Skocz do zawartości

Pobyt na przedłużonej wizie turystycznej


pablo16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pierwszy raz w USA bylem na święta i do Polski wróciłem w terminie. W następnym roku byłem drugi raz w USA 10 miesięcy (na lotnisku wbili pobyt na 6 miesięcy i przedłużyłem wize) i wrócilem do Polski. Cały czas więc byłem legalnie. Mam pytanie czy za jakiś czas po takim przedłużonym legalnie pobycie będę miał problemy żeby mnie wpuścili do USA? Był może ktoś w podobnej sytuacji? Proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablo16 napisał:

Witam.

Pierwszy raz w USA bylem na święta i do Polski wróciłem w terminie. W następnym roku byłem drugi raz w USA 10 miesięcy (na lotnisku wbili pobyt na 6 miesięcy i przedłużyłem wize) i wrócilem do Polski. Cały czas więc byłem legalnie. Mam pytanie czy za jakiś czas po takim przedłużonym legalnie pobycie będę miał problemy żeby mnie wpuścili do USA? Był może ktoś w podobnej sytuacji? Proszę o odpowiedzi.

a jak ten pobyt legalnie przedluzyles ? Poprosze o wiecej szczegolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ilya_ napisał:

a jak ten pobyt legalnie przedluzyles ? Poprosze o wiecej szczegolow. 

Starałem się o wizę studencka i musiałem mieć przedłużona wizę turystyczną żeby nie przestać być legalnie bo skończyłby się pobyt wbity na lotnisku. Wróciłem do Polski przed otrzymaniem decyzji o wizie studenckiej. Sprawę prowadził adwokat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2019 o 04:16, pablo16 napisał:

Starałem się o wizę studencka i musiałem mieć przedłużona wizę turystyczną żeby nie przestać być legalnie bo skończyłby się pobyt wbity na lotnisku. Wróciłem do Polski przed otrzymaniem decyzji o wizie studenckiej. Sprawę prowadził adwokat.

Trochę naciągane moim zdaniem, bo o ile rozumiem to przedłuzenie wizy turystycznej powinno byc powodowane celami turystycznymi, a nie chęcią utrzymania legalnego statusu... Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę...

Tak czy inaczej to jest jedna z kwestii w której Ci tu nikt na forum nie będzie w stanie udzielic definitywnej odpowiedzi. Nie dowiesz się co będzie dopóki nie staniesz przed obliczem amerykańksiego urzędnika... Ale moim zdaniem Twoje obawy nie są bezpodstawne niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi OP nie do końca rozumiem, czy dokonał fizycznie przedłużenia turystycznej czy tylko wystąpił o zmianę statusu na studencką i przebywał w czasie oczekiwania na zmianę statusu legalnie w USA. Ze zmianą statusu jest jednak tak, że jeśli odpowiedź jest negatywna to jednak ten czas oczekiwania (który potencjalnie wydawał się być legalnym czekaniem) będzie już overstayem. A skoro zrezygnował z czekania to petycja została uznana za "abandoned" i czas ponad 6 miesięcy jednak był "nielegalnym". To niby to samo bo bana nie generuje, ale jednak nie to samo. W tym drugim przypadku promessa jest już nieważna i trzeba starać się o nową. @pablo16 dostałeś decyzję o przedłużeniu pobytu turystycznego (nowe I-94)? Czy tylko oczekiwałeś na zmianę statusu na studencką na starym I-94? To w sumie pozwoliłoby lepiej ocenić co powinieneś zrobić i jakie masz szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że nie przedłużyłeś wizy turystycznej (była ona tylko ważna 6 miesięcy). A ponieważ "porzuciłeś" petycję o zmianę statusu na studencki to wg mnie od końca 6tego miesiąca do dnia wyjazdu (4 miesiące) te dni zaliczają się Tobie jako "overstay". Cały czas byś był legalnie w USA o ile petycję o zmianę statusu rozpatrzonoby pozytywnie. Wyjechałeś przed 180 dniem czyli nie masz zakazu wjazdu do USA, ale wg mnie twoja promessa wizy turystycznej w paszporcie jest nieważna i musisz wyrabiać nową. Aczkolwiek warto byłoby jakbyś uzyskał jeszcze osobne opinie - nie czuję się 100% pewien swojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...