wiec nie czekaj na wygrana w loterii tylko wez sama spakuj walizki, troche pieniedzy I sama pomoz szczesciu

• Like 2

14 minut temu, ditter napisał:

Chodzi o to, ze na H1B wybierani są wybitni, będący przeważnie lepsi niz np. 99.9% kontrkandydatow. Ponadto przez mala szanse wylosowania nawet po pelnym zalatwieniu formalnosci dot. sponsorowania firmy na ogol ograniczają chec zatrudnienia ta droga.

W przypadku ogólnego merit-based system - zdecydowanie wiekszy % ludzi z danym zawodem jest w stanie sie zalapac np. 1% zamiast 0.1% najlepszych.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o zwiększenie szansy na uzyskanie wizy pracowniczej i odwrócenie zależności - mając zdobyta ogólną wizę pracownicza mogę uzyskać prawo do pracy na danym rynku i wówczas przebierać wybierać pracodawców, natomiast w przypadku H1B jestem dowiązany do konkretnego pracodawcy i zdany na jego łaskę.

Nie za bardzo chyba wiesz cokolwiek o H-1B - z jej uzyciem byli regularnie importowani dosc przecietni hindusi w duzych ilosciach, tzw. klikacze a nie "wybitni specjalisci".

Merit based immigration zdobycie wiz moze tylko utrudnic a nie ulatwic - za wszystkimi projektami imigracyjnymi w tej chwili stoi Miller i jezeli ktos wierzy ze z jego pomoca cokolwiek bedzie latwiejsze to lolol.

I na koniec - merit based immigration nie ma nic wspolnego z _nieimigracyjna_ wiza H-1B.

Loteria ma tę jedną zaletę, że łapie się na udział w niej niemal każdy. Jeżeli zostanie zlikwidowana a na jej miejsce zostanie wprowadzony system jak w Kanadzie czy Australii to emigracja do Stanów będzie czymś ekskluzywnym jedynie dla wąskiego grona wybrańców. Jaki procent społeczeństwa miałby wtedy szansę? Kilka, może kilkanaście procent?

Trzeba uderzyć do Trumpa aby udział w loterii mogły brać tylko państwa będące sojusznikami USA, w końcu większej dywersyfikacji już im nie potrzeba :D

4 minuty temu, SuperTraveller napisał:

Trzeba uderzyć do Trumpa aby udział w loterii mogły brać tylko państwa będące sojusznikami USA, w końcu większej dywersyfikacji już im nie potrzeba :D

Jezeli nie potrzeba, to w takim razie jestes za tym zeby zlikwidowac loterie ?

Cześć Wam, pewnie, a raczej na pewno to jest głupie pytanie, ale czy może się zdarzyć tak, że teraz jestem niewylosowany, a po jakimś tam czasie mogę być wylosowany? W sensie czy np. ludzie wylosowani mogą nie przejść jakichś etapów, czy np. coś zostanie źle wypełnione to jest szansa na kolejne losowanie? Jak myślicie? Oczywiście nie życzę nikomu takich sytuacji, ale jak to jest w praktyce?

2 minuty temu, wavevision napisał:

Cześć Wam, pewnie, a raczej na pewno to jest głupie pytanie, ale czy może się zdarzyć tak, że teraz jestem niewylosowany, a po jakimś tam czasie mogę być wylosowany? W sensie czy np. ludzie wylosowani mogą nie przejść jakichś etapów, czy np. coś zostanie źle wypełnione to jest szansa na kolejne losowanie? Jak myślicie? Oczywiście nie życzę nikomu takich sytuacji, ale jak to jest w praktyce?

Była taka sytuacja ale raczej nie nastawiałbym się na to :) 

9 minut temu, kzielu napisał:

Jezeli nie potrzeba, to w takim razie jestes za tym zeby zlikwidowac loterie ?

Nie raz zarzucasz to innym ale tym razem sam nie przeczytałeś zacytowanego fragmentu ze zrozumieniem. Odpowiedź na zadane pytanie jest w nim zawarta.

• Upvote 1