Skocz do zawartości

Sponsorowanie rodzinne - stały rezydent


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Posiadam Green Card jako stały rezydent, wyszłam za mąż w Polsce i chciałabym sponsorować mojego męża, aby mógł otrzymać Zieloną Kartę. Czytałam to forum, ale może ktoś wie ile aktualnie trwa czas oczekiwania? Czy są jakieś możliwości, aby to przyśpieszyć? Czy podczas tej procedury muszę przebywać cały czas na terenie USA? 

Mam też pytanie czy to, że jestem w ciąży i dziecko urodzi się w Stanach może jakoś przyśpieszyć ten proces, lub czy może wtedy jest jakaś inna możliwość?

Będę wdzięczna za informację i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Maryśka123! said:

Dzień dobry,

Posiadam Green Card jako stały rezydent, wyszłam za mąż w Polsce i chciałabym sponsorować mojego męża, aby mógł otrzymać Zieloną Kartę. Czytałam to forum, ale może ktoś wie

  1.  ile aktualnie trwa czas oczekiwania?
  2. Czy są jakieś możliwości, aby to przyśpieszyć?
  3. Czy podczas tej procedury muszę przebywać cały czas na terenie USA?
  4. Mam też pytanie czy to, że jestem w ciąży i dziecko urodzi się w Stanach może jakoś przyśpieszyć ten proces,
  5. lub czy może wtedy jest jakaś inna możliwość?

Będę wdzięczna za informację i dziękuję.

  1. >2 lata
  2. nie
  3. musisz miec domicile (osrodek interesow zyciowych), ale mozesz odwiedzac rodzine / wyjezdzac na wakacje bez problemu
  4. patrz 2.
  5. nie (no chyba ze sponsoring za 21 lat, ale sama wczesniej uzyskasz obywatelstwo) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, andyopole napisał:

Do obywatelstwa masz daleko? Jako citizen byłoby szybciej.

 

Tak czy tak, jako sponsor musisz mieć odpowiednio wysokie dochody albo znaleźć wspolsponsora. To wazne, bez tego ani rusz.

Niestety do obywatelstwa daleko, 4 lata. 

A jeśli chodzi o dochody, to jakiej mniej więcej wysokości powinny być? I czy brane są pod uwagę też dochody męża?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Maryśka123! said:
  1. A jeśli chodzi o dochody, to jakiej mniej więcej wysokości powinny być?
  2. I czy brane są pod uwagę też dochody męża?
  1. Dla 3 osobowej rodziny (Ty i dziecko + sponsorowany Maz) dochod roczny sponsora (Twoj) musi przekraczac $26700 rocznie. Kwota jest inna jezeli mieszkasz na Hawajach, albo Alasce.
  2. Nie

Jezeli nie przekraczasz tego limitu, sponsorowac moze ktos inny (nie musi to byc rodzina). Wtedy limit oblicza sie na podstawie jego/jej liczby osob na "utrzymaniu". Tu [1] jest tabelka.

[1] https://www.uscis.gov/i-864p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:
  1. Dla 3 osobowej rodziny (Ty i dziecko + sponsorowany Maz) dochod roczny sponsora (Twoj) musi przekraczac $26700 rocznie. Kwota jest inna jezeli mieszkasz na Hawajach, albo Alasce.
  2. Nie

Jezeli nie przekraczasz tego limitu, sponsorowac moze ktos inny (nie musi to byc rodzina). Wtedy limit oblicza sie na podstawie jego/jej liczby osob na "utrzymaniu". Tu [1] jest tabelka.

[1] https://www.uscis.gov/i-864p

Nie wiecej? Robilem to 10 lat temu i wtedy na dwie osoby bylo chyba okolo $20k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jackie napisał:

 

Na 2 osoby jest aktualnie $21,137, na 3 osoby dokladnie $26,662.

Aaaa, myslalem ze to rosnie w postepie geometrycznym.

Czyli tutaj wladza mysli logicznie. Baniak zupy na dwie osoby jest taki sam jak na trzy, wystarczy tylko dorzucic wiecej kartofli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...