Jump to content
gosc333

DV-2020 Wylosowany / Nie wylosowany

Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2020 ?  

156 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2020 ?

Recommended Posts

8 minut temu, wavevision napisał:

Cześć Wam, pewnie, a raczej na pewno to jest głupie pytanie, ale czy może się zdarzyć tak, że teraz jestem niewylosowany, a po jakimś tam czasie mogę być wylosowany? W sensie czy np. ludzie wylosowani mogą nie przejść jakichś etapów, czy np. coś zostanie źle wypełnione to jest szansa na kolejne losowanie? Jak myślicie? Oczywiście nie życzę nikomu takich sytuacji, ale jak to jest w praktyce?

Zostało wylosowane ponad 100.000 ludzi. Do rozdania jest 50.000 wiz. Tak więc nie liczyłabym na cokolwiek.

Owszem, zdarzyło się tak raz, czy dwa że było dolosowywanie, ale nie pamiętam już przyczyn. Nie nastawiałabym się na dodatkowe losowanie.

8 minutes ago, wavevision said:

Cześć Wam, pewnie, a raczej na pewno to jest głupie pytanie, ale czy może się zdarzyć tak, że teraz jestem niewylosowany, a po jakimś tam czasie mogę być wylosowany? W sensie czy np. ludzie wylosowani mogą nie przejść jakichś etapów, czy np. coś zostanie źle wypełnione to jest szansa na kolejne losowanie? Jak myślicie? Oczywiście nie życzę nikomu takich sytuacji, ale jak to jest w praktyce?

Takie rzeczy zdarzaja sie tylko w wypadku a) jakiegos bledu w losowaniu (wtedy moga je powtorzyc), b) kiedy dojda do wniosku ze wylosowali za malo ludzi. Co do tego drugiego, to sie nie zanosi. Na innych forach ludzie zglaszaja >EU43000 (widzialem tez >EU57000, ale w to po prostu nie wierze), >SA3000... Raczej wylosowali duzo za duzo i czesc osob, ktora sie dzis cieszy bedzie miala trudny rok...

32 minuty temu, kzielu napisał:

Nie za bardzo chyba wiesz cokolwiek o H-1B - z jej uzyciem byli regularnie importowani dosc przecietni hindusi w duzych ilosciach, tzw. klikacze a nie "wybitni specjalisci".

H1B to sa glownie dwie sciezki:

1. hinduskie body shopy importujace przecietna tania sile robocza glownie z kraju swojego pochodzenia i o nich wlasciwie slychac najwiecej

2. firmy typu Google, Amazon czy Microsoft polujace na biale kruki czyli 0,01 % populacji

Wspolne ze soba maja to, ze 1 kwietnia nalezy zlozyc wnioski o wize, potem nastepuje losowanie i 1 pazdziernika szczesliwcy moga zaczac prace. W ten sposob nie ma szans na znalezienie pracy w typowej firmie, ktora szuka w miare kompetentnej osoby ale gotowej zaczac prace w ciagu miesiaca.

• Upvote 2

1x Nope,  sprawdzane wczoraj zaraz po wynikach i to z NYC przed lotem do domu, większe emocje :) Męża jeszcze nie udało się sprawdzić do tej pory.

Od kilku miesięcy też pracujemy mocno nad wizą L1, ale wiadomo, GC to trochę inna bajka, lepsza :)

No nic, pewnie nic z tego, ale bez ciśnienia, bo kolejny raz w USA turystycznie upewnia mnie powoli, ze USA to trochę taki skansen się robi...a sam NYC będzie naprawdę lepszy do odwiedzania, niż mieszkania, myślimy tez wciąż nad LA, ale mam wrazenie, ze duze miasta w US mają naprawdę sporo minusów i czasem musimy popatrzeć wokół siebie i docenić trochę te Europę :)

Edited by swisspea

Strona ciągle wyłączona, takiego czegoś jeszcze nie widziałem